[NL2-NL16] AQo TPTK NL10 FR BSS

• qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
      CO:
      $11.06
      Hero:
      $11.85
      SB:
      $10.05
      BB:
      $5.05
      MP1:
      $10.34
      MP2:
      $5.77
      MP3:
      $9.45
      UTG+2:
      $10

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with Q:spade: , A:diamond:
      UTG+2 folds, MP1 raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.30, 2 folds.

Flop: ($0.75) 9:diamond: , 6:heart: , Q:diamond: (2 players)
      MP1 bets $0.50, Hero raises to $1.80, MP1 raises to $4.00, Hero calls $2.20.

Turn: ($8.75) J:club: (2 players)
      MP1 bets $6.04 (All-In), Hero calls $6.04.

River: ($20.83) J:diamond:

Final Pot: $20.83
  • 7 odpowiedzi
    • wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      na forum od: 28.05.2007 Posty: 316
      na twoim miejscu raisowałbym ten jego mały bet na pf, reszta wydaje się dobrze zagrana
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      ja takie rozdania gram troche pasywnie, bo nie bylismy agresorami na pf
      call na flopie zeby nie robic takiej duzej puli
      na turnie to chyba powinien byc fold, bo bijesz tylko KQ i nie oplaca sie ryzykowac 60% stacka
      ogolnie to takie rozdania gram tak ze jak koles betuje to ja calluje, a jak robi check to betuje :)
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      na forum od: 27.07.2007 Posty: 41
      ja bym pasował po jego przebiciu na flopie - jedyna słabsza ręka jaka mi przychodzido głowy, która mogłaby ewentualnie reraisować to JJ/TT/KQ ale gość musiałby być mega agresorem. myślę że najczęściej koleś ma w tej sytuacji trójkę albo KK,AA a ty nie masz za dużo outsów żeby się umocnić.
      Sprawdzając jego zakład we flopie musisz sie przygotować na wejście za wszystko w turnie a to nie jest chyba za mądre z TPTK.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Tutaj masz dwie możliwości - w zależności od gry na preflopie. 1) PF: Call Flop: raise, ale po jego reraise musisz się niestety pożegnać z Twoim TPTK. Sprawa śmierdzi na KK-AA lub seta. Nie wiesz czy kolega podbija 3BB z MP1, bo ma słabszą parę (66, 99) lub monstera (KK-AA). Tak jak już napisał wojtaz, to nie ma tutaj za bardzo słabszej ręki, która Cię reraisuje. 2) PF: Raise Po reraise masz ez fold, bo wtedy grasz najprawdopodobniej przeciwko AA-KK. Jak sprawdzi, to... Flop: raise, on reraise, Ty push. W przeciwieństwie do 1) możesz raczej wykluczyć AA-KK i przegrywasz tylko z mało prawdopodobnym setem (66, 99), bo po porządnym raise na preflopie, nie powinien sprawdzać takiej ręki. Możesz więc sprawdzić lub raisować na PF - ale właśnie od tego zależy Twoja gra na flopie. Pozdrawiam :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Ja jeszcze tylko dodam, że najgorsze są właśnie takie beciki 3BB PF bo one tak naprawdę nie dają żadnych przesłanek do wnioskowania, to jest becik pod każdą rękę od 67s po AA. Taki becik świadczy o tym, że ten gracz nie jest najwyższych lotów, więc może mieć totalnie wszystko. BTW, jak go callnąłeś na turnie to zapisz sobie z czym raisuje 3BB :) Dlatego warto z dobrym handem re-raisować to PF, żeby właśnie nie wpaść na minę na flopie. Re-raise zawsze Ci powie, czy koleś ma AA KK, bo z tymi kartami 90% graczy po prostu re-raisuje i raczej sporadycznie się staje, że callują re-raise. A to już jest coś gdy wykluczasz takie pockety, w przypadku call zostaje wąski zakres handów AK AQ AJ może JJ TT, niższe pockety w sumie też na tych stawkach, ale znaczna ilość graczy jednak po re-raise też je zrzuca, więc wtedy miałbyś jasność na flopie. A tak lipa, nie wiesz nic. Więc lepiej raisować to, bo koszt tak naprawdę mały nawet, gdy zostaniesz jeszcze podbity, bo zrzucasz łapę i po sprawie, ale wiesz mniej więcej na czym stoisz.

Pozdro
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Zrobiłem call wg. tabelki SHC. Chyba kiedyś nawet wyczytałem, że 3bb zalicza się do "normalnego" podbicia. :P

1.

simoo co do opcji nr 1:

Preflop: Hero is BU with Q , A
      UTG+2 folds, MP1 raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.30, 2 folds.

Flop: ($0.75) 9 , 6 , Q (2 players)
      MP1 bets $0.50, Hero raises to $1.80, MP1 calls $1.30.

Turn: ($4.35) J MP1 bets $3.50, Hero ?

Nie można tu za bardzo wykluczyć AA, KK, QQ. Mógł dać tylko call, żeby mnie nie wystraszyć. Fold na turnie? Jak call to co dalej? Włożyłem ponad 1/2 stacka i mam foldować po jego push? :)

W opcji nr 2 też ciężko wykluczyć AA, KK bo przecież bardzo często zdarza się, że grają bet, ja raise, oni call na pf.

2.

Jeszcze jedna sprawa. Załóżmy, że zamiast Q na flopie pada A. Preflop taki jak wyżej.

a)
      Flop: ($0.75) 9 , 6 , A (2 players)
      MP1 bets $0.50, Hero raises to $1.80, MP1 raises to $4.00, Hero folds.

Tutaj myślę, ze ez fold, bo bijemy tylko AJ.

b)
      Flop: ($0.75) 9 , 6 , A (2 players)
      MP1 bets $0.50, Hero raises to $1.80, MP1 calls $1.30.

Co dalej? Opłaca się to w ogóle raisować z drugim kickerem, czy lepiej tylko callować i zobaczyć co na turnie? Może przecież zbierać do flusha i wtedy przy moim ewentualnym call'u dostaje prawie free kartę, ale też na NL10 itp. nie możemy wykluczyć AA, AK.

Wydaję mi się, że najwięcej informacji da mi jednak raise na preflopie. :)

Pozdrawiam.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Potraktowałem handa nieco jak SH i dopiero teraz widzę, że to FR. :P - ale ogółem to nic nie zmienia. :) Najważniejsza sprawa: - Z TP nie chcesz grać o dużego pota! 1) No ale ja sytuacji, w której on tylko sprawdza Twój raise na Flopie nie opisywałem. :) To zmienia całkowicie przebieg dalszej gry. :) Tutaj też nie widzę za bardzo słabszej ręki na turnie, która betuje i zagrałbym przeciwko unknown fold. Wygrywasz tylko z blefem, nic poza tym. 2) Zdarza się, ale rzadko - zgadzam się z tym co napisał Fizoloff: "Dlatego warto z dobrym handem re-raisować to PF, żeby właśnie nie wpaść na minę na flopie. Re-raise zawsze Ci powie, czy koleś ma AA KK, bo z tymi kartami 90% graczy po prostu re-raisuje i raczej sporadycznie się staje, że callują re-raise." a) Raisujesz, a po reraise masz ez fold. b) Opłaca się! :) Raisując otrzymujesz ważne informacje o ręce Twojego przeciwnika. Dalsza gra zależy od karty na turnie: 1) Tutaj masz super foldequity jak kolega nie ma flusha, a jak go ma to zagra push i masz ez fold. 2) grasz check behind, nie chcesz budować niepotrzebnie dużego pota - nawet jeśli dajesz koledze freecard. Na river c/c. Pozdrawiam :)