[NL2-NL16] KQo NL10 FR BSS

• qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)      
      Position:
      Stack
      UTG+2:
      $26.53
      Hero:
      $9.90

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with K:diamond: , Q:heart:
      UTG+2 calls $0.10, 5 folds, Hero raises to $0.40, BB folds, UTG+2 calls $0.30.

Flop: ($0.90) 9:spade: , K:club: , T:spade: (2 players)
      Hero bets $1, UTG+2 calls $1.00.

Turn: ($2.90) 4:spade: (2 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $1.40, Hero calls $1.40.

River: ($5.70) T:diamond: (2 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $3.70, Hero calls $3.70.

Final Pot: $13.10

UTG+2 stats: 58 / 6 / 1.53 / 50 handsów.
      Strasznie drawowato. Powinienem zagrać c/f na turnie czy betować dalej?

Pozdrawiam.
  • 7 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      No tak :) Na turnie przestraszyłeś się flusha, a zbił Cię koleś lucky riverem T (tak mi się wydaje). Jak już dałeś check na turnie po takim becie kolesia w 1/2 pota lepszy chyba raise niż cold call. Ten jego becik śmierdzi. No to na spokojnie sobie to policzmy na turn i river wydałes 5,1$ żeby jednak go callnąć, bo ciężko było zrzucić na HU top parę - rozumiem :) Ale patrz: Robisz re-raise 3,5$-4$ na turnie:

Przypadek I - koleś push, ty fold

Przypadek II - koleś fold - nie trzeba wyjaśniać

Przypadek III - koleś call i na river grasz spokojnie już c/f, bo facio może mieć 100 rąk które Cię jednak biją :)

I właśnie ze względu na to, że on może foldnąć lepiej zagrać raise na turnie i być pewnym co w trawie piszczy. Niż zastanawiać się na river przy flushu i triplu na boardzie, callować z tpsk, czy może jednak nie.

Ale teraz tak sobie myślę, że jeszcze lepiej jest betować turn normalnie, a w razie raise fold. Wtedy tracisz najmniej.

Pozdro
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      z top pair przy takim flopie nigdy nie gramy reise bo to jest wa/wb
      turn check/call bo bet tylko 1/2 pota
      ale river to juz chyba fold
      nie patrz na staty w ogole bo to cie moze tylko zmylic szczegolnie gdy masz tylko 50 hadnow a to jest nic
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Jak zrobię raise do 4$ na turnie, a on push to mam foldować? Wrzuciłem do puli ponad połowę stacka, ratować resztę? ;)
      Co sądzicie o betowaniu turn'a za ~2$, zamiast check?

Pokazał AJo, czyli mial A high i betował gut shota. Mimo to uważam, że nie najlepiej tu zagrałem.

Pozdro.
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      jak mamy top pair to chcemy jak najtaniej dojsc do showdown i nie inwestowac wiekszosci naszych zetonow, poniewaz na river moze sie okazac ze jestesmy pot commited i musimy sprawdzic allina, a mamy tylko 1 pare. Dlatego najlepiej grac na turnie i river check/call
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Original od Fizoloff

Ale teraz tak sobie myślę, że jeszcze lepiej jest betować turn normalnie, a w razie raise fold. Wtedy tracisz najmniej.

Pozdro
      No to napisałem Ci :)
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      ciekawe opienie...

może sie jeszcze ktoś doświadczony wypowiedzieć bo nie wiem teraz czy grać check czy bet :)
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Myślę, ze odpowiedziało już kilku doświadczonych graczy. :P W więc pierwsza sprawa: Jak już decydujemy się na grę z KQ z takiej pozycji, to dlaczego tylko 4BB na pf??? Gramy Out Of Position i mamy jednego limpera -> 6BB Co do flopa i overbeta, to właśnie dlatego nie jestem ich zwolennikiem. :) Takim zagraniem pokazaliśmy w tej sytuacji, że coś mamy ale także, że strasznie boimy się jakiegoś drawa - co w tym wypadku znacznie zmniejsza wiarygodność naszego beta na turnie, bo broniąc się przed drawem, nie mamy przecież tego drawa. Grając 3/4 puli, bronimy przed drawem ale także pokazujemy, że może mamy tego drawa. :) Co do WA/WB Mimz, to masz racje ale czy WA/WB jest naprawdę najtańszym rozwiązaniem, bo przecież o to tutaj chodzi??? Pomijając fakt, że nie uwzględnia takich rzeczy jak foldequity. WA/WB 1) c/c turn c/c river = 5.1$ Bet turn 2$ - tutaj mamy 3 możliwości 1) UTG folds 2) UTG raises -> ez fold = 2$ 2) UTG calls, po czym gramy c/f river, bo na turnie nie sprawdza nas raczej żadna słabsza ręka. Jak sam widziesz, bet na turnie daje nam dużo więcej informacji niz c/c turn c/c river, a informacje w pokerze to pieniądze. Do tego mamy możliwość wygrania puli, jak UTG spasuje na turnie. Pozdrawiam :)