[NL2-NL16] AQs NL20 SH BSS

• wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      na forum od: 28.05.2007 Posty: 316
      chyba zupełnie idiotycznie zagrane:

gracz tight agressive - CO

Titan No-Limit Hold'em, $0.10/$0.20 (Titan HH Converter by Kreatief)

BB ($32.03)
      MP2 ($19.11) (Hero)
      MP3 ($3.00)
      CO ($19.20)
      Button ($14.92)
      SB ($43.40)

Preflop: Hero is MP2 with A:spade: , Q:spade:
      Hero raises to 0.8, 1 folds, CO raises to 2.0, 3 folds, Hero calls $1.20,

Flop: 6:heart: , 2:spade: , K:spade: ( $4.3 )
      Hero checks, CO bets $2.50, Hero calls $2.50,

tu mysle że dobry call mamy dobre outs

Turn: T:diamond: ( $9.3 )
      Hero checks, CO checks,

tutaj bet? chociaz nadziewając się na reraise musiałbym dac all in, w kazdym razie dochodza outs do strita,

River: A:club: ( $9.3 )
      Hero checks, CO bets $6.00, 1 folds,

i tutaj czy powinienem sprawdzić? pomyslałem ze moze miec two pair AK A10

Final Pot: $14.84
  • 11 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Jeżeli jest taki re-raise porządny PF ze strony gracza TAG AQ radzę foldować bez pozycji. Ponieważ gdy na flopie wypadnie A bije Cię każde AA i AK z kórymi on mógł re-raisować. W przypadku Q bije Cię AA KK i QQ z którymi re-raisował. I teraz bez pozycji masz ciężki orzech do zgryzienia.

Jego niewielki bet na flopie może oznaczać dwie rzeczy albo wlazł z niższym pocketem typu QQ JJ TT i boi się K na flopie, albo ma AA KK AK i nie chce Cię za bardzo zrzucać z ręki. Albo jeszcze AJ QJ i robi zwykłego cont-beta, chociaż wątpliwe, żeby gracz TAG aż tak bardzo re-raisował PF z tymi kartami. Jesteście w pocie tylko we dwóch, więc on mógł uznać, że mało prawdopodobne jest abyś dostał akurat dwa piki. W tym wypadku radzę zrobić re-raise tego drawa którym Cię dealer uraczył. Będziesz wiedział, na czym stoisz. Jak ma QQ JJ TT to raczej powinien fold, jak ma AA KK AK gracz TAG powinien re-raisować.

Skłaniam sie tu jednak to pocketa QQ JJ, ponieważ turn koleś dał check, co w przypadku AA KK czy AK nie miałoby sensu, bo twój call oznaczał dla niego, że albo: zbierasz do flush, albo masz K ze słabszym kickerem. Czyli mając top parę i top kickera nie ma najmiejszego sensu dawać Ci dalej dobierać. jest jeszcze jedna możliwość, że gość jest mega fishem i ma TT którego po pierwsze nie broni na fl draw board, ani nie buduje sobie pota.

W związku z powyższym ja bym to raczej callnął na river, po pierwsze dla wiedzy, po drugie masz top parę i top kickera. Albo odwrotnie :)

Pozdro
    • wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      raise na flope to by było mocne zagranie, może faktycznie pozwoliło by okreslic jego read (dobrze mowie?) w kazdym razie ryzykowne przy tego typu graczu, dotychczas przy becie i moim flush drawie tylko callowałem w celu uzyskania dobrego pot odds,

filozof udzielasz sie gdzies indziej jeszcze? bo chetnie poczytam twoje artykuły lub posty
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      W tym momencie nie udzielam się nigdzie poza PS. Kiedyś coś tam dłubałem na tlp, ale jest to teraz raczej nie do odszukania. Poza tym, nie wiem, czy warto tego nawet szukać :)

