[NL2-NL16] JJ nl2

• Marjed
      Marjed
      Brąz
      na forum od: 26.08.2009 Posty: 2 225
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP1:
      $2.00
      MP2:
      $2.45
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $0.81
      BU (Hero):
      $2.09
      SB:
      $2.05
      BB:
      $2.69
      UTG2:
      $2.08

Preflop: Hero is BU with J, J.
      2 folds, MP2 raises to $0.08, 2 folds, Hero calls $0.08, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) T, 8, 7 (2 players)
      MP2 bets $0.14, Hero folds, MP2 gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.19.

Preflop tylko call czy może 3bet?
      Na flopie nie mając inicjatywy chyba tylko pas mi pozostał?
  • 3 odpowiedzi
    • Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Jeżeli zdecydowałeś się zagrać JJ pod seta, to ok, ale na flopie robisz call. Masz tutaj over parę, a on niekoniecznie musiał trafić coś na stole. To był jego zwykły cbet. Jeżeli na turnie dalej by betował, to prawdopodobnie jesteś z tyłu, ale jeżeli rzeczywiście nic nie miał, to już potem nie zabetuje.
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Co do 3betowanie JJ for value to jest to ciężka sprawa, bo musielibyśmy założyć, że przeciwnik sprawdza nas z kilkoma słabszymi rękami, a przeważnie tak się nie stanie. 3betowanie JJ na unka byłoby więc zamianą ręki w bluff i znacznie lepiej jest sprawdzić, jednak jest to call nie do końca tylko pod seta.

Na takim flopie call jest średnim pomysłem do zagrania, bo rozdajesz darmowe karty na bardzo drawowatym boardzie. Możesz więc tutaj wg mnie albo spasować, albo raisować. Fold jest dość bezpiecznym rozwiązaniem. Ciężko mi powiedzieć, czy na unka raise będzie tutaj ok. Jeśli przeciwnik jest w stanie sprawdzić Twój raise z drawem to ok, ale jeśli folduje drawy to niczego co da Ci akcję tutaj nie bijesz (może sporadycznie jakieś AT/99).
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Hello!

Ja tu wyjatkowo / bo zazwyczaj taka linia jest slaba majac made / raise/folduje flop, bo tu jest masa rak, jaka nas moze sprawdzic, typu FD, typu T9, 98, 97, AT, JT, inne TX, 99... i sporo rak jakie moze nas przebic czyli 2pary/sety, strit. Watpie aby przecietny, nie bedacy loose + aggro, przeciwnik, gral nam tutaj raise/broke flop z OESD+para,/sth, stad raise/fold mi sie tu nawet podoba. Na raise/broke wole miec tu ready, a callowanie tego flopa mi sie nie widzi, bo zbyt duzo rak ma tutaj drawa, ktoremu damy zobaczyc turna po jego cenie.