Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Aa Nl10 Fr Bss

• qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
      Hero:
      $11.40
      MP3:
      $18.93
      BB:
      $8.82
      UTG+1:
      $12.12
      CO:
      $1.85
      UTG+2:
      $23.73
      MP1:
      $2
      BU:
      $8.75
      SB:
      $2.60

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with A:heart: , A:club:
      3 folds, Hero raises to $0.40, MP3 calls $0.40, 4 folds.

Flop: ($0.95) 6:heart: , 5:heart: , 8:diamond: (2 players)
      Hero bets $0.90, MP3 calls $0.90.

Turn: ($2.75) T:club: (2 players)
      Hero bets $2.62, MP3 raises to $6.40, Hero ?

statsy z 125 handow 19 / 14 / 7.33 <- :o
  • 17 odpowiedzi
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Tutaj masz ez push! Przy AF = 7.33, nasz kolega raisuje każdą TP, każdego drawa, wszystko! Jak ma drawa, to niech zapłaci jak chce sprawdzić. Pozdrawiam :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Większy raise PF, jesteś bez pozycji, a ja znam tysiąc flopów na których AA ma ciężki orzech do zgryzienia, przy dużej ilości graczy. A w tym wypadku nie wiesz ilu Cię callnie i trzeba ich przewagę w pozycji zniwelować jednak większym betem PF, żeby zapłacili nieco więcej za skorzystanie ze swojego przywileju. Na flopie też większy bet bo drawowaty jest jak diabli.

I oczywiście na turnie ez Push :)

Pozdro
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      Na flopie też większy bet bo drawowaty jest jak diabli.

To znaczy o ile wiekszy? Myslalem, ze bet o ~pota w przypadku flush i straight drawa jest ok.

Zrobilem push na turnie i pokazal TT. Tylko nie wiem czemu nie re-reisowal flopa. :)
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Bet pot wystarczy w przypadku flush draw lub straight draw, bo w ten sposób dajesz Twojemu przeciwnikowi odds 2:1 - czyli musiałby mieć 15 outsów na sprawdzenie. :) Tutaj jest ale możliwy flush i straight draw i w takim przypadku możesz spokojnie overbetować. Co do preflopa, to myślę, że 4BB z MP2 wystarcza. :P Pozdrawiam :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Na FR PF z MP to bym raisował ok 6-7BB i to jeszcze na tych stawkach gdzie goście mają głęboko w poważaniu hand selection. Na flopie masz str8 draw i flush draw i zazwyczaj musisz liczyć beta tak, aby nie dać oddsów do jego potencjalnie najlepszej ręki w tym momencie czyli powiedzmy 7hXh gdzie ma oba drawy.

Prywatnie, ja jestem przewrażliwiony na takie drawowate flopy, więc betuję tak, żeby nikt mnie nie callnął i biorę to co jest na stole - to zasada BiS czyli Bierz i Spadaj. Gdy nauczyłem się ją stosować, moje EV poszło w górę na high pocketach, ale nie dlatego, że kolesie dużo callowali, lecz dlatego, że snadnie ograniczyłem ilość Bad Beatów cudownych turnów i lucky riverów. Staram sie nie przeceniać znaczenia high pocketów i jestem przyzwyczajony, że na tych układach nie zabieram całego BI, ale najczęściej blindy i może jakieś wejścia i calle na flopie. Bo AA i KK to monstery, ale tylko PF, już na flopie ich wartość spada, nie mówiąc o turn i river, uzaleznione jest to przede wszystkim od ilości możliwych układów większych od naszej over pary spotęgowane ilością graczy w pocie. Reasumując high pockety to monster pary, ale niestety TYLKO pary, a jak wiesz, nie zawsze para jest najsilniejszym układem :) więc lepiej z nimi sprawe zakończyć szybko na flopie max na turnie.

