Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] AQs liczenie equity i range przeciwnika

• mmandm
      mmandm
      Brąz
      na forum od: 07.04.2012 Posty: 46
      Moi drodzy,

od pewnego czasu rozsiadłem się przy stołach NL2 i na ten moment rozegrałem 8,5k rozdań grając 2-3 stoły na raz. Aktualny wynik to 19,5bb/100 (13bb/100 biorąc pod uwagę all-in equity). Jako, że idzie w górę, postanowiłem nauczyć się pokerowej matmy, określania range'u przeciwnika i generalnie przygotowania się do NL5.

Poniżej wrzucam pierwsze rozdanie które chciałbym przedyskutować i sprawdzić, czy dobrze do tego podchodzę.

PokerStars - $0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4: http://www.pokertracker.com

BTN: 100 BB (VPIP: 26.83, PFR: 17.07, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 42)
      Hero (SB): 128 BB
      BB: 84.5 BB (VPIP: 53.13, PFR: 18.75, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 33)
      UTG: 191 BB (VPIP: 19.12, PFR: 14.71, 3Bet Preflop: 3.33, Hands: 69)
      MP: 100 BB (VPIP: 34.29, PFR: 22.86, 3Bet Preflop: 18.75, Hands: 36)
      CO: 198 BB (VPIP: 19.61, PFR: 15.69, 3Bet Preflop: 5.00, Hands: 52)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Qd Ad
      fold, fold, fold, fold, Hero raises to 2.5 BB, BB calls 1.5 BB

Flop : (5 BB, 2 players) 9d 8d 4s
      Hero bets 3.5 BB, BB raises to 10 BB, Hero calls 6.5 BB

Turn : (25 BB, 2 players) Jh
      Hero checks, BB bets 24 BB, Hero raises to 96 BB, BB calls 48 BB and is all-in

River : (169 BB, 2 players) Th

Hero shows Qd Ad (Straight, Queen High)
      (Pre 67%, Flop 54%, Turn 41%)

BB shows 8h Kc (One Pair, Eights)
      (Pre 33%, Flop 46%, Turn 59%)

Hero wins 163 BB

Pre: standard open 2,5x
      Flop:
      Range przeciwnika: 22-44,A2s-A9s,K2s-KTs,Q4s+,J6s+,T7s+,98s,87s,76s,65s,A2o-ATo,K5o-KTo,Q6o+,J8o+,T9o,98o
      Cbet za ponad połowę pota - liczę na call od gorszych drawów , pary, gorszych overcard, niskich pocketów.

Dostaję rise -> range którego się spodziewam: A9s,K2s-K9s,Q8s-QTs,J8s+,T7s+,98s,87s,76s,65s,K7o-KTo,Q8o+,J8o+,T9o,98o

Gram call - 64% equity

Na turn spada J, nadal mam dwie over karty, flush draw i otworzył się gutshot. Przeciwnik gra pot size bet,myślę, że z całkiem podobnym rangem który określiłem na flopie. Gram w odpowiedzi rise all-in spodziewając się call od: QTs,J8s+,T7s+,98s,76s,65s,KTo,QTo+,J8o+,T9o,98o.

Miałem około 38% według tego co policzyłem, niemniej przeciwnik pokazał rękę, którą wyrzuciłem z jego calling rangu.

Biorąc pod uwagę fold quity, wydaje mi się, że to zagranie było dobre, niemniej jeszcze nie umiem tego dokładnie wyliczyć. Co myślicie o moim tworzeniu range'u przeciwnika? Ma to ręce i nogi? I Czy rzeczywiście 38% equity w połączeniu z fold equity było tutaj wystarczające, żeby grać taki rise?

Przeciwnik 53/19 po 30 rękach i jak to na NL2 bywa - tyle go widziałem.

Będę wdzięczny za kilka słów komentarza.

Pozdr.
  • 4 odpowiedzi
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 1 124
      Liczenie folding equity na fisha.. to imo strata czasu. Spot jest stosunkowo prosty - Masz dwie mocne overkarty, masz draw do nutsa, masz największe equity na flopie i fisha w puli, więc dla mnie to jest easy wrzutka.

Poza tym masz tutaj trochę dziwnych wniosków :
      - dlaczego sądzisz że fish raisuje tego flopa z drugimi parami ?
      - dlaczego w jego raising range nie dajesz mu setów ?
      - jeżeli uważasz że na flopie masz 64% to dlaczego właśnie nie wrzutka ?
      - dlaczego na flopie liczysz na jego call od poketów ?
    • mmandm
      mmandm
      Brąz
      Napisane przez 4greg4

- dlaczego sądzisz że fish raisuje tego flopa z drugimi parami ?
      na stole jest dużo drawów, czy nie będzie on starał się bronić swojej ręki grając rise/fold?

- dlaczego w jego raising range nie dajesz mu setów ?
      No tak, zapomniałem o 44. Natomiast 88 i 99 myślę, że by 3betował preflop?
      - jeżeli uważasz że na flopie masz 64% to dlaczego właśnie nie wrzutka ?
      Masz na myśli, żeby zagrać all in vs jego rise? Zagrałem call ponieważ nie chciałem się wyizolować na lepsze ręce, a tak jak wyżej napisałem, wydaje mi się, że na flopie grałby rise/fold vs mój shove. Grając call chciałem, żeby na T dorzucił żetony również z tymi gorszymi kartami.
      - dlaczego na flopie liczysz na jego call od poketów ?
      Dużo osób na NL2 (a przynajmniej tak mi się wydaje, mam jeszcze małą próbkę) rozgrywa pockety w stylu call flop, call turn, byle doczłapać do showdown, przynajmniej takie odczułem wrażenie. Czy słusznie - nie wiem.

Dzięki za takie pytania- zmusiły do analizy i bardziej sensownego zastanowienia się co ja w ogóle mam na myśli. Mam nadzieję, że moje wnioski trzymają się kupy ;)
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 1 124
      Generalnie rekreacyjni gracze są albo zbyt pasywni - zarówno przed flopem jak i po flopie, albo zbyt agresywni. Trzeba sobie takiego gracza wyprofilować. W tym wypadku masz na niego tylko 30h i pewnie niewiele o nim można powiedzieć. Dopiero po tym rozdaniu możesz stwierdzić że akurat TEN gracz raisuje drugą parę na takim flopie - ale to nie znaczy że wszyscy gracze rekreacyjni w ten sposób będą grać. Z tego samego powodu nie jesteś w stanie stwierdzić czy on 88,99 3betuje pre - chyba że na te 30h widziałeś że 3betuje tego typu ręce.

Jeżeli często dostaniesz tam fold na shove flop - to to jest dobry rezultat, zgarniasz sporo dead money. Dążąc tutaj do stackoff chyba nigdy nie popełnisz błędu, ale najwyższe equity masz na flopie, a na turnie Twoje equity najczęściej spada. W tym konkretnym spocie na flopie masz 54% a na turnie 41%, więc na T doprowadzasz do sytuacji gdzie stakujesz się z mniejszym equity. Według mnie trzeba sobie upraszczać grę.
    • mmandm
      mmandm
      Brąz
      Przyznaję się, czasem tworzę w głowie nie wiadomo jakie koncepcje i obstawiam, że ci gracze dużo myślą i na pewno 3betowaliby takie ręce... a później widzę, jak pokazują np. KK.

Zgadza się także, że trzeba sobie upraszczać grę. Im bardziej to robię, tym lepiej mi idzie na NL2.

Dzięki serdeczne za pomoc :f_drink: