[NL2-NL16] AQo NL20 SH BSS

• wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      na forum od: 28.05.2007 Posty: 316
      Titan No-Limit Hold'em, $0.10/$0.20 (Titan HH Converter by Kreatief)

SB ($32.41) (Hero)
      BB ($17.68)
      MP3 ($51.31)
      CO ($36.05)
      Button ($16.75) koleś też nie zadobry

Preflop: Hero is SB with A:heart: , Q:spade:
      2 folds, Button raises to 0.8, Hero calls $0.70, 1 folds,

Flop: 5:diamond: , 8:diamond: , 2:spade: ( $1.8 )
      Hero checks, Button bets $0.80, Hero raises to 3.2, Button calls $2.40,

hmm nie byłem agresorem na pf ale chciałem go wyrzucić i myśle ze flop był ku temu dobry dlatego reraise

Turn: 7:heart: ( $8.2 )
      Hero checks, Button checks,

sprawdził reraise i jak zachować się teraz? bet?

River: J:diamond: ( $8.2 )
      Hero checks, Button checks,

i teraz bet?

Final Pot: $7.79
  • 4 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Ładna próba na flopie. Podoba mi się, jednak gdy nie masz readów na gracza po jego call nie radzę dalej pchać się w bluffowanie. Udało Ci się doprowadzić do showdowna i widzisz jego karty. Więc teraz masz już wiedzę, że koleś przykładowo po takim re-raise na flopie nie potrafi zrzucić AK AJ KQ i tym podobnych, albo na przykład gdy ma over pocketa na ręce, to nie robi re-raisów. I w sumie dla tej wiedzy można to było zrobić, bo w kolejnych grach będziesz mógł ją obrócić przeciw niemu.
      Na SH Button zazwyczaj izoluje z bardzo dużym zakresem rąk, więc nie jesteś w stanie określić co ma po samym jego raise PF, dlatego z AQ AK i nawet w marginalnych przypadkach AJ radzę zrobić re-raise PF na stołach SH, właśnie po to, żeby przejąć inicjatywę i móc zagrać cont-bet albo c/r na flopie. W przypadku kolejnego re-raise PF Buttona AQ AJ - fold, AK - call.

Patrząc na twoje handy, dochodzę do wniosku, że starasz się grać bardzo tricky :) Oczywiście nie ganię Cię za takie próby, bo są one dość wartościowe jeżeli chodzi o zdobywane doświadczenie i wynoszenie wniosków, ale na początku gry są zazwyczaj dość kosztowne. I zanim się nie opanuje porządnie podstaw zachowania na stołach moim zdaniem nie warto się w tricky play za bardzo pchać, ponieważ kombinowanie zbytnie będzie zabójcze dla twojego BRa :)

Jeszcze raz powtórzę:

1. nie bluffować dwa razy w tym samym handzie na tych stawkach.
      2. Kto zbyt kombinuje zbyt wiele traci :)

Pozdro
    • wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      Dobra dzieki za wyczerpujący komentarz jednak teraz mi wyjasnij co dokładnie oznacza użyte przez ciebie profesjonalne słownictwo:

"brak readów"?
      "button izoluje"?
      "grać tricky"?
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      1) Read - wnioskowanie zakresu rąk przeciwnika, po jego zachowaniu przy stole, jednym słowem "czytanie" tego co co prawdopodobnie ma na ręce, z czym zachowuje się najczęściej grając tak a nie inaczej.

2) Izolowanie buttona - podbicie PF przy małej ilości limperów (na stołach SH 0-1), mające na celu przejęcie inicjatywy z wykorzystaniem pozycji, czyli jednym słowem zagranie pozycyjne, powodujące wyizolowanie przypadkowości Big Blinda, który może mieć totalnie każdy układ kart.

3) Grać tricky - kombinować, grać podstępem :)

Pozdro
    • wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      dzieki, twoje komentarze i wyjasnienia pozwalają mi dokładniej poznawać tajniki pokera, i zapraszam do komentowania oczywiscie innych graczy bo kazde obiektywne uwagi się przydają