Pozdro
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      No dobra, ale przecież betując za 0,90$ na flopie i tak nie daję mu oddsów do call'a, więc nie rozumiem czemu muszę tu overbetować? :)

Zakładając, że ma monster drawa (15 outs) to przy moim becie 0,90$, pot musiałby wynosić 1,92$ (2.13:1) żeby opłacało mu się sprawdzić, a jest 1,85$, czyli akurat na styk.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      No ale nie zapomnij, że na tym limicie jeszcze nie wszyscy liczą oddsy, outsy itd. czyli czasami jest lepiej trochę więcej betować i raisować. :) Grę w pokera dostosowuje się też w pewnym stopniu do limitu, na którym gramy. Pozdrawiam :)
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      zagrales wszystko prawidlowo

fizoloff
      trzeba reisowac zawsze tak samo na pf, a nie ze jak mamy AA to reisujemy o 2BB wiecej niz zwykle
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      Fizoloff'i chodzi o pozycję. Zazwyczaj dokładam o 1-2BB więcej na EP, ale na MP2 z AA chyba nie jest to konieczne.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      qqryq - właśnie o pozycję mi chodziło. Dzięki.

A btw, Mimz, jak jeszcze grałem FR NL10 to minimalny mój raise wynosił 6BB bo zazwyczaj zbyt dużo matołów się pchało na moje raisy, poza tym preferuję strategię różnej wysokości raisów, jednakże niekiedy raisuję AA jak AJ a AJ jak AA i wcale nie jestem tak łatwo czytelny jakby się zdawało. Nie jest powiedziane, że MASZ RAISOWAĆ TAK SAMO, to nie jest żadna totalna reguła tylko jedna ze strategii. A na limitach NL10 i NL25 jestem w stanie powiedzieć, że regułę podbijania 4+1 na większości stołów i przy znacznej większości graczy można sobie wsadzić między bajki, ponieważ ilość gamblerów jest straszna i to można zniwelować wyłącznie agresją.

Pozdro
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      "niekiedy raisuję AA jak AJ a AJ jak AA"

chodzi mi o to ze bez wgledu na to czy mamy AA/AJ/KQ powinnismy reisowac zawsze tak samo :< zmiana wielkosci reisow na dobre nam nie wyjdzie

co do gamblerow to ofc zalezy jaka siec bo everest i bossmedia to inny poker jest, a na party zadko spotyka sie takich debil i spokojnie mozna betowac 4+1 bo slabe rece nie wchodza :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Original od Mimz

zmiana wielkosci reisow na dobre nam nie wyjdzie

A dlaczego? Wyjaśnij jakie są groźby, bo za bardzo ich nie czaję i ogromna ilość graczy bijących na głowę wszystkich na tym forum też najwidoczniej tych gróźb nie widzi.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Z tym się nie zgodzę Mimz. :) Jeśli mamy AA/AJ/KQ to możemy, ale nie musimy raisować tak samo, a dzięki zmianie wielkości raisów, jeszcze trudniej ocenić przeciwnikom zakres naszych rąk. Nawet tak znana osoba jak pan Herrington stosuje podobną taktykę, która jest opisana w jego książce. :) Mowa jest tam co prawda o turniejach, ale w cash gamas jest bardzo podobnie. Najważniejsze jest to, że wybór wielkości raisa musi być całkowicie przypadkowy - wtedy nawet najlepszy gracz się pogubi. Pozdrawiam :)
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      tylko ze jak zawsze betujemy tak samo to przeciwnik nigdy niezgadnie co mamy, ale jak np w jednym rozdaniu mielismy AA i robilismy reise 7BB na flopie (zero limperow) i byl showdown, a pare rozdan pozniej mamy AJ i robimy reise 5BB(zero limperow) to uwazny gracz zauwazy to i bedzie wiedzial ze bardzo mocne rece reisujemy wiecej, a slabsze mniej, wiec jestesmy czytelni
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Dlatego taż napisałem, że raisowanie zawsze o taką samą stawkę nie jest błędem. :) Jednak istnieje też inny styl gry, ten opisany przez Fizoloffa i taka gra też nie jest błędem. :) btw: Jeśli ktoś po 2 handach jest w stanie coś ocenić, to nie jest on dobrym i uważnym graczem. Co jak 2 handy później mamy T9s i znowu betniemy o 7BB, bo akurat tak wyszło? Wtedy nawet najlepszy gracz się pogubi. Pozdrawiam :)
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      T9s? mi chodzi o fr a nie o sh :P
    • simoo
      simoo
      Brąz
      To był tylko przykład, nieważne. :P Chodzi o to, że masz rację, ale Fizoloff również. Pozdrawiam