Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Fotel Ergohuman - fotel Ergonomiczny - Wasze opinie na temat korzystania

• 25 odpowiedzi
    • RybaKoZ
      RybaKoZ
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.03.2008 Posty: 608
      Mogę się tylko wypowiedzieć na temat Markusa, siedzę już na nim prawie 6 lat. Wszystko bez zarzutu, przy moim dość intensywnym użytkowaniu. Dopiero około 8 miesięcy temu zaczęła odklejać się i pękać skaja z zagłówka i podłokietników. Śrubki wykręcają się od około roku. Po takim czasie i takim użytkowaniu, prawdopodobnie każdy fotel nadaje się do zmiany :)
      Swoją drogą przymierzam się właśnie do jakiegoś ergohumana, tylko na pewno chciałbym mieć siatkę zamiast skór.
      Markus ma tylko oparcie z siatki, więc w dupsko nieźle potrafiło przygrzać.
    • HandSmither
      HandSmither
      Brąz
      na forum od: 24.11.2016 Posty: 715
      Mam Ergohuman Io z siatką (1880zł zapłaciłem) - pierwsza klasa na nic bym go nie zamienił. Wcześniej miałem gówno-fotel 2/10 bez podłokietników więc zmiana konkretna. Kolega ma ten gamerski, jeden z tych popularniejszych i nie polecam. Komfort siedzenia dużo mniejszy. Jak masz fundusz to nie ma co się zastanawiać.
    • Stellified
      Stellified
      Brąz
      na forum od: 22.02.2013 Posty: 3 538
      miałem markusa, ergohumana i dxracera, i, z całym szacunkiem, jeżeli ktoś chwali markusa to nigdy po prostu na niczym lepszym nie siedział
    • KKingOfCards
      KKingOfCards
      Brąz
      na forum od: 12.09.2012 Posty: 106
      Napisane przez HandSmither
      Mam Ergohuman Io z siatką (1880zł zapłaciłem) - pierwsza klasa na nic bym go nie zamienił. Wcześniej miałem gówno-fotel 2/10 bez podłokietników więc zmiana konkretna. Kolega ma ten gamerski, jeden z tych popularniejszych i nie polecam. Komfort siedzenia dużo mniejszy. Jak masz fundusz to nie ma co się zastanawiać.
      Napisane przez Stellified
      miałem markusa, ergohumana i dxracera, i, z całym szacunkiem, jeżeli ktoś chwali markusa to nigdy po prostu na niczym lepszym nie siedział
      Gdzie kupowaliście Ergohumana i o jakich konkretnie modelach piszecie, lepsza opcja to ten skórzany czy z siatką ?

Stellified jak w porównaniu Twoim zdaniem wygląda kwestia Ergohumana i DXRacera ?
    • quattroworld
      quattroworld
      Brąz
      na forum od: 10.02.2016 Posty: 404
      Ja kupowałem przez centrum krzeseł .

Jedyny minus ergohumana to zagłówek który reguluje się tylko góra/dół i pod kątami jednak nie ma regulacji przód/tył więc ja podkładam małą poduszkę pod głowe. Nie wiem czy to ze względów ergonomicznych żeby szyja nie była pochylona do przodu jednak dla mnie jest najwygodniej właśnie tak.

Mam na mieszkaniu aktualnie dwa ergohumany oba w meshu z tej samej strony zamawiane jeden czarny drugi zielony i ten czarny mojego kolegi jest o wiele mniej wygodny, twardszy w porównaniu do mojego ciężko to wytłumaczyć jest to dziwne ale on sam to przyznaje...

W tym pięknym kraju masz możliwość zwrotu do 14 dni bez podania przyczyny i bez kosztów wysyłki więc poprostu kup wypróbuj moim zdaniem już nie zwrócisz :)

Co do tego czy jest warty 3 razy więcej niż markus musisz sam zdecydować znajdą się tacy co powiedzą że siedzenie na krześle zbitym z dwóch desek jest najlepsze :f_cool:
    • Stellified
      Stellified
      Brąz
      ja wole racera, ale to chyba kwestia preferencji
    • RybaKoZ
      RybaKoZ
      Trener
      Trener
      Nie siedział, a chwali, bo pewnie w tej cenie ciężko o coś lepszego :f_drink:

To jak jak byś porównywał passata do s63 amg, dwa różne samochody, dwie różne półki cenowe. Jak można chwalić passata czy inne, podobnej klasy auto ?
    • Stellified
      Stellified
      Brąz
      Napisane przez RybaKoZ
      Nie siedział, a chwali, bo pewnie w tej cenie ciężko o coś lepszego :f_drink:

To jak jak byś porównywał passata do s63 amg, dwa różne samochody, dwie różne półki cenowe. Jak można chwalić passata czy inne, podobnej klasy auto ?
      jasne, ale facet pisze tak, jakby miał hajs
    • RybaKoZ
      RybaKoZ
      Trener
      Trener
      Pyta też o Markusa, więc pozwoliłem sobie podzielić się moimi doświadczeniami na jego temat i przecież nie twierdzę, że ergohuman<<<<<<<<<<<<<markus
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 673
      Robiłem niesamowicie dogłębny research jak tworzyłem film o krzesłach i ergonomii. Zarówno Ergohumany jak i Marcus są świetnym wyborem w tych cenach, lepszego nie znajdziesz. Oprócz tego należy unikać foteli gamingowych, nie mają one dużego związku ze zdrowym siedzeniem (sam miałem DxRacera).

