[NL20-NL50] AKs na BU Nl25

• Groszkin
      Groszkin
      Brąz
      na forum od: 10.04.2008 Posty: 399
      Full Tilt Poker $0.10/$0.25 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 835522
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BTN): $37.01
      SB: $25.81
      BB: $47.49
      UTG: $35.89
      MP: $25.00
      CO: $48.47

Pre Flop: ($0.35) Hero is BTN with K :diamond: A :diamond:
      3 folds, Hero raises to $0.75, SB raises to $3, 1 fold, Hero raises to $9, SB requests TIME, SB raises to $25.81 all in, Hero requests TIME, 1 fold

Są dwa sposoby jak gram tą rękę, ten jest pierwszy. Chociaż teraz jak się zastanowiłem, to grając 4bet zamieniam trochę rękę w blef, ponieważ składam się po AI.

Wydaję mi się, że z AKs lepiej grać call i obejrzeć flopa. W tym momencie nie miałem statów na przeciwnika,później po ok 60 rękch miał:
      30/25/5.0/7.7
  • 7 odpowiedzi
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      4betujac napewno nie zamieniasz reki w blef. Gdybys zamienial ja w blef to bys ja 4bet/foldowal, a Ty oczywiscie robisz 4bet/calla. Przeciwnik czasami bedzie pasowal i wygrasz kase pf, masz blockery do nutsow, wiec jak pojdziesz all-in to bardzo czesto masz flipa. Dodatkowo od czasu do czasu gosc moze shovnac AQ badz jakies inne Axs, ale to sie za czesto nie wydarzy na tych stawkach.

Dlatego mysle, ze na takich stawkach wole in pos callowac 3beta i grac post flop. Zatrzymujesz w jego rangu gorsze A/K, masz swietnego handa do semibluffowania postflop etc.

OOP oczywiscie bym 4betowal.
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Napisane przez ZZZet
      4betujac napewno nie zamieniasz reki w blef. Gdybys zamienial ja w blef to bys ja 4bet/foldowal, a Ty oczywiscie robisz 4bet/calla. Przeciwnik czasami bedzie pasowal i wygrasz kase pf, masz blockery do nutsow, wiec jak pojdziesz all-in to bardzo czesto masz flipa. Dodatkowo od czasu do czasu gosc moze shovnac AQ badz jakies inne Axs, ale to sie za czesto nie wydarzy na tych stawkach.

Dlatego mysle, ze na takich stawkach wole in pos callowac 3beta i grac post flop. Zatrzymujesz w jego rangu gorsze A/K, masz swietnego handa do semibluffowania postflop etc.

A sizing tego 4beta nie jest za wysoki ja bym tu nigdy nie 4betowałwięcej niż 2,5x czyli nie więcej niż 7,5$.
    • hugoo1
      hugoo1
      Brąz
      na forum od: 20.11.2009 Posty: 291
      jest za wysoki, bym grał 7,5$/call AI
    • Groszkin
      Groszkin
      Brąz
      na forum od: 10.04.2008 Posty: 399

Jak to widzisz? przeciwnik otwiera, ja 3bet, on 4bet, co mi zostaje? Callować nie ma sensu, tylko allin...?
    • szok38
      szok38
      Brąz
      na forum od: 19.04.2008 Posty: 11 915
      OOP które ZZZet ma na myśli to np. Ty jesteś na Sb a oponent na BB :s_smile: .
      Pozdro
    • tezapl
      tezapl
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 777
      Napisane przez ZZZet
      A postflop gramy tylko jak trafimy K,A lub draw zakładam że nie wiemy za dużo o przeciwniku czy kombinujemy coś?

Przykładowo jest flop J23 przeciwnik cbetuje 1/2 pota wtedy easy fold ?
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      OOP które ZZZet ma na myśli to np. Ty jesteś na Sb a oponent na BB shark smile . Pozdro

Dokladnie to mam na mysli.

Napisane przez tezapl
      Napisane przez ZZZet
      A postflop gramy tylko jak trafimy K,A lub draw zakładam że nie wiemy za dużo o przeciwniku czy kombinujemy coś?

Przykładowo jest flop J23 przeciwnik cbetuje 1/2 pota wtedy easy fold ?
      Wszystko zalezy od tekstury flopa, ile koles podbije. Jaki ma cbet w RR pocie, jaki turn barrel. Nie da sie wypisac planu na calego handa. Ale jezeli nic nie trafisz to mozesz po prostu give upowac.