Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Nl 20 /Tt

• sypa88
      sypa88
      Brąz
      na forum od: 11.01.2008 Posty: 181

NL 20/TT Niby powinienem podbić w tej sytuacji, powinienem lecieć prosto według strategii ale mam słabe i niemiłe doświadczenia z 1010. Flop no niby dobry dla mnie top para lecz ten gość już wcześniej czaił się z dobrymi kartami i bałem właśnie się tej trójki albo dobierania do Flushano jeszcze ostatecznie mógłby być strit.
      No ale wydaje mi się ze dobrze zrobiłem czekając razem z chłopakami ostatecznie nie wiem czy wołałbym któregoś z nich gdyby nie ta 10 na riverze, gdyż właśnie obawiałem się tej trójki lub koloru.

By the way jaki jest program to konwertowania rąk na titanie?
  • 10 odpowiedzi
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      na forum od: 12.12.2007 Posty: 5 467
      Bezsensu, grajac w ten sposob w wiekszosci przypadkow bedziesz przegrywal.

Sprawdzajac z TT jestes mocno do tylu.

Nie ma sensu tak grac.

Tyle. ;;
    • Gomez224
      Gomez224
      Brąz
      na forum od: 24.03.2008 Posty: 6 750
      Według strategi to na flopie masz trash hand :) bo ktoś już właśnie może mieć trispa :) no w najczarniejszym scenariuszu fula. Więc raczej fold.

Ja tu mam takie pytanie a jeśli trafimy tripsa powiedzmy z medium kickerem to traktujemy to jako made hand czy musimy mieć jako kickera A lub K żeby grac dalej ???
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      na forum od: 12.12.2007 Posty: 5 467
      Co ty gadasz.

Na flopie jest made hand, zaden trash i zaden fold.
    • ifrom997
      ifrom997
      Basic
      na forum od: 01.03.2008 Posty: 114
      Gomez224 napisał
      Według strategi to na flopie masz trash hand :) bo ktoś już właśnie może mieć trispa :) no w najczarniejszym scenariuszu fula. Więc raczej fold.

Ja tu mam takie pytanie a jeśli trafimy tripsa powiedzmy z medium kickerem to traktujemy to jako made hand czy musimy mieć jako kickera A lub K żeby grac dalej ???
      Trash hand? Jak możemy zakładać, że ktoś ma tripsa/fulla? Przecież to byłby jakiś absurd. Szczególnie grając SSS przy agresji na flopie. Overpair i made hand na flopie.

Ręka zagrana źle. Powinieneś był podbić do 1$. Niepodbijanie bo masz "słabe i niemile doświadczenia" z daną ręką jest troche fiszowate. Tak nie można myśleć! Skoro bałeś się dobierania do flusha/strita to jak mogłeś mu to umożliwić za darmo? Chce dobierać, niech płaci. Życzmy mu szczęścia gdy zagrałbyś o 2/3 puli jak on miałby tylko gutshota. Na turnie all-in, a jak nie to na riverze. No i poza tym miałeś trochę za duży stack jak na NL20.

Ja na przykład też mam złe doświadczenia z AQ bo przegrałem jakies 60% all-inów na tej ręce a i tak gram ją tak jak strategia nakazuje.
    • thened
      thened
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 603
      Jestes troche niekonsekwentny. Co to znaczy "dobre karty" dla Ciebie ?

PF
      Zupelnie nie rozumiem sprawdzenia z reka 10-10 po jednym limperze na Middle-pos - o ile dobrze policzylem, to byles na middle-pos. Trzeba bylo bet za 1$ - 4BB+1call. Jesli koles na "slabsze" karty lub chce mu sie dobierac, to sie mocno zastanowi nad oplacalnoscia tego. Wchodzac call stawiasz sie w zlej sytuacji - po tobie moze jeszcze ktos wejsc i teraz tak - na takim flopie sie boisz grac, bo tak naprawde nie masz pojecia, co moze miec ktos grajacy jedynie call bez zadnego wczesniejszego raise w rozgrywce. Sytuacja jeszcze bardziej by sie skomplikowala, gdyby na flopie wypadla karta wyzsza niz 10 - no bo co wtedy?

Miales overpair 10 (a nie top pare). Jesli ktos by mial tzw "dobre karty", to raczej mozna wykluczyc strita i tripsa na flopie 886. Ewentualnie mozna "bac sie" flusha trefli - no ale to ryzyko zawodowe.
      Z taka karta im mniej ludzi wejdzie do gry, tym lepiej dla Ciebie. Na pf Twoja karta jest "stosunkowo" dobra, ale jesli na flopie nie trafisz seta do tripsa i "wypadnie" karta wyzsza niz 10 lub bedzie tak jak w tym przypadku - wtedy juz zaczynaja sie "schody".

Dla mnie check goscia, ktory trafil na takim flopie seta do tripsa jest niezbyt niezrozumialy i bym obstawial obu jako "drawerow" - czyli w zadnym wypadku nie pozwolil im zobaczyc nastepnych kart za darmo lub zbyt tanio.
    • forfree83
      forfree83
      Brąz
      na forum od: 07.03.2008 Posty: 535
      dokładnie tak jak napisał thened

zauważ że gdybyś zagrał za $1.00 pre-flop, to koleś z BB by się mocno zastanowił czy nacisnąć call. możliwe, że limper z MP też by się złożył. stare pokerowe porzekadło mówi "agresion wins the day" ;) zauważ, że agresja to jedno z podstawowych założeń sss.

i jeszcze taka uwaga, nie możesz grać pasywnie danego układu tylko i wyłącznie dlatego, że kiedyś miałeś z nim nieprzyjemne doświadczenia. chyba każdy kto gra sss przegrał all-in pre-flop z parą asów na ręku, bo przeciwnik z niskim pocketem trafił seta na turn czy river, ale to wcale nie znaczy, że mamy grać nasze asy inaczej ;)
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      nie podbiles na preflopie TT bo stwierdziles ze jak przegrales z nia pare razy to juz tak bedzie prawie zawsze (tragiczne wnioski) wiec pewnie callnales po to any sprawdzic czy na flopie cos Cie bedzie bilo. Na river bil Cie flush a i tak zagrales all in wiec po co te obawy przed raiseowaniem na preflopie?
    • thened
      thened
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 603
      @lucXsus

Nie chce sie czepiac, ale na river on mial full-house 10 na 8 - czyli flush nie byl dla niego grozny. Jedyne, co mogloby go pobic na river, to kareta 8 no i oczywiscie - gdyby ziomek mial 7-9 w treflach - straight flush
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      to znak ze trzeba isc spac xP
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      lol nigdy nie wolno myslec w ten sposob jak ty ze nie podbijam na pf TT z pozycja to byla bardzo dobra karta, jesli chodzi o flopa to sytuacja w sumie idealna dla ciebie i trzeba bylo dolozyc reszte ktora zostalo po podbiciu pf!!