Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] KK NL5

• 36 odpowiedzi
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Złoto
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 887
      nie widzę problemu z wrzucam KK, ale nie widzę problemu poprzez granie call do 3-beta. Moim zdaniem jedna jak i druga opcja ma podobne ev przeciw nieznanemu przeciwnikowi
      PS nawet będąc na UTG (a nie na MP jak w tym przypadku) mam podobne zdanie
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      na forum od: 03.03.2014 Posty: 1 476
      Fakt, że powinno się stackować KK preflop, jednak bardzo mało idzie akcji z wrzucaniem stacka preflop zwłaszcza na BB vs UTG, a część graczay nie umie wrzucić preflop z niczym innym jak asami.
    • sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      na forum od: 07.11.2011 Posty: 431
      Na nl2 i nl5 rzadko zobaczy się coś innego niż AA trafne przeciwko wczesnym pozycjom.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      Właśnie o to chodzi, dlatego po tym jak zagrał all in, zdecydowałem się na fold jednak.
    • xeperek
      xeperek
      Srebro
      na forum od: 17.08.2012 Posty: 1 131
      Napisane przez sh2ckal
      Na nl2 i nl5 rzadko zobaczy się coś innego niż AA trafne przeciwko wczesnym pozycjom.
      Pytanie brzmi gdzie znaleźć info jak rzadko? Ja tam wolę wrzucać z KK ale chętnie bym poznał jaka jest tendencja na micro.
      Czasem trafisz na AA czasem KK czy AK a czasem TT, JJ lub QQ.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      Na tych pozycjach rzadko kiedy regularni gracze grają 3bet na BB vs open UTG, a co dopiero grać all in preflop. Tutaj nie spodziewam się raczej żadnej innej ręki jednak niż AA, biorąc pod uwagę schemat, że regularsi są bardziej pasywni niż agresywni, wspomniany zakres 3betowania BB vs UTG.
    • xeperek
      xeperek
      Srebro
      na forum od: 17.08.2012 Posty: 1 131
      zakres zakresem a to że nie masz info na gracza to inna bajka więc na rega może i fold ale na unka dla mnie easy call i notka
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      Myślisz, że będzie tam wrzucam z jakimś blefem, czy AK/QQ na BB vs UTG? Mi się nie wydaje raczej, ale rozumiem Twoje zdanie (dla mnie na niekorzyść sprawdzenia tutaj działa pasywność sporej części graczy w tym nieznanych również).
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Złoto
      po pierwsze nie UTG tylko MP (stół 5-osobowy). Po drugie jak nie chcesz stakować KK, to po co grasz 4-bet. To jest zamian ręki w blef.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      Po to, że jeśli tam 3betuje tylko AA, KK, QQ, AK to na ten zakres jestem z przodu, po 4becie QQ i AK zagra call przeważnie a all in AA i KK.
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      na forum od: 15.08.2008 Posty: 1 164
      masz tu dwie opcje. Albo 4betujesz tu KK i callujesz z nimi, bo nadal ludzie potrafią wrzucić tu AKs, QQ albo cały range grasz przez call do 3beta. AA wtedy też. 4bet/foldowanie KK jest dla mnie wręcz nierealne na nl5. By mi musiał tu zagrać min 5beta żebym to rozważył.
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Złoto
      zgadzam się z przedmówca, albo cały range który chcesz bronić na 3-bet grasz przez call, łącznie z AA, albo stakuszjesz KK. A on powinien trochę szerzej grać 3-bet niż samo top 2,5%. A granie 4-bet fold z KK jest po prostu bardzo słabe (i to obojętnie jaki by to nie był przeciwnika).
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      A myślisz, że większość graczy nieznanych (którzy z założenia są nitami, bo bardzo rzadko blefują) potrafią coś innego tutaj wrzucić niż AA? Jeśli tak to powiedz jakie inne ręce mogą grać w ten sposób w tym rozdaniu?
    • nikoro309
      nikoro309
      Złoto
      na forum od: 09.09.2014 Posty: 934
      na call potrzebujesz 39% equity. Jak by dać przeciwnikowi AA i 50% kombo AKo,AKs to masz na to 38% equity. Żebyś mógł tak callować to przeciwnik musaiłby wrzucać więcej kombo gorszych rąk.