Pozdro
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Fizoloff jest przecież modem PokerStrategy i nie pozwalam mu się gdzie indziej udzielać. :D :P "Jeżeli jest taki re-raise porządny PF ze strony gracza TAG AQ radzę foldować bez pozycji. Ponieważ gdy na flopie wypadnie A bije Cię każde AA i AK z kórymi on mógł re-raisować. W przypadku Q bije Cię AA KK i QQ z którymi re-raisował. I teraz bez pozycji masz ciężki orzech do zgryzienia." Z tym się jak najbardziej zgadzam. =) Na flopie zagrałby jednak trochę inaczej i myślę, że re-raise jest błędnym zagraniem. =) Masz nuts - FD, czyli bardzo dobrą rękę, której tutaj w żadnym wypadku nie chcesz spasować. Problem w tym, że jak byś raisował na flopie, a gości dałby all-in, to musiałbyś niestety tak zrobić, ponieważ nie miałbyś wystarczających odds na call. Kolega daje Ci przecież super pott odds na flopie, więc po to tutaj raisować? Jak dla mnie to easy call. Nie turnie nie możesz inaczej zagrać, więc ok. Na river zagrałbym tak zwaną blockbet, czyli malutką bet na ok 2$. Słabsza ręka może Cię jeszcze sprawdzić lub spasować, a od lepszej dostaniesz re-raise i możesz spokojnie odłożyć swoje karty. Pozdrawiam
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Original od Fizoloff Skłaniam sie tu jednak to pocketa QQ JJ, ponieważ turn koleś dał check, co w przypadku AA KK czy AK nie miałoby sensu, bo twój call oznaczał dla niego, że albo: zbierasz do flush, albo masz K ze słabszym kickerem. Czyli mając top parę i top kickera nie ma najmiejszego sensu dawać Ci dalej dobierać.
      Miałoby :) Z Top Pair Top Kicker, masz do wyboru dwie opcje: protection lub pot controll. Myślę, że nasz kolega z CO zdecydował się tutaj na pot controll, co przeciwko jednemu przeciwnikowi nie jest błędem. Na flopie ma AK, czyli TPTK. Jak wiemy, z TPTK nie chcemy budować dużego pota (chyba, że musimy bronić swojej ręki). Bet na flopie to jasna sprawa, normalna contibet. Na turnie gra check behind, bo nie chce budowaś puli. Takie zagranie to typowy przykład na pot controll przez graczy TAG. Pozdrawiam
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Nie zgadzam się z szanownym kolegą Head Adminem :P odnośnie pot size controll.

Pota się kontroluje wielkością beta, a nie jego brakiem.
      Poza tym zagranie check/call bez pozycji zawsze coś oznacza:

1. Albo niepewność czy ma się najlepszy układ na boardzie (na przykład kicker)
      2. Drawowanie.
      3. Slowplay

I zabezpieczanie się przed slowplayem poprzez check behind na turnie, jest dawaniem przeciwnikowi darmowego rivera, który może poskutkować złapaniem drugiej pary w przypadku #1 albo dobraniem do flusha (przykładowo) w przypadku #2. To nie ma nic wspólnego z pot size controll.

Poza tym nie widzę tu przesłanek żeby twierdzić, ze ten gracz nie jest wysokich lotów, ponieważ jego bet na flopie dawał oddsy do callowania flush draw, czego nie powinien robić, nawet gdy nie ma nic i robi pozycyjny cont-bet. Czy jednym słowem rzucił beta raczej nieprzemyślanego. A jak ktoś zrobił nieprzemyślanego beta, to nie ma mowy o pot size controll :)

Może nieco pokombinowałem, ale mi się wydaje realne :)

Pozdro
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      OK, a teraz ostateczna wersja :)

Dyskutowaliśmy z simoo na temat tego handa dość burzliwie :)

I jednak ja się zapędziłem z tym raisem na flopie (jestem agresorem z natury i poza tym lubię wiedzieć, co sie dzieje) . WIĘC PRZEPRASZAM :) Tu check zagrałeś poprawnie. Turn jak najbardziej dobry check. Tylko river. Gdy nie masz reada na graczu ez call, tak jak powiedziałem, jak są ready to można się zastanawiać nad foldem :)

Natomiast co do teorii pot-size-controll wyszło na moje :)

Pozdro
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Dokładnie! :) Ja pomyliłem się co do teorii na Turnie, a Fizoloff co do teorii na flopie. :D Jak sam widzisz doskonale się uzupełniamy, więc nie ma możliwości złej oceny jakiegokolwiek rozdania! Pozdrawiam
    • wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      to wypada mi podziekować za tak dogłębną analize:)

co oznacza pot control? i jak się to stosuje
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Pot control, to nic innego niż kontrolowanie wielkości puli i stosujemy taką zagrywkę ze słabszymi rękoma. Mamy więc bardzo silną ręke, nie opłaca się granie na pot control. Mamy jednak rękę, którą chcemy dojść do showdownu, ale którą nie chcemy ryzykować za dużo pieniędzy, powinniśmy zagrać według zasad teorii pot controll. Powinineś zadać sobie zawsze pytanie: "Czy są słabsze ręce od mojej, które przy dalszych betach i tak chciałyby dojść do showdownu?" Jeśli nie, to nie ma sensu powiększać pulę dalszymi betami.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      btw: Pamiętaj, że TPTK nie zalicza się w No Limit Holde'm do silnych rąk, z którymi chcesz ryzykować całego stacka. Są oczywiście sytuacje, w który powinno się wejść All-In, nawet z TPTK, ale początkującym tego odradzam. W sytuacji, w której nie wiesz co zrobić, fold jest zdecydownie najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam