Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Czy lotto i bukmacherstwo to hazard?

• Pytajnik
      Pytajnik
      Basic
      na forum od: 19.10.2018 Posty: 3
      Czy lottoto hazard? Chodzi mi o tę grę, gdzie kumulacja do wygrania jest duża u można ją oglądać w telewizji na polsacie bodajże. Firma to lotta. Przy okazji możecie mi napisac jak się ta gra nazywa.

I czy bukmacherka (zakłady) to hazard?
  • 4 odpowiedzi
    • peterzimmerman
      peterzimmerman
      Brąz
      na forum od: 07.06.2017 Posty: 103
      Lotto: 100% szczęścia 0% umiejętności = czysty hazard (chociaż wg polskiego państwa nie do końca)
      Bukmacherka myślę, ze w zależności od zorientowania grającego można uzależnić czy to hazard czy nie, ale mimo to dla zdecydowanej większości grajacych to jednak hazard.
    • jubi89
      jubi89
      Platyna
      na forum od: 10.12.2009 Posty: 693
      Wg mnie to nastawienie człowieka do czegoś określa czy to jest hazard czy nie :)
    • cashplayer19
      cashplayer19
      Złoto
      na forum od: 31.05.2010 Posty: 80
      Raczej przeciętnego Janusza który puszcza kupon lotka za grosze i żyje marzeniami ,nie można nazwać hazardzistą .
      Po prostu żyje marzeniami,jednak warto mieć marzenia dlatego ja bym patrzył na to jak na formę rozrywki.Choć wiadomo w lotto jest odłam hazardowy i sam ostatnio widziałem faceta puszczającego chyba z 10 kuponów za 300zł co przy realnym prawdopodobieństwie na wygraną jest już formą hazardu.
      Choć z definicji czy grasz za 1zł czy za 1000zł to nadal uczestniczysz w grze hazardowej więc jesteś hazardzistą.

Co do bukmacherki to tutaj można odnieść zgoła inne wrażenie jednak większość grających jest to prostu hazardzistami.Wiadomo są ludzie którzy się znają itd,a są ludzie którzy nie mają pojęcia nawet o tym że matematyka ich zjada na starcie.Prosty przykład:

Przyjmuje się że dobry gracz to taki który osiąga ROI na poziomie 10% w skali roku.Podatek w PL to 12% więc matematycznie rzecz ujmując.Po pierwsze musisz być w gronie tzw. dobrych graczy,Dwa Nawet w tym gronie musisz wyrastać ponad przeciętną i osiągać ROI ponad 12% żeby w ogóle coś zarabiać

Wiadomo są bukmacherzy intrentowi bez tych 12% ale przyjmuje tutaj jako wyznacznik większość społeczeństwa które po działaniu PiS-u zasila gotówką rodzimych bukmacherów

Podsumowując
      Wszyscy jesteśmy hazardzistami :yaoming:
    • pawel1410
      pawel1410
      Brąz
      na forum od: 06.04.2008 Posty: 328
      Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w wymiarze losowym decyduje przypadek. Wyraz „hazard” pochodzi z języka arabskiego: „az-zahr” znaczy „kostka” lub „gra w kości”. W języku angielskim dosłownie przetłumaczone oznacza „niebezpieczeństwo”.