[NL2-NL16] T9s z SB/ NL10

• wieslawlach
      wieslawlach
      Brąz
      na forum od: 02.03.2008 Posty: 322
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
      CO:
      $11,05
      BU:
      $10
      BB:
      $18,36
      UTG:
      $9,60
      UTG+1:
      $10,70
      UTG+2:
      $9,10
      MP2:
      $6,57
      MP3:
      $11,42
      Hero:
      $1,70
      MP1:
      $2,05

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with T:club: , 9:club:
      8 folds, Hero calls $0,05, BB checks.

Flop: ($0,20) K:club: , 8:heart: , 7:club: (2 players)
      Hero bets $0,38, BB folds.

Final Pot: $0,58

BB check, flop bardzo korzystny (?) dla mnie, draw do koloru i gut shot - razem 13 outs, podbiciem o 2x pula ( tylko 2BB ) staram się wybadać przeciwnika. Dobrze ?
  • 6 odpowiedzi
    • forfree83
      forfree83
      Brąz
      na forum od: 07.03.2008 Posty: 535
      jak na moje to miałeś monster drawa i 15 outów :P
    • MIStrZZZ
      MIStrZZZ
      Brąz
      na forum od: 22.01.2007 Posty: 457
      j/w, tutaj jest OESD + flush draw :P
    • ifrom997
      ifrom997
      Basic
      na forum od: 01.03.2008 Posty: 114
      Ciekawe rozdanie. Jak takie cos rozgrywac w SSS? Podbijac bez pozycji? Tutaj nawet gdyby przeciwnik trzymal KK to i tak szanse na wygrana sa ~40%, a jako ze nie podbijal pf to mozna taka reke wykluczyc. Przy A:cQ szanse 66% do 33% dla BB, no ale z czymś takim też powinien podbic. Praktycznie kazda inna reke przeciwnika łatwo bijesz.

Czy wobec wkladu przeciwnika na flopie (zalozmy po naszym checku) powinno sie sprawdzic/podbic czy sklasyfikowac reke jak strategia przykazuje czyli trash i zrzucic karty?
    • toony122
      toony122
      Brąz
      na forum od: 21.11.2007 Posty: 2 911
      raise albo fold na pre flopie

jak chcesz grac zgodnie ze strategia to fold, jak chcesz odejsc od zasad i sprobowac ukrasc blindy to raise, ale nigdy nie dawaj przeciwnikowi free play z bb jesli jestes first in
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      100% zgody z toonym122 to jest kwestja ktora poruszalem kiedys na treningach nl50 gdzie wprowadzamy steal!! Ja nigdy nie pozwalam sobie podczas wojny blindow na nie podbijanie puli jesli decyduje sie wejsc do gry!!

co do tego jak rozgrywac takie monster draw to oficjalnie zasady mowia o tym aby pasowac albo grac psywnie drawy no ale prawda jest taka ze mamy okolo 60% szans wiec j zawsze staram sie takie drawy rozegrac tak aby zmusic przeciwnika do wejscia all in na flopie tak jest otymalnie, jak ktos nie wie dlaczego mamy 60% na zwyciestwo to lepiej niech jeszcze agresywnie nie rozgrywa takich drawow zwlaszcza kiedy dopiero zaczya swoja przygode z pokerem!!

ps. widzialem ze zaszalales wieslaw wczoraj we freerolle przez chwile obserwowoalem twoja gre bo mialem mala konferencje z chlopakami jeden z nich gral przy twoim stoliku gratulacje niezly wynik, pamietaj ze generalnie staramy sie nie doliczac wygranych turniejowych do naszego bankrolla bo fakt ze radykalnie zwiekszyl sie nasz bakrol dzieki wygranej turniejowej nie oznacza ze odrazu zwiekszyly sie nasze umiejetnosci na stolikach cashowych no ale gratki za wynik!!
    • wieslawlach
      wieslawlach
      Brąz
      na forum od: 02.03.2008 Posty: 322
      Magic jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę, o czym zreszta piszę w blogu, że martwi mnie wyrobienie 100$ bonusa. przy moich niskich umiejętnościach. Także nie ma o co się martwić, jestem świadom i napewno duży bankroll jak na teraz nie uderzy mi do głowy - ten tydzień będzie ostatecznie wyrocznią czy przechodzę na NL25 czy zostaje nadal na NL10.

pozdro, dzięki za ocenę rąk - staram się nie wrzucać takich, które są oczywiste do rozegrania z SSS, tylko właśnie takie bardziej problematyczne.