Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

HM2 Zamrażanie

• finek96
      finek96
      Złoto
      na forum od: 24.01.2016 Posty: 246
      Podczas sesji od ponad pół roku hm2 co jakiś czas zamraża się i jedynie pomaga zabicie procesu i ponowne odpalanie holdema. Problem występuje na różnych softach więc to wina holdem managera. Jakieś info?
  • 4 odpowiedzi
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 329
      Raczej wina systemu operacyjnego albo jego skladnikow ew. postgressa. Najpierw pelna aktualizacja, ale imho bez sprawdzenia na czystym systemie nie wyeliminujesz bledu.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 289
      Napisane przez finek96
      Podczas sesji od ponad pół roku hm2 co jakiś czas zamraża się i jedynie pomaga zabicie procesu i ponowne odpalanie holdema. Problem występuje na różnych softach więc to wina holdem managera. Jakieś info?
      Po pierwsze zwiększ tfu zmniejsz masę. Sam tak miałem na słabym kompie z dużą bazą - im większa baza tym proporcjonalnie było więcej freezów. Spróbuj odchudzić bazę i zrobić w niej porządki (database->maintenance o ile dobrze pamiętam).
    • mq123
      mq123
      Srebro
      na forum od: 03.01.2011 Posty: 119
      Mam tak samo.
      HM2 zacina się na jakieś ~20-30 sekund, a razem z nim starsy. Opcje są dwie: przeczekać, albo zarżnąć proces hm2. Nigdy nie pomogły mi żadne optymalizacje baz danych itp. Nie przeszkadza mi to jakoś zbytnio, gram nisko i rzadko.

Czy to wina HM2 albo systemu operacyjnego? Raczej nie. Miałem to każdej wersji windowsa na moim lapku (w7, 8.1, w10), było tak samo. Na drugim komputerze też.
      Jedyny wspólny mianownik tych maszyn to stary, wolny, beznadziejny dysk twardy. Na stacjonarce dysk sprzed 10 lat, w lapku budżetowe ścierwo 5400rpm.

Jeżeli masz taki dysk i bardzo ci te zwiechy przeszkadzają to pozostaje chyba tylko upgrade do ssd.
    • finek96
      finek96
      Złoto
      na forum od: 24.01.2016 Posty: 246
      Odświeżenie bazy nie poprawiło sytuacji, ale znalazłem rozwiązanie, które jednej osobie pomogło. W ustawieniach należy odznaczyć opcję 'automatically refresh'.
      Jeśli chodzi o mnie to na razie jest dobrze. :f_cool:
      //edit problem znowu występuje