Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL20-NL50] T9s

• st0rmSC
      st0rmSC
      Brąz
      na forum od: 08.04.2011 Posty: 103
      https://h2n.blob.core.windows.net/hands/gI1WSiLip6LhastSmO2YyQ==.png

Preflop: Reg 20/15 na UTG otwiera, passive fisz na BTN calluje I ja dokladam na SB bo mam reke ktora moze dobrze traffic w multi way pocie.

Flop: Reg betuje wiec wiem ze ma mocny range, fisz folduje I tu mam 2 opcje: call lub raise.
      Nie chce wygladac ze drawuje do flusha tylko callujac wiec decuduje sie na semi-blef raise bo mam BS I FD.

Turn - trafiam mojego outa I jestesmy deep wiec chce budowac pule I chronic moja reke.
      R - board sie nie paruje wiec bije wszystkie sety I 2 pary, Jedyne co mnie bije to lepsze flushe. Dzieki temu ze na stole lezy A bedzie ich tylko kilka.
      Gram kolejny bet I dostaje All-in. In game mialem ciezka decyzje ale zdecydowalem sie callowac.
      Sprawdzilem w equilabie I wychodzi mi ze dajac mu sety, 2 pary I flushe mam 84%.

Moje pytania: czy ten raise na F to nie blad?

Czy call na river byl poprawny a jesli byl to czy na przyklad overbet R nie bylby lepszy ?
  • 19 odpowiedzi
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      na forum od: 07.11.2011 Posty: 495
      Sądzę, że MP otwiera coś takiego: 55+, ATs+, A5s-A2s, KTs+, QTs+, JTs, T9s, 98s, 87s, ATo+, KJo+.
      Coś takiego cbetuje vs 2 przeciwników: AA, QQ, ATs+, A5s-A2s, QTs+, KdQd, KdJd, KdTd, JdTd, Td9d, 9d8d, 8d7d, ATo+.
      Po Twoim raise sądzę, że callują Ax + bdfd + bdsd, FD,Qx + bdsd. Na taki zakres: AhKh, AsKs, AcKc, AhQh, AcQc, KdQd, AhJh, AsJs, AcJc, KdJd, QdJd, QhJh, QcJc, AhTh, AsTs, AcTc, QhTh, QcTc, 8d7d, AhKd, AsKd, AcKd, AhQd, AsQd, AcQd, AhJd, AsJd, AcJd masz 32%. Wyrzucając AQ przy założeniu, że dwie pary byłyby 3betowane masz 34%. Twój raise moim zdaniem reprezentuje głównie sety 4 i co najwyżej A4s, które w większości byłyby squezzowane. Uważam, że sety odwiną się 3betem na flopie, a już na pewno na turnie. Przyjmując, że calluje sety masz: 32%. Na turn uzupełnia się flush i betujesz za 58% pota (nie wiem czemu obniżasz sizing. Uważam,że powinieneś go podwyższyć żeby dostać value od FD i dwóch par). Przeciwnik calluje. Z sensowych rąk zostają mu: AhQh, AcQc, KdQd, KdJd, QdJd, AhKd, AsKd, AcKd, AhQd, AsQd, AcQd, AhJd, AsJd, AcJd. Tu mam zagwozdkę, ponieważ fd to callną i dwie pary może też, ale gotowe flushe powinny to raisować. Na river spada blank a przeciwnik na Twój bet robi wrzutkę i potrzebujesz tylko 30% na dochodowy call. Pula jest spora i dołożenie 122 BB może byćciężkie ale wydaje mi się, że na tyle często będzie tam bluffował na K, że będzie to dochodowe.
    • Pawez0
      Pawez0
      Brąz
      na forum od: 08.11.2012 Posty: 242
      A gdzie jakieś staty zależy na kogo grasz nie wspomnę że raisujesz na bordziee który wpada w preflop Agro grasz na deepach nie mając nuts fd pakujesz się w takiego spota serio grasz takie stawki bez urazy ale dużo błędów
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 219
      czy ten raise na F to nie blad?
      Ja tu nie mam wcale raising range - 44 też gram x/c bo zwyczajnie nie masz tu za dużo mocnych rak do repowania, jego range jest na tym boardzie ZNACZNIE silniejszy.
      Czy call na river byl poprawny a jesli byl to czy na przyklad overbet R nie bylby lepszy ?
      b/c river to overplay nieco bo z czym przeciwnik tu miałby blefować? No i co z value bijesz?

