[NL2-NL16] NL 50 97s

• Rinnok
      Rinnok
      Brąz
      na forum od: 04.03.2010 Posty: 2 114
      OnGame - 0.50 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

UTG+1: 052.70
      MP: 045.50
      MP+1: 035.58
      LP: 080.11
      CO: 010.50
      Hero (BTN): 09.50
      SB: 053.53
      BB: 053.66
      UTG: 050.49

SB posts BB 00.50

Pre Flop: (pot: 00.50) Hero has 9:diamond: 7:diamond:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to 01.25, SB calls 00.75

Flop: (02.50, 2 players) Q:club: T:diamond: 8:club:
      SB bets 01.25, fold

gram steal, trafiam OESD jednak sa dwa trefle, gdyby np 8 byla karem mialby easy AI, natomiast tutaj wliczam 6 outow(czy moge wliczac tyle skoro on moze miec J9 i gotowy straight?), bo jest flush draw, fold zatem poprawny? Pytanie gdyby np 8 byla kierem, i mialbym 8 outow, czy z oesd tez moge grac stackowanie? na forum urbi pisze ich nawet jesli przeciwnik robi bet w pule to z oesd tez mozna stackowac bo ma sie oddsy, tutaj mam 3:1 natomiast do oesd potrzebuje 5:1 zeby callowac..to przy becie w pule mamy wtedy 2:1..ach to liczenie oddsow to narazie moja naslabsza strona ;]

"Z FD czy OESD masz wystarczające oddsy na callowanie all-ina aż do wysokości pota. Z drugiej strony, jeżeli po becie przeciwnika zostaje Ci jakieś fold equity, to również nadrabia ono brak oddsów na overbeta."

Tutaj mam tez jakies FEq na takiego przeciwnika, chociaz obstawialbym go na QT,QJ,KQ.. zdrugiej strony bet za polowe puli, nie chroni za dobrze jego reki, moze zagrac tak z niczym..

Pula po jego becie wynosi 3,75, zeby miec 5:1 potrzebuje puli 6:25, czy zatem wchodzi tutaj w gre call? Jesli przeciwnik zabetuje 2,5 dolara na turn to wliczajac implied pot odds pula bedzie w sam raz, jakos tego nie moge ogarnac, czy jesli zainwestuje na flopie calego stacka to nadal potrzebuje tylko jego 2,5 dolara wiecej by to zagranie bylo oplacalne (przy 8 outach)?
      To teraz jesli wlicze sobie 6 outow(7:1) to potrzebuje puli 8:75, przeciwnik potrzebuje dorzucic 5$, co przy moim AI na flopie, sprawia iz tyle dorzuci jesli sprawdzi, czyli wychodzi na to ze tutaj mialem tez push?
  • 6 odpowiedzi
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      To, że leżą dwa trefle to nie znaczy, że przeciwnik trzyma akurat flushdraw. Bet 1/2 pota daje ci dosyć łatwy call w sytuacji, gdy nie masz inicjatywy, jednak ten donkbet przeciwnika może oznaczać wszystko, od nutsa, przez drawa, po totalne air i mimo wszystko częściej widzę tutaj słabą rękę niż naprawdę mocną.

Jakbyś grał mając w rozdaniu KQ, na flopie JT2? Ogólnie to po grze agresywnej na preflopie silne drawy rozgrywamy agresywnie, więc idąc tą drogą, na taki donkbet gramy po prostu all-in, generując fold equity, no i nadal posiadając outy.
    • Rinnok
      Rinnok
      Brąz
      na forum od: 04.03.2010 Posty: 2 114
      z KQ byloby latwiej 2 to blank, mam oesd + dwie overcards, wiec zawsze push
    • wojtekkk25
      wojtekkk25
      Brąz
      na forum od: 03.12.2009 Posty: 641
      2 overcards,a tak oprócz OESD masz jeszcze back door flush w karo :)

dobra,sprawdzam jego zaklad za 1/2 pota, na turnie spada karo,mam monster drawa(15outów z 46 kart wiec 33% szans ze trafie) na river,koles gra za pule,wchodze choć matematycznie mi sie to nie oplaca???
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      na forum od: 20.03.2010 Posty: 588
      Ja bym nie wszedł, bo jeśli draw nie wejdzie to nie masz absolutnie nic a jeśli koleś podbija o pulę na turnie, bo donkbecie na flopie to raczej coś ma...
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Napisane przez wojtekkk25
      2 overcards,a tak oprócz OESD masz jeszcze back door flush w karo :)

dobra,sprawdzam jego zaklad za 1/2 pota, na turnie spada karo,mam monster drawa(15outów z 46 kart wiec 33% szans ze trafie) na river,koles gra za pule,wchodze choć matematycznie mi sie to nie oplaca???
      Chyba zapominasz o implied oddsach, czyli ile możesz od przeciwnika wyciągnąć, jeśli trafisz swój układ na river. Masz nad nim pozycję przez co będzie ci znacznie łatwiej wyciągnąć value od przeciwnika na river, więc bet pot na turnie będziesz mógł sprawdzić.
    • nicolette88
      nicolette88
      Brąz
      na forum od: 20.03.2010 Posty: 588
      A no racja ;) Poza tym coś mnie walnęło i pomyślałem że musimy dołożyć 50%, a nie 33% puli po sprawdzeniu więc nawet nie pomyślałem o ilmpied odds. Coś tu jeszcze nie gra: To sprawdzenie jest chyba jednak przez BB, a nie SB, bo dokłada 0,75$, czyli wpłaacił wcześniej 0,5$. Jeśli tak to się stało z kasą za BS? Pula na flopie powinna wynosić 2,75$, a nie 2,5$.