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez aleasy77
      A myślisz, że większość graczy nieznanych (którzy z założenia są nitami, bo bardzo rzadko blefują) potrafią coś innego tutaj wrzucić niż AA? Jeśli tak to powiedz jakie inne ręce mogą grać w ten sposób w tym rozdaniu?
      czytasz Ty w ogóle co ludzie Ci piszą? Już parę razy Ci wymieniono inne kombo. I tak. Ludzie wrzucają gorsze ręce niż AA-KK. Niestety biorąc pod uwagę mindsetowe problemy od samego początku Twojej kariery Ty pamiętasz jedynie jak Ci pokazywali asy. Niemniej na unka to Ty masz grać swoje ustalone z góry range i te KK masz w tym swoim callu do 5bet allina. Założenie, że każdy unk jest nitem jest głupie aż do bólu. Idąc tym tokiem rozumowania to wszędzie są same nity, a prawdą jest, że jedynym nitem na stoliku to jesteś Ty skoro 4bet/foldujesz KK bez żadnych podstaw. Nie ma to jak oddawać 24bb za każdym razem 4bet/foldując KK. Wybitny gameplan.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      Napisane przez shinthps
      Napisane przez aleasy77
      czytasz Ty w ogóle co ludzie Ci piszą? Już parę razy Ci wymieniono inne kombo. I tak. Ludzie wrzucają gorsze ręce niż AA-KK. Niestety biorąc pod uwagę mindsetowe problemy od samego początku Twojej kariery Ty pamiętasz jedynie jak Ci pokazywali asy. Niemniej na unka to Ty masz grać swoje ustalone z góry range i te KK masz w tym swoim callu do 5bet allina. Założenie, że każdy unk jest nitem jest głupie aż do bólu. Idąc tym tokiem rozumowania to wszędzie są same nity, a prawdą jest, że jedynym nitem na stoliku to jesteś Ty skoro 4bet/foldujesz KK bez żadnych podstaw. Nie ma to jak oddawać 24bb za każdym razem 4bet/foldując KK. Wybitny gameplan.
      Wybacz, ale gdyby były inne pozycje to wrzucałbym KK. Nigdy, ale to nigdy tutaj na tych pozycjach nie widziałem gorszych rąk niż AA zagrane all in preflop. Na innych pozycjach stackuje króle jak chcesz wiedzieć. Powiedz mi w takim razie jakie gorsze ręce wrzucą tutaj jeszcze po za asami na tych pozycjach.
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez aleasy77
      Powiedz mi w takim razie jakie gorsze ręce wrzucą tutaj jeszcze po za asami na tych pozycjach.
      ja naprawdę mam wrażenie, że Ty nie potrafisz czytać.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      Widzę, że inni napisali, a mi chodziło o Ciebie
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez aleasy77
      Widzę, że inni napisali, a mi chodziło o Ciebie
      toć Ci napisałem też... biorąc pod uwagę jeszcze jakieś spazzy u villainów na nl5 masz tu no brainer call. Jeśli uważasz, że ludzie tu nie wrzucają nic gorszego oprócz asów to po prostu graj wszystko przez call do 3beta. Sam to zacząłem praktykować jakiś czas temu, ale uznałem, że to jakaś strata value na micro, gdy widziałem co potrafią ludzie wrzucać nawet na BB vs MP. I łapałem się za głowę po co i na co mi tu grać w ten sposób. To micro. Problemem dzisiejszych ludzi na microstawkach jest to, że na siłę próbują utrudniać sobie grę i iść w kierunku ograniczania strat zamiast maksymalizowania zysków. Tak się nie gra w tę grę. Pokaże Ci AA? no trudno, przecież ma to w rangu. Niemniej pokaże Ci też coś gorszego, bo ludzie spazzują, tiltują, nie zwracają uwagi na pozycję i mają jeszcze milion innych powodów żeby wrzucić tu gorsze ręce od Twoich króli. Kończę. Zawsze gdy coś napiszę w Twoim wątku to potem się zastanawiam po co ja to robię gdy wiecznie jest to samo. Twoje results oriented, brak czytania ze zrozumieniem zabija jakąkolwiek konstruktywną rozmowę dotyczącą rąk.

edit: jesli nigdy nie widziałeś innych rąk niż AA na BB vs MP po 5bet pushu od BB to muszę Ci powiedzieć, że za mało grasz.
    • 1
    • 2