Co do overbeta - mając nut flusha to fajna opcja by grać for max value od AA/QQ/AK/AQ/niższych flushy. Z T high flushem wolę jednak niższy sizing by rozszerzyć jego calling range.
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      Moim zdaniem prawidłowo rozegrana ręka powinna wyglądać następująco: call preflop jest spoko, bo dokładasz jako trzeci to dobrych oddsach. Board spada korzystny, łapiesz fd. Tu powinien być x/c. Turn przynosi Twojego outa, tu powinieneś x/r żeby chronić swój układ. Callną to fd i sety i czasami dwie pary. River to blank, żadne fd już Co nie zapłacą. Sądzę, że minibet za 1/3 pota będzie spoko żeby dostać call od setów i dwóch par, które nie uwierzą w Twój flush. Na wrzutkę to składam, bo jednak nuts flushe są w jego zakresie
    • Pawez0
      Pawez0
      Brąz
      na forum od: 08.11.2012 Posty: 242
      Napisane przez sh2ckal
      Moim zdaniem prawidłowo rozegrana ręka powinna wyglądać następująco: call preflop jest spoko, bo dokładasz jako trzeci to dobrych oddsach. Board spada korzystny, łapiesz fd. Tu powinien być x/c. Turn przynosi Twojego outa, tu powinieneś x/r żeby chronić swój układ. Callną to fd i sety i czasami dwie pary. River to blank, żadne fd już Co nie zapłacą. Sądzę, że minibet za 1/3 pota będzie spoko żeby dostać call od setów i dwóch par, które nie uwierzą w Twój flush. Na wrzutkę to składam, bo jednak nuts flushe są w jego zakresie
      Dokładnie tak jak mowisz jak jest agro typ mozesz river rozwazyc opcje x/c zeby dać mu zablefować chociaz nie bardzo bedzie miał z czym ale niektorzy na to nie patrza :)
    • XabiAlonso9
      XabiAlonso9
      Diament
      na forum od: 05.08.2012 Posty: 158
      Bez większego rozpisywania się:
      - jaki Ty masz zakres x/r w tym spocie na flopie?
      - postaw się w w sytuacji UTG i powiedz mi jakie blefy Ty będziesz wrzucał na river w 3WP flop vs koleś który zagrał przeciwko Tobie x/r flop, bet turn, bet river? Bo nie wiem czy tylko dla mnie, ale na takich stawkach, to jest czyste palenie kasy aby szukać na tym river jeszcze jakiegoś raising blef rangu.
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      Napisane przez XabiAlonso9
      - postaw się w w sytuacji UTG i powiedz mi jakie blefy Ty będziesz wrzucał na river w 3WP flop vs koleś który zagrał przeciwko Tobie x/r flop, bet turn, bet river? Bo nie wiem czy tylko dla mnie, ale na takich stawkach, to jest czyste palenie kasy aby szukać na tym river jeszcze jakiegoś raising blef rangu.
      Sądzisz, że ma tam tylko nuts flusha?? Moje wątpliwości budzi jego call na turnie. Sądzę, że flush, tym bardziej nutsowy dążyłby do stackowania vs set, który hero reprezentuje swoją linią.
    • XabiAlonso9
      XabiAlonso9
      Diament
      Napisane przez sh2ckal
      Sądzisz, że ma tam tylko nuts flusha?? Moje wątpliwości budzi jego call na turnie. Sądzę, że flush, tym bardziej nutsowy dążyłby do stackowania vs set, który hero reprezentuje swoją linią.
      Nie wiem co tam koleś miał, bo ludzie różne rzeczy potrafią wymyślić, natomiast sądzę, że jakiekolwiek jego blefy tam to palenie kasy, co zresztą hero robiąc tego calla pokazał.

Hmm, ale po co gasić hero już na turnie, skoro UTG gra IP? Przecież hero gra raise flop, bet turn, więc jak jestem UTG i mam nutsa, to daje mu też uderzać river, pewnie hero znajdzie tam też jakieś blefy do betowania, a tak to na turnie hero wyrzucamy z blefami.
      Z kolei po akcji, gdzie hero robi x/r na flopie, a UTG robi mu raise na wrzutkę na turnie, to ja z setem 44, bym na miejscu hero to foldował, bo UTG taką akcją pokazuje mega moc.

