[NL2-NL16] NL10 SH BSS 2 hands

• Schnapo
      Schnapo
      Basic
      na forum od: 09.07.2007 Posty: 1 374
      1) jak to gracie?

Stack sizes:
      UTG: $9.85
      CO: $5.90
      SB: $8.3
      Button: $8.40
      SB: $30.70
      Hero: $13.20

Pre-flop: (5 players) Hero is BB with K A
      UTG raises to $0.4, 3 folds, Hero raises to $1.2, UTG raises to $2, Hero calls.

Flop: 3 J 7 ($4.05, 2 players)
      Hero checks, UTG bets $2.5, Hero calls.

Turn: 6 ($9.05, 2 players)
      Hero checks, UTG checks.

River: A ($9.05, 2 players)
      Hero checks, UTG checks.

Results:
      Final pot: $9.05

2) co zrobilem zle?

Stack sizes:
      UTG: $30.65
      Hero: $17.30
      SB: $5.95
      CO: $5.9
      SB: $8.3
      BB: $8.40

Pre-flop: (4 players) Hero is Button with 6 6
      UTG raises to $0.3, Hero calls, SB raises to $0.9, BB calls, UTG calls, Hero calls.

Flop: 4 4 2 ($3.6, 4 players)
      SB bets $1, BB calls, UTG folds, Hero raises all-in $16.4, SB calls all-in $4.05, BB folds.
      Uncalled bets: $11.35 returned to Hero.

Turn: 4 ($10.65, 0 player + 2 all-in - Main pot: $14.7)

River: 5 ($10.65, 0 player + 2 all-in - Main pot: $14.7)

Results:
      Final pot: $10.65
  • 1 odpowiedź
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Hand 1

Dlaczego nie było beta na river? Jak widzisz, że koleś nie betuje na turnie, to powiedz mi, czego ty oczekiwałeś od niego na river??? Że nagle betnie??? :) Bo zobaczył A??? Nigdy nie stosuj podpuchy c/r na river, bo w większości wypadków będziesz żałował, że nie wyrwałeś więcej kasy :) To jeden z podstawowych błędów, wynikających z myślenia, że jak przeciwnik zobaczy mój bet, to foldnie, a tak mogę mu zabrać jego beta. To oczywiście totalne nieporozumienie, bo większość graczy nie będzie ryzykowała porządnego beta przy większym pocie z niczym, czy z 2nd pair - więc dadzą call. A gdy zagrasz check/raise to spokojnie fold będzie. Natomiast jak ty betniesz w miarę inteligentnie, to możesz liczyć na call :)

Hand 2

Na flopie to przegiąłeś :) A skąd wiedziałeś że on nie ma 22, 77+ czy A4s na przykład :) Patrz na kolesia, to jest short :) Więc nie przestraszysz go, gdy jego stack jest niewiele większy od pota :) masz overpair, ale grając z shortem, trzeba być pewnym, że on callnie, a overpair 66 na flopie ma małe szanse utrzymania się jako overpair do river :) Tu akurat się udało, ale ja bym nie był taki pewny po jego raise PF, że nie ma 22, czy 77+ :) . Z raisami na shortów trzeba ostrożnie :) No chyba, że masz monstera, to wtedy robisz tak, żeby po jego becie raisnąć tak, aby nie opłacało mu się zrzucać, ani callować tylko włazić OLA :)

Pozdro

Pozdro