Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] AQs nl2

• taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      na forum od: 05.04.2017 Posty: 207
      Nie podoba mi się ta partia,ale bez pomysłu co tu mogę zrobić?? Gość ma dużo w stacku, więc chyba ogarnia. 3bet pre chyba koniecznośćią. Flop trafiamy FD, wolę trzymać niską pulę, tylko boję się że na mniejszy bet(33%) dostanę raise, a nie chciałbym na deepie tego tutaj stackowac, gdyż wydaje mi się że takike typy częto trapują AA-KK, przez co nasz combodraw nie jest taki dobry??Gram 1/2 flop, oczywiście on tu calluje sporo airu, poprawiam turn. Myślę że blefów ma tu i tak sporo, my bijemy tylko jego gówno.

PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 81 BB (VPIP: 17.14, PFR: 11.43, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 109)
      Hero (SB): 208 BB
      BB: 96 BB (VPIP: 25.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 4)
      UTG: 101.5 BB (VPIP: 31.51, PFR: 24.66, 3Bet Preflop: 12.12, Hands: 75)
      MP: 712 BB (VPIP: 25.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 4)
      CO: 125 BB (VPIP: 12.28, PFR: 10.53, 3Bet Preflop: 4.55, Hands: 60)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:diamond: Q:diamond:

fold, MP raises to 3 BB, fold, fold, Hero raises to 10 BB, fold, MP calls 7 BB

Flop: (21 BB, 2 players) T:spade: 8:diamond: 3:diamond:
      Hero bets 10.5 BB, MP calls 10.5 BB

Turn: (42 BB, 2 players) 3:spade:
      Hero bets 20.5 BB, MP calls 20.5 BB

River: (83 BB, 2 players) 8:heart:
      Hero checks, MP bets 40 BB, fold
  • 2 odpowiedzi
    • st0rmSC
      st0rmSC
      Brąz
      na forum od: 08.04.2011 Posty: 103
      Napisane przez taczkadrzewa
      Nie podoba mi się ta partia,ale bez pomysłu co tu mogę zrobić?? Gość ma dużo w stacku, więc chyba ogarnia. 3bet pre chyba koniecznośćią. Flop trafiamy FD, wolę trzymać niską pulę, tylko boję się że na mniejszy bet(33%) dostanę raise, a nie chciałbym na deepie tego tutaj stackowac, gdyż wydaje mi się że takike typy częto trapują AA-KK, przez co nasz combodraw nie jest taki dobry??Gram 1/2 flop, oczywiście on tu calluje sporo airu, poprawiam turn. Myślę że blefów ma tu i tak sporo, my bijemy tylko jego gówno.

PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 81 BB (VPIP: 17.14, PFR: 11.43, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 109)
      Hero (SB): 208 BB
      BB: 96 BB (VPIP: 25.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 4)
      UTG: 101.5 BB (VPIP: 31.51, PFR: 24.66, 3Bet Preflop: 12.12, Hands: 75)
      MP: 712 BB (VPIP: 25.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 4)
      CO: 125 BB (VPIP: 12.28, PFR: 10.53, 3Bet Preflop: 4.55, Hands: 60)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:diamond: Q:diamond:

fold, MP raises to 3 BB, fold, fold, Hero raises to 10 BB, fold, MP calls 7 BB

Flop: (21 BB, 2 players) T:spade: 8:diamond: 3:diamond:
      Hero bets 10.5 BB, MP calls 10.5 BB

Turn: (42 BB, 2 players) 3:spade:
      Hero bets 20.5 BB, MP calls 20.5 BB

River: (83 BB, 2 players) 8:heart:
      Hero checks, MP bets 40 BB, fold
      Preflop 3bet - jako ze jestescie deep powininens 3betowac wyzej ( mysle ze OOP normalnie 11-12BB jest spoko a tak deep to I 2bb wiecej moglbys dorzucic).

Na flopie jestes bez pozycji I masz 2 overy I nuts FD. Ja gram tu przez check call - jesli zagrac check back to masz darmowa karte a jak zabetuje to sprawdzasz (macie spore stacki wiec nawet jak zabetuje wiecej niz 1/2 pot mozesz profitowo callowac).

w zaleznsci co spadlo znow gram check/call I na river jesli nic nie traifisz tak jak w tym wypadku masz fold - a jak trafisz to zawsze mozesz zagrac maly bet na river do wyindukowania raisu, albo check raise na R, a jak masz staty I wiesze ze villain jest pasywny to sam mozesz zabetowac..

W ten sposob bedziesz drawowal pasywnie dajac przeciwnikowi mozliwosc popelnic jakis blad.

Grajac bet na F nikt tu nie pasuje do 1 beta I jak on callnie nie masz zadnego info co trzyma. Na turn poprawiasz I dalej jestes w ciezkim spocie bo jak spadnie Niska karta to nawet 99 nie odpusci I masz spalona kase I fold na R.
    • kwachu89
      kwachu89
      Złoto
      na forum od: 23.12.2011 Posty: 46
      Inaczej.

- to że ma dużo w stacku nie znaczy że ogarnia.

Pre flop standard, dodałbym 1-2 BB więcej. Co nas cold calluje? Dużo Ax, broadwaye, pp. Betowanie za 33% kiepski pomysł na micro bo przeciwnicy wariują jak widzą taki sizing. Ja tu bym betował między 44-53%. Dlaczego ano dlatego że nie wyrzucimy żadnego Ax jednym betem i to nieważne jakiego będzie rozmiaru. Nisko betując takiego flopa dajesz sobie możliwośc częstszego barrelowania na turnach. Turn spada stosunkowo blank. Ja betuję ok 65-75%.
      Jego trafialnośc tego flopa to ok 40% a realna trafialność 35-37% dlaczego ta wartośc jest mniejsza bo masz Ad i blokujesz mu dużo kobinacji FD. Więc co on tam ma? Najwięcej ma FD, sety, overparki i toppair. A więc na ok 95 kombo które Cię callują realnie biją Cię ok 27 ( sety, top pair, overpair) Na tym flopie Twoje equity to 62% do 38% !! ( granie x/c to dawanie możliwości realizacji przeciwnikowi 100% equity co jest wg mnie bez sensu). Na Turn nasze equity to granice flipa. Dlatego poprawiam na Turn, wyrzucam Ax, FD, może czasem słabsze toppair. Nie zapominajmy że dodatkowo często naszymi outami są A oraz Q.