Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL10 ZOOM/ luźny squeeze vs agro donk

• SUATSD
      SUATSD
      Brąz
      na forum od: 30.07.2017 Posty: 25
      Siemanko,

Wpadło mi takie ciekawe rozdanie i jestem ciekaw co myslicie o tym spocie.

PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $10.86
      SB: $12.36 (VPIP: 50.00, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      Hero (BB): $10.00
      UTG: $10.40 (VPIP: 20.38, PFR: 15.92, 3Bet Preflop: 8.96, Hands: 162)
      MP: $12.75 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 7)
      CO: $10.56 (VPIP: 24.24, PFR: 18.18, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 33)

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has K:heart: 8:diamond:

fold, fold, fold, BTN raises to $0.25, SB calls $0.20, Hero raises to $1.10, fold, SB calls $0.85

Flop: ($2.45, 2 players) 9:heart: 8:club: 9:spade:
      SB bets $1.20, Hero calls $1.20

Turn: ($4.85, 2 players) 2:spade:
      SB bets $2.30, Hero calls $2.30

River: ($9.45, 2 players) 8:heart:
      SB bets $7.76 and is all-in, Hero ?

PF: Dosyć luźny squeeze, gram vs dwóch unków i spodziewam sie po prostu w tym spocie sporej ilości foldów. BTN ma dosyć szeroki zakres, a call z SB nie wskazuje na nic specjalnie mocnego. One and done.
      F: Spada całkiem przyjemny flop, po sprawdzeniu sqz przez villana daję mu jakieś 77-JJ (jeśli nie 3betował, ich PF i 99-88 ma właściwie 3 kombinacje) T9,JT,QJ,KQ,AQ. W każdym razie dostajemy donka, jeśli trafił tu 9 nie widzę powodu dla, którego miałby ją tak grać. Donkiem wyrzuca wszystkie moje blefy
      T: 2 jest totalnym blankiem i dostajemy kolejne 50%, podobna sytuacja jak na F, nie tu sie nie zmienia
      R: Bije nas tylko 9. Których zresztą nie ma wiele.
      Jak wygląda wasza decyzja na R po takim zagraniu villana? Jaki dajecie mu zakres ? Jakieś przemyślenia w kwestii rozdania ?

Pozdro,
      SUATSD
  • 7 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 271
      Raczej nie jestem fanem squeezowania tutaj K8o w dwóch unków 'bo dużo foldują'. Już wolę to robić z np. 73s. As played masz zgadywankę, ale jak dla mnie to jest call river bo jesteś na topie swojego zasięgu, a przeciwnik biorąc pod uwagę linię preflop może być rybką spazzującą swoje T7s czy jakiegoś gutshota.
    • superciocia
      superciocia
      Srebro
      na forum od: 07.01.2016 Posty: 116
      Ja to widzę tak:

* masz, oparte na swojej wiedzy/doświadczeniu, przekonanie, że SQZ z K8o na 2 unków jest EV+ ALE PREFLOP, więc wziąłeś to zagranie - dotąd wszystko OK, bo to jest ta część rozegrania tej ręki, która (wg Ciebie) robi ci realny winrate

* tym razem nie zrzuciłeś pre obu rywali, więc w zasadzie tu powinien być koniec tej ręki, chyba że trafisz monstera albo masz plan cbetować na określonych boardach. Nie trafiłeś go i nie możesz cbetować, a zamiast tego masz problematyczną sytuację:

a) sparowany board już na F
      b) drugą parę, która wobec teoretycznego zakresu rywala powoduje, że trudno będzie się odkleić
      c) donk 1/2 od unka, który kompletnie nie wiesz, co może oznaczać i czy/jaka będzie poprawka na T/R

W tym kontekście, mimo iż pewnie na NL10 wygląda to bardzo weak, fold na F byłby najlepszy. Call jeden raz tego małego beta z 2ndP+GK niby też wydaje się OK ale pewnie w praktyce jest na granicy, więc dla uniknięcia pakowania się w zgadywankę jednak wybieram tu fold F.

Tyle na zimno, bo podczas gry pewnie calluje 2 razy za pół puli, dorabiając sobie teorię, że to fish, skoro:

a) calluje na SB,
      b) tylko 1 na 6 razy podbijał pre
      c) donkuje na sparowanym boardzie w 3bettora

Jednak po tym wjeździe na R częściej widzę o niego monstery z F albo nawet jakieś AA-QQ, bo sądząc z tej mikro-próbki i z tendencji fishy, mógłby je też tak zagrać.

Pytanie, co robić jeżeli masz tam np. AA-TT, bo z tym K8 to jednak z moich "przemyśleń" - szczególnie na gościa bez realnego info o nim - fold F.

---

Sprawdziłem na całej swojej bazie (500k, głównie NL2z6) podobne przypadki, czyli 2 x donk (dowolnej wielkości) + shove R na sparowanym od flopa boardzie, bez rozróżniania SRP/3BP oraz "tonowości" boardu i DLA WSZYSTKICH GRACZY (czyli nie tylko dla sytuacji, w których się osobiście znalazłem) mam 61 takich przypadków (z showdownem) i tam gdzie doszło do SD zagranie to przynosi callującemu R za każdym razem średnio ok. 4 bb, co potwierdzałoby jednak słuszność intuicji EmiyaKiritsugu. Niemniej jednak "dowód" ten jest obarczony sporym błędem, bo:

a) nie wiemy, co callujący wiedział o betującym
      b) nie uwzględniamy siły ręki callującego
      c) nie wiemy, co miał callujący, w przypadkach kiedy foldował
    • Frukix
      Frukix
      Brąz
      na forum od: 06.08.2014 Posty: 229
      Ja tu gram call, donk bet zazwyczaj znaczy draw ewentualnie PP.
      Nie wydaje mi sie ze przeciwnik ma 9 bo raczej zagral by ja pasywnie.
      ja tu widze JTs 76s
      jezeli chodzi o sam SQZ to masz K jako bloker co jest spoko ale na tych pozycjach dostaniesz luzniej call wiec na UNKa nie jest najlepszym pomyslem.
    • 89deny89
      89deny89
      Brąz
      na forum od: 26.12.2010 Posty: 1 457
      Call preflop 100%czasu. A jak juz spazznales sqz to masz latwy c/c/c na takim boardzie i runnoutach.
    • klz03
      klz03
      Black
      na forum od: 20.06.2009 Posty: 6 396
      fold preflop, za duzy rake
    • superciocia
      superciocia
      Srebro
      na forum od: 07.01.2016 Posty: 116
      Biję się w pierś, zjebałem analizę, bo jakoś dziwnie założyłem, że na R nie mamy fulla tylko 2ndP.

W skorygowanym układzie jesteśmy ahead dając mu nawet minimum blefów, a potrzebujemy być lepsi jedynie 1+ na 4. Więc matematycznie easy call 3 streety.

Ciekawiej robi się, kiedy na R spada coś innego niż 8 a villain nadal wjeżdża, ale daruję sobie analizę ze względu na brak formy i kompetencji ;)
    • SUATSD
      SUATSD
      Brąz
      na forum od: 30.07.2017 Posty: 25
      Dzięki panowie.
      @klz03 strasznie żrą ostatnio, właściwie dobra uwaga

@superciocia
      Już sprawdzając jego bet na T zdecydowałem się na callowanie R przy większości kart. Foldowałbym pewnie przy Q/J/T może 7. Jego ręka po prostu nie miała dla mnie sensu. Jeśli miałby tam 9 to gratuluję, 8 na R niewiele zmieniła.

W każdym razie gościu o dziwo pokazał A5o, pozdrawiam.