Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL2 KJs

• shylikea
      shylikea
      Złoto
      na forum od: 02.09.2014 Posty: 37
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $2.23 (111.5 bb)
      Hero (BB): $2.03 (101.5 bb)
      UTG: $2 (100 bb)
      MP: $8.14 (407 bb)
      CO: $2.66 (133 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with :Js: :Ks:
      2 folds, CO raises to $0.06, 2 folds, Hero calls $0.04

Flop: ($0.13) :2s: :5s: :Qd: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.04, Hero calls $0.04

Turn: ($0.21) :9d: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.13, Hero raises to $0.34, CO raises to $0.93, Hero folds

Results:
      $0.89 pot ($0.03 rake)
      Final Board: :2s: :5s: :Qd: :9d:
      Hero mucked :Js: :Ks: and lost (-$0.44 net)
      CO mucked and won $0.86 ($0.42 net)

Preflop:

Ponieważ otwiera on 35 z CO, nie zawsze 3betuje tego typu ręcę, ponieważ chce ściągnąć value od słabszych K, które tu otwierają. Kurcze jak tak popatrzycie to z tym 3betem u mnie jakoś dziwnie. Mam sobie zrobioną tabelkę 3bet z BB i mam tutaj for vlaue tą rękę ale jakoś podczas gry staram się dostosować do przeciwnika i od niej odbiegam...Może możecie się do tego jakoś odnieść, do 3betów ogólnie... niestety mam za mało rąk na typa, zeby stwierdzić, że typ mało folduje do 3betów w związku z czym mógłbym zagrać 3bet for value.

Flop:

On gra tu za 4 centy? Wtf? Co to może znaczyć? Chce żeby słabsza Q go sprawdziła? Przecież leży tu drw color raczej powinien zagrać call. Też mam wrażenie, że jak ktoś gra z tak mało na flopie oznacza to, żę ma mocną rękę i gdybym tu raisnął nie zdziwiłbym się gdybym dostał reraise.

Turn:

Tu gra za jakieś 55%. Postanawiam raisować, ponieważ mam gutshota i drw color. I tu się zastanawiam.. może powinienem raczej callnąć? Ponieważ gdy zakładam, że grająć tak mało na flop może mieć tu seta czy KK albo AA grając tutaj raise często dostane reraise... No cóż snap reraise zbyt duży spowodoał to, że foladnąłem. Ja mu blokuje kolory i raczej wolałby ziomek obejrzeć river za mnieijszą cenę niż raisować drw color gdyby tu miał jakiegoś Ax w s ?
  • 4 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 285
      Ponieważ otwiera on 35 z CO, nie zawsze 3betuje tego typu ręcę, ponieważ chce ściągnąć value od słabszych K, które tu otwierają
      Zupełnie nietrafny adjust do przeciwnika. Jeśli jest to twój defaultowy 3bet to zawężać ten range powinieneś głównie na bardziej tight graczy by nie izolować sie na bardzo mocny range ewentualnie gdy ktoś masakrycznie dużo pasuje do 3betów.

On gra tu za 4 centy? Wtf? Co to może znaczyć?

Pamiętaj,że sizing może być efektem przyjętej strategii - niekoniecznie wyznacznikiem siły ręki. Biorąc pod uwage pozycje i strukturę boardu nie widzę problemu w graniu tutaj niskim sizingiem całym range na miejscu przeciwnika. Prawdę mówiąc mi tu najbardziej podoba się właśnie raise - masz wiele turnów na których możesz poprawiać i blokujesz QJ/KQ.
      Tu gra za jakieś 55%. Postanawiam raisować, ponieważ mam gutshota i drw color. I tu się zastanawiam.. może powinienem raczej callnąć?

Ciężko Ci reprezentować seta z flopa jeśli grałes tylko call więc ja bym tu kontynuował callowanie. W sumie dziwna niekonsekwencja z Twojej strony. Gdy on betował za 1/3 co będzie pewnie robił bardzo szeroko to nie chciałeś przebijać, a tutaj zwiększa sizing do 60% i nagle przebijasz?
    • hvnnn
      hvnnn
      Brąz
      na forum od: 24.12.2011 Posty: 377
      Co do 3betu. Jak przeciwnik otwiera szeroko to też staramy się go lekko luźniej 3betowac (na kogo top pair top Kicker jest nutsem? Na fiszka czy na mura?- na grająca luźno fisze luzujemy swój range czysto for value) bo jest to autoprofit. Albo folduje- pula bez walki, albo calluje i opłaca Ci lepsza rękę. Z Tym że na takiego luznego gracza nie polaryzuj range. Graj zwyczajnie mocne ręce. Na murka albo 3betujemy rzadziej i naprawdę top range, albo 3betujemy szerzej polarnym rangem (niskie Ax czy Kx- w ten sposób on często fold nie bo będzie grał tylko AA/Kk/AK, mając jednego asa na ręku blokujemy mu jeszcze dodatkowo sporo kombinacji)
    • hvnnn
      hvnnn
      Brąz
      na forum od: 24.12.2011 Posty: 377
      Takie minraisy, min bety na tych stawkach są czesto dla mnie znakiem ostrzegawczym. Fisze lubią sobie strapowac w ten sposób więc uważają na to. Rozwazyl bym w takim układzie na flopie jakis niewysoki 3bet/fold. A na turn to ja już się sam pogubiłem w tym rozdaniu xD
    • lenrok1999
      lenrok1999
      Srebro
      na forum od: 09.09.2018 Posty: 46
      tutaj tak na flopie jak bys zebral Q to bys bardziej wtedy probowal jakis zagran typu donk lub check-rise a na turnie raptownie po doleceniu kolejnych drawow odpalasz check-rise to jest dla rywala jest ze tylko mozesz drawowac do koloru no bo strit tez odpada na turnie to to na pewno byl zwyczajny call a jak juz myslales nad jakas bardziej agresywniejsza linia to bylo myslec nad tym wczesniej pre flop lub w mojej opini na flopie bo tam mozesz miec Qx w zakresie a w zeczywistosci masz KJ suit z drawem do koloru na flopie