Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] 22.

• Pavluchenko
      Pavluchenko
      Brąz
      na forum od: 23.01.2016 Posty: 260
      pre-flop gram call pod seta
      flop mokry bardziej trafia pod zakres rywala, mało mam tu rąk które mogę grać przez x/raise i daję mu się wystrzelać z fd,sd,Ax i chcę go zostawić na tym zakresie ponieważ wciąż może mieć top seta, wiem że na zakres który on c-betuje mogę być pod względem equity zdecydowanie ahead, chodz chyba lepiej uprościć grę i grać rękę agresywnie
      turn na blanku grałbym x/raise lecz tu chyba nie jest to 4value
      river zbierałem się za długo aż w końcu dałem wyizolować na lepsze układy

:Th: :Kh:
  • 3 odpowiedzi
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      na forum od: 07.11.2011 Posty: 607
      Zakres otwarcia MP określam następująco: 77+, A2s+, K9s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s, ATo+, KJo+. MP odpala cbet. W związku z tym, że jest to 3way sądzę, że u unka będzie to bardzo szczery bet, czyli TP, sety i fd: AA, TT, A2s+, KdQd, KdJd, QdJd, KdTd, QdTd, JdTd, Kd9d, Qd9d, Jd9d, Td9d, 9d8d, 8d7d, ATo+. Zakres przeciwnika zawiera 55 kombinacji, w którym znaczna część to TP, TP+FD, FD + gtstd, fd + bdstd, two pairs i tylko combo 6 setów, które Cię biją. Uważam, że prawidłową decyzją jest tu raise, ponieważ te wszystkie TP+FD, FD + gtstd, fd + bdstd, two pairs mają potencjał do poprawy i w ten sposób ściągniesz z nich max value. Na cały zakres masz:

Stół: T:diamond: A:spade: 2:diamond:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    24.90%   24.90%    0.00% { AA, TT, A2s+, KdQd, KdJd, QdJd, KdTd, QdTd, JdTd, Kd9d, Qd9d, Jd9d, Td9d, 9d8d, 8d7d, ATo }
      MP3    75.10%   75.10%    0.00% { 2s2c }

Na unka przyjmuję, że 3betuje tylko sety:

Equity  Wygrana  Podział
      MP3     4.34%    4.34%    0.00% { 2s2c }
      CO     95.66%   95.66%    0.00% { AA, TT }

i jest to oczywisty fold. Nawet dorzucając A Tx, które ma ponad 50% wobec monsterów z Twojego zakresu:

Equity  Wygrana  Podział
      CO     19.33%   13.59%    5.74% { TT, 22, ATs, A2s, T2s, ATo }
      BU     80.67%   74.94%    5.74% { AA, TT, AdTh, AdTs, AdTc, AhTd, AsTd, AcTd }

sytuacja nie zmienia się. Call dostałbyś od takiego zakresu: ATs,A2s,AdKd,AdQd,KdQd,AdJd,KdJd,QdJd,KdTd,QdTd,JdTd,Ad9d,Kd9d,Qd9d,Jd9d,Td9d,Ad8d,9d8d,Ad7d,8d7d,Ad6d,Ad5d,Ad4d,Ad3d,AhTs,AhTc,AsTh,AsTc,AcTh,AcTs.
    • lenrok1999
      lenrok1999
      Srebro
      na forum od: 09.09.2018 Posty: 123
      gralbym XR flop
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 541
      flop mokry bardziej trafia pod zakres rywala, mało mam tu rąk które mogę grać przez x/raise i daję mu się wystrzelać z fd,sd,Ax i chcę go zostawić na tym zakresie ponieważ wciąż może mieć top seta,
      Jasne, A high bardziej trafia w range agresora bo ma on więcej mocnych asów, co nie oznacza,że nie powinieneś tu mieć x/r range. Potencjalnie masz całkiem dużo kandydatów na x/r dla blefu - KQ,KJ,QJ,T9 może 98,43s dlatego też ja bym grał tu po prostu raise 100% z 22. Co innego gdyby board wypadł np. A72 bo wtedy znacznie ciężej mi reprezentować jakieś blefy, chociaz na nl5 mysle grałbym tu zawsze 100% raise i tak :P A jak ma wyzszego seta to bywa. Na pewno tego nie folduje bo on może mieć od groma AT-AK , drawów i nie będzie to łatwo poddawał.