Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[FR NL2-16] AKo NL10

• kwachu89
      kwachu89
      Złoto
      na forum od: 23.12.2011 Posty: 46
      Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $15.15 (151.5 bb)
      BB: $20.86 (208.6 bb)
      UTG: $6.20 (62 bb)
      Hero (MP): $54.44 (544.4 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $9.65 (96.5 bb)

Preflop: Hero is MP with :Ac: :Kh:
      UTG folds, Hero raises to $0.30, 2 folds, SB calls $0.25, BB raises to $1.20, Hero calls $0.90, SB calls $0.90

Flop: ($3.60) :8c: :Ks: :5d: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $1.71, SB raises to $5.13, 2 folds

Results:
      $7.02 pot ($0.35 rake)
      Final Board: :8c: :Ks: :5d:
      SB mucked and won $6.67 ($3.76 net)
      BB mucked and lost (-$1.20 net)
      Hero mucked :Ac: :Kh: and lost (-$2.91 net)

Gracz na SB jest regularsem, całkiem solidnym.

Pre flop postanawiam callować ze względu na pozycję nad resztą graczy oraz siłę ręki. Linia gracza na SB zwróciła moją uwagę. Jego cold call wydał mi sie zwyczajnie podejrzany i rzadko obserwowałem u niego coś takiego. Na flopie po braku akcji postanawiam betować całkiem suchy flop, 50% puli. Myślę że gorsze Kx oraz pockety typu 99,TT,JJ sprawdzą obowiązkowo. X/R ze strony SB wydaje mi się b.mocny zwłaszcza że jest to to pula 3osobowa i SB ma za sobą jeszcze jednego gracza więc jego zakres x/r musi być na tyle mocny aby sprawdzać jego shove.
  • 6 odpowiedzi
    • lenrok1999
      lenrok1999
      Brąz
      na forum od: 09.09.2018 Posty: 32
      na flopie bez problemu check i ocena sytuacji na turnie masz top pare borad jest suchy po becie mozna uzyskac akcje tak naprawde tylko od lepszych rak skoro masz reada na sb i obstawiasz go na silny zakres to jest wysokie prawdopodobienstwo ze mogl zlapac seta lub miec overpare w postaci asow jego zakres sklada sie glownie ze srednich par z ktorymi gra fit or fold rak w stylu AK AQ i oczywiscie wysokich par z ktorymi chce wygenerowac sobie duzo akcji wykluczyl by z jego zakresu JJ i QQ poniewaz z nimi raczej by wolal przebic przed flopem skoro zauwazules ze ma do tego tendencje
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 285
      ja wolę niższy bet flop (masz pozycję i mozesz to betnąć 3 x niższym sizingiem)
      board jest strasznie suchy, SB jesli nie jest jakkoliwek kreatywnym graczem to ma 88 lub 55 sporą część czasu (cc z SB wyklucza u niego jakiekolwiek inne handy praktycznie poza 76s)
    • RobertByku2
      RobertByku2
      Srebro
      na forum od: 28.07.2014 Posty: 1 334
      Wp, w 3way pot widzę tu tylko sety, imo dobry fold
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      na forum od: 07.11.2011 Posty: 495
      Dla mnie 3bet SB na suchym flopie jest dziwny, ponieważ więcej value z setami jest w linii x/c F i x/r T. Jedynym powodem dla którego może podbijać już flop jest fakt, że BB jako agresor z PF zagrał check i nie ma gwarancji, że na turnie Ty odpalisz kolejną beczkę. Nie chce po prostu dawać freecards. Skoro jest to solid gracz IMO fold jest jedyną słuszną decyzją, ponieważ na pewno jesteś z tyłu w tym rozdaniu.
    • kwachu89
      kwachu89
      Złoto
      na forum od: 23.12.2011 Posty: 46
      Napisane przez weirdcreep
      ja wolę niższy bet flop (masz pozycję i mozesz to betnąć 3 x niższym sizingiem)
      board jest strasznie suchy, SB jesli nie jest jakkoliwek kreatywnym graczem to ma 88 lub 55 sporą część czasu (cc z SB wyklucza u niego jakiekolwiek inne handy praktycznie poza 76s)

właśnie temat sizingu. Obawiałem się betować za 1/3 bo struktura faktycznie sprzyja ale jednak nadal w głowie siedzi, że taki sizing może u przeciwnika indukować dziwne zachowania. Mimo że jest to regular nie mogę wykluczyć że odbierze taki sizing jako zachętę aby coś czarować i wtedy zaczyna się leveling i tragedia napisana ;p
      Mam pytanie teoretyczne, jeśli board byłby np bardziej skoordynowany lub z ewentualnym FD i SB robi dokładnie to samo ( jeśli leży FD nie mamy żadnej karty w kolorze i żadnych potencjalnych blockerów), wtedy call do jego raise/ ew stack off bardziej uzasadniony? Bo przy bardziej skoordynowanej strukturze lub FD w jego x/r może być więcej semi blefów, choć i tak jego CC ze SB sam w sobie jest podejrzany.
    • peterzimmerman
      peterzimmerman
      Brąz
      na forum od: 07.06.2017 Posty: 96
      Co jest podejrzanego w jego cc na sb ? Gra vs mp więc mogl grac tak jakieś broadwaye czy mid pairs, dodatkowo jestescie lekko deep więc też mógł grac bardziej pasywnie.
      Chyba bym tego nie foldnął do tego x/r w trakcie gry.