Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] 99 Nl10 Sss

• BoQ
      BoQ
      Brąz
      na forum od: 07.01.2008 Posty: 24
      0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with 9:diamond: , 9:club:
      3 folds, MP2 calls $0.10, MP3 calls $0.10, CO folds, BU calls $0.10, Hero raises to $0.70, BB folds, MP2 calls $0.60, 2 folds.

Flop: ($1.70) A:heart: , K:club: , 4:diamond: (2 players)
      Hero bets $1.20 (All-In), MP2 calls $1.20.

Turn: ($4.10) Q:heart:
      River: ($4.10) 8:spade:

Final Pot: $4.10

Results follow (highlight to see):
      MP2 shows [ 2c, Ad ] a pair of Aces
      Hero shows [ 9d, 9c ] a pair of Nines
      MP2 wins $3.90 USD with a pair of Aces.

Jestem na blindzie, wiec zgodnie z SHC podbijam 4BB + 1BB za każdego, kto wszedł = $0.70. Po flopie dostaję trash, ale gram z jednym przeciwnikiem - powinienem tutaj wrzucić 2/3 puli, ale pomyliło mi się z 2/3 stacka no i oczywiście dostałem w tubę... :(
  • 8 odpowiedzi
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      na forum od: 10.01.2008 Posty: 3 137
      Dobrze zagrałeś, na flopie z 1 przeciwnikiem musiałeś zagrać cbeta, a że Twój stack był mniejszy od puli trzeba było grać all-in.

Tu masz pomocną ŚCIĄGE

Pozdrawiam :)
    • BoQ
      BoQ
      Brąz
      No fakt, rzeczywiście wyszło zgodnie z SSS. Nawet tego nie zauważyłem, bo akurat 2/3 stacka w tym wypadku to prawie 2/3 puli :D

Pozdrawiam

PS. Dzięki za ściągę, dokładnie czegoś takiego potrzebowałem:)
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      czasami przemysl cbety bez pozycji gdy jest as na flopie. Na NL10 ludzie kochaja asa, jest czesto rozgrywany nawet bez obstawy, ta reka jest koronnym potwierdzeniem - MP2 wszedl do podbitej puli z A2o
    • BoQ
      BoQ
      Brąz
      Czyli generalnie radziłbyś bez pozycji i conajmniej top pary check/fold? Bo z pozycją rozumiem, że gram według strategii.
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      na forum od: 10.01.2008 Posty: 3 137
      Generalnie to uważaj z niskimi parami gdy As jest na flopie. Czasem nie warto po prostu robić cbeta z trashem, tylko grać c/f. Chociaż magic83 pewnie by powiedział że koleś może nie mieć tego Asa i trzeba grać all-in. Jednak na tym limicie są tacy modele że nawet z Asem(gdy trafią) bez obstawy idą do showdownu - właśnie na takich kolesiach będziesz zarabiał.
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      BoQ napisał
      Czyli generalnie radziłbyś bez pozycji i conajmniej top pary check/fold? Bo z pozycją rozumiem, że gram według strategii.
      w przypadku gdy jest as na flopie to odradzalbym a gdy masz top pair to masz made hand wiec wg sss nie boisz sie niczego :) (no chyba ze w przypadku freeplaya z BB).

Jesli przeciwnik zagral check behind to na turnie mozesz zaryzykowac beta ale tylko gdy twoj pocket jest najwyzsza para po asie, nie jest stritowo (np A245) i nie ma 3 kart do koloru

podkreslam slowo "mozesz" - taki bet jest ryzykowny, to NL10 i jest to limit nieprzewidywalny - przeciwnik moze slowplayowac pare asow bez kickera albo nie ma nic i bedzie callowal do showdownu bo czuje ze cos mu dojdzie albo stwierdzi ze blefujesz i bedzie chcial Cie zrzucic sam nie majac niczego.moze jeszcze na river pojawi sie cos wyzszego od twojej pocket pary i on da bet ty nie bedziesz wiedzial co zrobic, callniesz bo bedziesz Ci szkoda zrzucic i sie okaze ze jednak river mu doszedl.

a chorych mozliwosci jest jeszcze wiecej, wlasnie dlatego trenerzy odradzaja kombinowanie na niskich limitach
    • thened
      thened
      Brąz
      na forum od: 19.03.2008 Posty: 603
      Potwierdzam - na tym limiecie sa ludzie, ktorzy majac reke AA graja call $0,1 preflop - nawet reke taka gdzies wrzucalem. Tudziez w innym przypadku potrafia callowac i raisowac bez sensu majac reke 35o czy 36o i nadzieje na streeta, ktory czasem im wychodzi i wtedy cierpi klawiatura goscia grajacego z reka AA lub KK :D :D

Zdarza sie rowniez, ze koles UTG robi raise zupelnie z jakimis odlotowymi kartami typu K2o albo Q5o - kilka razy zdarzylo mi sie juz foldowac rece AJ albo AQ (poniewaz strategia jasno mowi, ze jesli bylo podbicie, to gramy takie rece fold) a potem patrze na showdown a koles "z dupy" trafil akurat parke 5 albo parke 2 a drugi ktory wszedl dobieral do streeta...

Oczywiscie sa to sytuacje extremalne i nie jest to regula - regula wedlug mnie jest w wiekszosci brak regul na tym poziomie (poza niemcami, bo Ci jak graja SSS to juz najczesciej dobrze - przynajmniej tacy, na ktorych trafilem)
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      trudna sytuacja, gneralnie na kazdym wyzszym limicie takie zagranie od przeciwnika limp/call oznacza niska pare ktora bijemy. Ja jestem zdania ze w tym wypadku wygral bys z kazdym ukladem bez As na rece, wiekszosc ludzi zrzucila by tutaj nawe QQ JJ wobec twojego bet!! Zagral bym tak samo jak ty!!Masz jakies apogeum nieudanych zagran taka gra twojego przeciwnika nie moze mu przyniesc dobrych ewfektow!!