Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL2 KJs

• fedGOAT
      fedGOAT
      Brąz
      na forum od: 07.10.2017 Posty: 121
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $3.03 (151.5 bb)
      BB: $1.70 (85 bb)
      UTG: $2.16 (108 bb)
      MP: $3.81 (190.5 bb)
      CO: $6 (300 bb)
      BTN: $2.49 (124.5 bb)

Preflop: Hero is SB with :Jd: :Kd:
      3 folds, BTN raises to $0.06, Hero calls $0.05, BB folds

Flop: ($0.14) :4d: :As: :Ks: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.09, Hero calls $0.09

Turn: ($0.32) :6h: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.20, Hero calls $0.20

River: ($0.72) :7s: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Results:
      $0.72 pot ($0.03 rake)
      Final Board: :4d: :As: :Ks: :6h: :7s:
      Hero showed :Jd: :Kd: and lost (-$0.35 net)
      BTN showed :Ah: :Jh: and won $0.69 ($0.34 net)

Powinienem sprawdzać bet na turn vs unk? Z moich olbiczeń wyszło, że rywal musiałby betować z każdym Kx i fd jakie ma w open raise rangu, żebym mógł to sprawdzac
  • 10 odpowiedzi
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      na forum od: 07.11.2011 Posty: 467
      Wydaje mi się, że 3bet preflop przede wszystkim.
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      na forum od: 09.06.2017 Posty: 189
      przede wszystkim to jest fold pre, za słaba ręka na raise ,natomiast dobra na call ,ALE, z BB na SB zbyt często dostaniesz sqeez od BB vs D steal albo będziesz grał w multi pot mając dwóch przeciwników behind jeśli bb tylko callnie , więc ciężko jest rozgrywać tą rękę profitowo na SB

Turn to jest easy fold masz tam w zasadzie tylko bluff catcher na flush draw
    • halabasa
      halabasa
      Srebro
      na forum od: 02.07.2010 Posty: 637
      pre: JKs 3bet z sb na buttona powinien być dobry w większości przypadków, jednak flat jest spoko standardem.

flop: jeśli koleś c-betuje takim sizinigiem to już wygląda na value na tym bordzie, bo mógł by mniejszym sizingiem wywalić masę twojego śmieciowego rangu.... tym bardziej jak się nie znacie, to nie ma powodu żeby być zbalansowanym, chyba tylko regowie co siędzą po 8 h na nl2 dziennie i grają miedzy sobą cały czas mają jakiś balance w głowie, i to pewnie nie wszyscy.
      No ale musisz to sprawdzić bo może to cbetować ze 100% zasięgu (szerokiego z btna) na który jesteś dość mocno z przodu... a pot oddsy masz 28%...

turn: 134 combo :Ax: , 3 combo AA, 1 combo :Kx: :Kx: , 3 combo :4x: :4x: , 3combo 66 VS 26 combo rąk drawujacych... ciekawe bo equilab pokazuje że masz 30% eq a potrzebujesz 27.7% do break even calla... z tym że na River możesz spodziewać siębardzo często 3 beczki i kótrej nigdy nie sprawdzisz w tym spocie...
      jeśli grasz tak to z planem zamieniania ręki w bluff na :spade:

river grając za pota twój bleff musi udać się 50% czasu a w najgorszym razie wyrzucasz go 55% jeśli decyduję się callować 2 pary i sety co nie, nie zawsze nastąpi i tylko zwiększy profitowość już profitowego bleffu...
    • fedGOAT
      fedGOAT
      Brąz
      na forum od: 07.10.2017 Posty: 121
      NL2 to nie jest dobre miejsce do blefowania
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      1) bardzo jestem ciekaw tej retoryki vs UNK ciekawe
      2) od lat nie grałem na nl2 więc nie wiem jaki tam poziom gierek teraz jest , ale jeszcze pare lat temu poziom był na tyle niski że A tam nie foldowały więc jestem pod wrażeniem jak bardzo podniósł się tam poziom , i jestem niezmiernie ciekawy profitowości grannia pot bet bluff na river w tym spocie w long run vs UNK
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      jestem również bardzo ciekawy profitowości grania linią:

"jeśli grasz tak to z planem zamieniania ręki w bluff na :spade: "

co daje nam ok 17% na spade river do bluff gdzie w jakiejejś mierze spade będzie u przeciwnika i wtopimy pota i 83% no spade gdzie będziemy albo foldować river albo będziemy behind - 3outer 6% który ulepszy nasz układ do tripsa gdzie dodatkowo to jeszcze możemy być w sytuacji riverse implied odds z tym tripsem

OCZYWIŚCIE VS WCZEŚNIEJ WSPOMNIANY UNK (ciekawe jest układanie planu pod bluff vs no info o przeciwniku i jego tendencjach)
    • halabasa
      halabasa
      Srebro
      z planem to za dużo powiedziane, chodziło mi o to że jak już sprawdziłeś to pomożna było profitowo zamienić to w bluff na spejdzie :f_drink: .... bardziej konkretnie to fold turn najlepiej
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      Oczywiście ,że można profitowo zamieniać w bluff na spade takie spoty ale IP, nie na nl2, vs known oponent
      dlatego też pisałem w pierwszym spocie ,że vs unk to jest fold pre bo nie wiemy z kim tańczymy, i częściej będziemy bawili się w zgadywanke gdzie to ja jestem z tym KJ
      I nie wiem po co też tłuc za pota skoro taki sam efekt osiągniemy mniejszym sizingiem zamiast polaryzować range do nuts or bluff osiągniemy to samo przy zwykłym value bet sizingiem na river ,przy mniejszym nakładzie a co za tym idzie potrzebujemy niższego % skuteczności do tego żeby bluff był dochodowy.
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      TZN pisałem w pierwszym poscie nie spocie :f_biggrin:
    • halabasa
      halabasa
      Srebro
      ciekawe... jak dla mnie KJs to nigdy nie jest fold w takiej sytuacji PRE