Być może zostałem z tyłu z obecnym poziomem pokera i na NL20 robi się takie rzeczy, a ja tu czegoś nie rozumiem.
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro

Hmm, ale po co gasić hero już na turnie, skoro UTG gra IP? Przecież hero gra raise flop, bet turn, więc jak jestem UTG i mam nutsa, to daje mu też uderzać river, pewnie hero znajdzie tam też jakieś blefy do betowania, a tak to na turnie hero wyrzucamy z blefami.
      Chodzi mi o to, że Hero reprezentuje tutaj seta 4. Na reraise na flopie też bym to złożył, bo utg reprezentuje wyższe sety. Chodzi mi tu o turn, który uzupełnia flush. Czy ten call to nie będzie pozwolenie na tanie dobieranie do fullhouse?
    • XabiAlonso9
      XabiAlonso9
      Diament
      Napisane przez sh2ckal

Chodzi mi o to, że Hero reprezentuje tutaj seta 4. Na reraise na flopie też bym to złożył, bo utg reprezentuje wyższe sety. Chodzi mi tu o turn, który uzupełnia flush. Czy ten call to nie będzie pozwolenie na tanie dobieranie do fullhouse?
      Jeśli przypisujesz hero tylko 44, to jak najbardziej masz rację i wtedy nie można mu tak tanio pozwolić na zobaczenie river.
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      Co Twoim zdaniem jeszcze może mieć w rangu?
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 219
      Pasywna linia na turn z flushem ma tu na pewno wyższe EV z prostego względu - 44 to jedyna ręka która ma realne equity, a,że hero overcalluje rybę to pewnie ma masę niższych flushów które ponawiają na river, a nawet jeśli nie to EP i tak ma pozycje więc valuebet nie ucieknie.
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      Przyjmując, że w zakresie Hero jest więcej układów to jest to wyciśnięcie max value przez przeciwnika z nuts flushem. Ja obstawiałem go tylko na sety 4 i stąd moje wątpliwosci co do turna.
    • Kazann
      Kazann
      Srebro
      na forum od: 16.11.2012 Posty: 79
      Przy założeniu że MP1 jest regiem -Według mnie raise na flopie jest ok , call przeciwnika na flopie po twoim raise zacieśnia jego range dlatego też dzięki temu raisowi możesz na dalszych streetach zredukować straty.Myślę że na flopie calluje dość często sety 444,QQQ,Flusche, AQ , AK.
      Turn myślę że bet ok
      River , rasie stack off MP1, tutaj twój call wydaje mi się słaby. Wszystkie sety by poprostu callnął,nie raisując , AQ , AK , jego rasie all in 120bb ma to do siebie że często trzyma tutaj nutsy i oczekuje na call od twoich 44, AQ,AK , może czasami jakiegoś streeta, MP1 bardzo często pokaże tutaj najmocniejszego lub 2nd flush.
    • st0rmSC
      st0rmSC
      Brąz
      Napisane przez Pawez0
      Napisane przez sh2ckal
      Dokładnie tak jak mowisz jak jest agro typ mozesz river rozwazyc opcje x/c zeby dać mu zablefować chociaz nie bardzo bedzie miał z czym ale niektorzy na to nie patrza :)
      teraz jak na to patrze to mysle ze takie rozegrania jak proponujecie beda tu poprawne, przyznam ze sie tam zlevelowalem I overplayowalem ta reke…
      fajnie ze powstala az tak duza dyskusja..
      Wstawilem reke bo sam nie widzialem co myslec po tym jak przeciwnik pokazal AQo
      dzieki za ocene i wskazowki na pewno bede pamietac nastepnym razem zeby do raise raczej wybierac nutsowy FD niz niski FD.
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 380

Wstawilem reke bo sam nie widzialem co myslec po tym jak przeciwnik pokazal AQo.
      Hahaha ja wiem co, ze trzeba sprawdzic w kalendarzu czy tego dnia byly jakies swieta, a po tym zapieprzyc solidna notke na naszego superbohatera.
      To było na chinolu ? :deadhappy:
    • st0rmSC
      st0rmSC
      Brąz
      Napisane przez DzikiHenry

Wstawilem reke bo sam nie widzialem co myslec po tym jak przeciwnik pokazal AQo.
      Hahaha ja wiem co, ze trzeba sprawdzic w kalendarzu czy tego dnia byly jakies swieta, a po tym zapieprzyc solidna notke na naszego superbohatera.
      To było na chinolu ? :deadhappy:
      Nie to bylo na IPOKER.
    • lenrok1999
      lenrok1999
      Brąz
      na forum od: 09.09.2018 Posty: 32
      z ta reka reraise na flopie jest fajna opcja poniewaz laczysz sie tylko z flopem za pomoca drawa do koloru a wykonujac reraise sugerujesz wyrzucanie drawow natomiast sklaniam by sie ku foldowi po 4-becie
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      Napisane przez lenrok1999
      z ta reka reraise na flopie jest fajna opcja poniewaz laczysz sie tylko z flopem za pomoca drawa do koloru a wykonujac reraise sugerujesz wyrzucanie drawow natomiast sklaniam by sie ku foldowi po 4-becie
      Jaki reraise i jaki 4bet? Villian betował flop a Hero go raisował. Przeciwnik mógłby reraisować (3betować) a Hero mógłby na to odpowiedzieć 4betem.