Ergonomia - Jak zarabiać więcej i wygodniej

Osobiście posiadałem zarówno Herman Miller Aeron jak i Embody przy którym zostałem. Trochę drożej ale za to uważane za najlepsze fotele na świecie i używają je praktycznie wszystkie placówki Google i sporo artystów, i to nie z powodu hypu. :f_thumbsup:
    • KKingOfCards
      KKingOfCards
      Brąz
      trzasku dziękuje za konkretne wyjaśnienie tematu :)
      Jest w Warszawie lub okolicy jakieś miejsce gdzie można przetestować Ergohuman'a ?
    • XerofaN
      XerofaN
      Brąz
      na forum od: 24.06.2008 Posty: 810
      Napisane przez KKingOfCards
      trzasku dziękuje za konkretne wyjaśnienie tematu :)
      Jest w Warszawie lub okolicy jakieś miejsce gdzie można przetestować Ergohuman'a ?
      centrum krzesel ma sklep na zeraniu. takze pojedz usiadz na obu i bedziesz wiedzial.
      ergo human genialne krzeslo. imo najwazniejsza podkladka pod ledzwia, ale widze ze nawet markus takie cos ma, natomiast dxracery i inne gamingowe nie maja. mam skore i po jakis 2 latach (tyle ze naprawde duzo siedze przed kompem) musialem wymieniac siedzisko, bo troche popekala, ale na gwarancji przyjechal od nich gosc i w jakies pol godzinki wymienil na nowe. dodatkowo wydaje, mi ze dzieki tej wymianie zniknely loozy, (dosc czesto zmieniam kat oparcia, potrafi to byc kilkanascie razy dziennie wiec pewnie sie sprezyna wyrobiala itp.) ktore zaczely sie pojawiac z czasem, wiec bylem podwojnie zadowolony.
    • KKingOfCards
      KKingOfCards
      Brąz
      dzięki za informacje.
      Proszę jeszcze jedno info odnośnie ergohumana która wersja lepsza czy wersja siatkowa czy wersja skórzana ?

skora

vs

siatka...
    • XerofaN
      XerofaN
      Brąz
      na forum od: 24.06.2008 Posty: 810
      to raczej kwestia gustu/upodoban imo. ja tylko ostrzegam ze po 2 latach ostrego uzytkowania skora na siedzeniu najpierw sie "marszczy", a potem przeciera/peka.
    • 89deny89
      89deny89
      Brąz
      na forum od: 26.12.2010 Posty: 1 457
      Miałem kiedyś dxracera i w porównaniu do ergo (mam ponad pół roku)jest dużo gorszy w użytkowaniu ale fakt jest taki że to inna kategoria cenowa. Co do wyboru siatki a skóry Pani w 3city propsowala siatkę w sklepie meblowym. Jak dla mnie sprawuje się bardzo dobrze i polecam.
    • jociasija
      jociasija
      Brąz
      na forum od: 10.03.2010 Posty: 681
      1. ergohuman
      2. markus
      3. dxracer
      miałem wszystkie i tak to wygląda imo
      ZDECYDOWANIE bierz siatke, podziękujesz w lecie
    • Majkelx23
      Majkelx23
      Trener
      Trener
      na forum od: 24.03.2011 Posty: 5 776
      ciekawy topic więc się dołączę do dyskusji.

Dla Tych co maja Ergohumana powiedzcie jak wyglada tu kwestia z producentem tego fotela bo widze że aktualnie w centrum krzeseł można zakupić
      Grospol Ergohuman
      natomiast jest również Ergomax Ergohuman różnią się one czymś konkretnym ?

I jeszcze jak wygląda kwestia z siedziskiem czy jest możliwość zakupu Ergohumana z siatką na siedzisku a nie jedynie samego oparcia ?
    • Finian8
      Finian8
      Brąz
      na forum od: 27.03.2008 Posty: 54
      Ja kupiłem Ergomax Ergohuman z czarną siatką około 6 lat temu w sklepie fajnemeble.pl. Byłem na miejscu i chciałem kupić jakiś tańszy fotel ale usiadłem na tym droższym i od razu wyczułem znaczącą różnicę. Dodatkowo po gwarancji potrzebowałem nowych śrub i zadzwoniłem do sklepu z zapytaniem czy mi je wyślą. Pani z którą rozmawiałem przez telefon nawet nie zapytała czy u nich kupowałem i wysłała mi je do domu za darmo.
    • Majkelx23
      Majkelx23
      Trener
      Trener
      na forum od: 24.03.2011 Posty: 5 776
      Napisane przez Finian8
      Ja kupiłem Ergomax Ergohuman z czarną siatką około 6 lat temu w sklepie fajnemeble.pl. Byłem na miejscu i chciałem kupić jakiś tańszy fotel ale usiadłem na tym droższym i od razu wyczułem znaczącą różnicę. Dodatkowo po gwarancji potrzebowałem nowych śrub i zadzwoniłem do sklepu z zapytaniem czy mi je wyślą. Pani z którą rozmawiałem przez telefon nawet nie zapytała czy u nich kupowałem i wysłała mi je do domu za darmo.
      jakiego Jesteś wzrostu ?
      jak oceniasz Ergohumana dla osoby powyżej 180cm bo różne opinie krążą na ten temat.
      Z góry dziena za odpowiedź, również mile widziane opinie innych korzystających z ergohumana :f_drink:
    • 1
    • 2