Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Qq Nl10 Fr Bss

• Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
      UTG+1:
      $1.41
      UTG+2:
      $1.92
      MP2:
      $9.59
      Hero:
      $10.14
      MP3:
      $1.80
      BU:
      $1.94
      BB:
      $9.98
      MP1:
      $4.53
      SB:
      $10.68
      UTG:
      $1.90

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.8 by www.pokerstrategy.cc.

Preflop: Hero is CO with Q:heart: , Q:spade:
      3 folds, MP1 calls $0.10, 2 folds, Hero raises to $0.50, BU folds, SB calls $0.45, 2 folds.

Flop: ($1.20) 2:club: , 5:heart: , T:club: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1, SB calls $1.00.

Turn: ($3.20) 6:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $3, SB raises to $9.18 (All-In), Hero ???.

Fold czy call? ma seta czy nie? :)
  • 11 odpowiedzi
    • Cygan
      Cygan
      Brąz
      na forum od: 10.02.2007 Posty: 80
      Gosc ma 3,4
      Set tez mozliwy.
      Kiedys calowalem takie all-iny z over pair ale w wiekszosci przypadków przegrywałem i tobie tez odradzam ;)
    • wlodi18
      wlodi18
      Brąz
      na forum od: 28.05.2007 Posty: 316
      z 34 raczej nie wchodziłby do gry po podbiciu i do dupy pozycji, wiec albo set albo overpair
    • Schnapo
      Schnapo
      Basic
      na forum od: 09.07.2007 Posty: 1 374
      trudne rozdanie, ale ja bym chyba sprawdzil. sb gra do d**y i widac, ze fish jakich malo. masz dobre oddsy na sprawdzenie.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Fatalny bet na flopie. Masz Overpair, ale patrz co się dzieje na boardzie, str8 draw i fl draw, piekielnie niebezpieczna sytuacja, żeby budować pulę. QQ jest monster parą, ale TYLKO parą i przy każdej rundzie jej szanse spadają dość ostro. Poza tym jest zbyt dużo kart których NIE CHCESZ zobaczy na turn i river - poprzez każdy A, K przez 3, 4, 6, 7 aż po każdego trefla. Na flopie bet ponad pota ok 1,5$-2$, gdy gość da call, a na turnie nie wpadnie nic za bardzo niebezpiecznego - turn OLA (all-in). Readowanie graczy na tych stawkach jest totalnym nieporozumieniem, gdy nie gra się z nimi naprawdę bardzo dużo, więc nie jesteś w stanie powiedzieć, czy ma 34, czy może seta, czy po prostu chce Cię wybluffować. Twój bet na flopie mógł zostać odczytany jako fl draw, ponieważ wierz mi, ale nie pokazałeś siły i jeżeli dobrał do str8 (na co wygląda) to boi się flusha inaczej dałby Ci dokładać do puli. Pamiętaj, na tych stawkach SB może mieć wszystko od T6 przez 66, 34s aż po TT KK czy AA i na flopie musisz podjąć właściwą decyzję ze swoimi QQ, żeby na turnie nie mieć niespodzianki takiej jak w przypadku tego zonka.

Schnapo, powiedz mi, co wskazuje na fishowatą grę SB? Re-raise na turnie? Załóżmy 1) ma 66 - na tych stawkach wejście bez pozycji z niską parą w podbicice 5BB to zwykła norma - właściwa reakcja na seta przy fl draw i str8 draw. 2) Ma 34s - idiotyczne wejście PF, jednak dostał flopa przyjaciela z OESD i dobrał na turn - bardzo właściwa reakcja przy fl draw, którego mógł się obawiać po bet HERO na flopie. 3) AA KK JJ - on też może mieć pocket pair i trzeba to brać pod uwagę, chociaż normalnie powinien zrobić re-raise PF i bet na flopie, ale może jest to gracz typu slowplay (mało prawdopodobny watriant) 4) AT KT QT JT- karta raczej do fold PF bez pozycji, chyba, że suited to można w ostateczności zrobić call, ale wielce dyskusyjne, jednak na flopie ma top pair, a podbicie HERO PF świadczy o zakresie two faces HH, których nie ma na boardzie, więc zaporowy re-raise na turnie po kolejnym niepewnym becie HERO (ta opcja chyba najmniej prawdopodobna). W każdym z tych wypadków nie widzę wielce fishowatego zachowania na grze post flop i post turn.

No i w tym wypadku zalecam niestety fold, zbyt duża ilość rąk Cię bije zbyt niebezpieczny board, żeby to callować pomimo kasy którą włożyłeś w pulę.

Pozdro
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      czemu fatalny bet na flopie? troche ponad 3/4 puli przeciez to norma jest jest hu i fd na stole
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Ale nie przy takim boardzie
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      ja czegos nie rozumiem :O

flop 2:club: , 5:heart: , T:club:
      to jest straszny board? zwykly FD, 0 overcards to jak ty grasz w takich przypadkach?

btw
      ty przy jednokolorowym z top pair pot betowales...
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Po pierwsze, nie myśl, że przy stole NL10 goście wiedzą, co to znaczy 4+1, czy pot odds. Takich ludzi jest naprawdę mało. Więc wejście bez pozycji ze ślicznymi kolejnymi 43 i to jeszcze w jednym kolorze, jest zypełnie naturalne u znacznej ilości graczy. Stół jest niebezpieczny moim zdaniem i tyle, jest fl draw i str8 draw, z pocket pair i to jeszcze nie najwyższą bo jak wpadnie A lub K nie możesz się chyba czuć jako potencjalny winner :) . QQ to nie jest hand na budowanie pota i to jeszcze bez readów na graczu, nie powiesz mi chyba, że znałeś jego zakres rąk z jakimi mógł wejść bez pozycji (czego on wcale nie musiał być świadomy, bo może nie wie, co to jest pozycja przy stole)?

jeszcze raz argumenty za zabraniem pota już na flopie.

1) fl draw i str8 draw
      2) Zbyt duża ilość kart jakich nie chciałbyś zobaczyć na turnie.

Przemyśl to :) A co zrobisz, to już twoja sprawa :)

A co do mojego beta z top pair na one colour board, to chciałem:

1) raczej semi bluff fl niż obrona mojej parki :)
      2) Nie ma lepszego sposobu na zreadowanie przeciwników niż bet - nie chciałem betować 2/3 czy 3/4 bo to mogło oznaczać fl draw, a to mogło sie skończyć OLĄ ze strony normalnego stacka za 20$ i to musiałbym rzucać, a tak miałem szanse zaistnieć przy stole jako szczęśliwy posiadacz flusha. Ponieważ bet w pot tak naprawdę jest najcięższy do zreadowania i teraz koleś z AQ raczej mi OLA nie pójdzie.

Pozdro
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      ale przeciez takie flopy zdarzaja sie bardzo czesto i to ze jest FD i jakis two gappery to jeszcze nic nie znaczy. A jak koles ma FD lub OESD i to trzeba betowac by zaplacic duzo za turn i river bo zazwyczaj jego drawy nie dochodza.

Co wg ciebie powinno sie zrobic na flopie?

i w ogole co znaczy zabranie pota?
      "jeszcze raz argumenty za zabraniem pota już na flopie."
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Ja bym over-betował, napisałem Ci to wyżej :)

Zabranie pota - to tyle samo, co zrzucenie z ręki, i dosłownie zabranie tego co już jest na stole :)
    • Bilson
      Bilson
      Platyna
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 386
      serce mówi call, rozum fold...

chyba jednak call, potem złapanie się za głowe i kilka przekleństw ;)