Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL20-NL50] Kh9h NL25

• Stg44
      Stg44
      Brąz
      na forum od: 06.10.2017 Posty: 45
      Party Poker, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.10 (100.4 bb)
      BB: $26.27 (105.1 bb)
      UTG: $36.38 (145.5 bb)
      Hero (MP): $27.23 (108.9 bb)
      CO: $34.47 (137.9 bb)
      BTN: $22.91 (91.6 bb)

Preflop: Hero is MP with :9h: :Kh:
      UTG folds, Hero raises to $0.63, 3 folds, BB calls $0.38

Flop: ($1.36) :As: :Js: :3h: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.95, BB calls $0.75

Turn: ($3.26) :Td: (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.36, BB calls $2.36

River: ($7.98) :Ah: (2 players)
      BB checks, Hero bets $11, BB folds

Przeciwnik
      Jeden z lepiej mi znanych graczy regularnych - mam na niego ponad 3 tysiące rozdań. 25 VPIP | 18% PFR | 27% WTSD | 31% Call SB vs EP
      Fold to cbet 42/50/50
      Preflop
      Standardowe otwarcie
      Flop
      Na tej strukturze przeciwko graczowi który broni bardzo dużo myśle,że mam spore fold equity więc decyduje się na cbet
      Turn
      W tym momencie mam wybór czy poddaje mój blef tu i teraz czy jadę do końca reprezentując KQ i inne mocne ręcę jak sety czy 2 pary. Biorąc pod uwagę potencjalnie szeroki zasięg mojego przeciwnika decyduje się na to drugie rozwiązanie.
      River
      As jest bardzo problematyczny bo drawy nie weszły i trips asów jest bardzo prawdopodobną ręką mojego przeciwnia. Dlatego też z KQ i fullami grałbym tu overbet więc i z blefem który w dodatku nie blokuje pików też chyba mogę tak grać? A może normalny bet byłby tu lepszy?

A może to rozdanie to jeszcze większy spazz niż AK które ostatnio wrzucałem z przebiciem dla blefu na river?
  • 5 odpowiedzi
    • 71022
      71022
      Brąz
      na forum od: 05.04.2018 Posty: 38
      Proponuje otwierać K9s z MP tylko wtedy gdy ma się na blidach fiszy a na poźnych pozycjach pasywnych graczy.

Flop - ok
      Turn - mocno trafia w jego range i ja w tym miejscu odpuszczam barellowanie. Baaaaardzo rzadko zobaczysz u niego tutaj c/f.
      River - Jak już zdecywałeś się na bet turn to overbet river jak zagrałeś wydaje mi się tutaj lepszą opcją niż bet std rozmiarów. :f_thumbsup:
    • Stg44
      Stg44
      Brąz
      Turn zagęszcza board, ale polemizowałbym czy to dobra karta dla niego - ja mam tutaj wszystkie KQ, on zaś prawdopodobnie tylko jedne - w pikach. Świadom jestem tez tego co napisałeś - fold equity na turn jest stosunkowo małe i dlatego tak jak napisałem musze podjąć już tutaj decyzję czy odpalam 3 beczki czy też poddaje się.
    • Krismat23
      Krismat23
      Brąz
      na forum od: 27.02.2015 Posty: 82
      Hej, ciekawa łapa, moja opinia :
      Nie boje się bardzo setów/2p/KQ, na turnie najczęściej by się z nimi odezwał, scary board na T się zrobił, dużo słabych kart dla niego.

flop 2 wysokie karty 1 niska, fd, generalnie trafia Twój range mocniej niż jego, gram w tym spocie za 1/3 z tym K9hh co by maksymalnie trzymać jego calling range szeroko ( w celu lepszego % fe na późniejszych streetach ) i na podłapanym equity gram overbet już w Turnie i oczywiście dopycham Rivera.

Myślę, że w ten sposób wyciągamy więcej kasiory od tych samych rąk które wybarrelowałeś swoją linią, a które i tak foldną na 3 strzałe, tak samo gram wszystkie moje value hands.
    • 71022
      71022
      Brąz
      na forum od: 05.04.2018 Posty: 38
      Napisane przez Stg44
      Turn zagęszcza board, ale polemizowałbym czy to dobra karta dla niego - ja mam tutaj wszystkie KQ, on zaś prawdopodobnie tylko jedne - w pikach. Świadom jestem tez tego co napisałeś - fold equity na turn jest stosunkowo małe i dlatego tak jak napisałem musze podjąć już tutaj decyzję czy odpalam 3 beczki czy też poddaje się.
      Dobry dla niego turn to niekoniecznie to że on łapie nutsy tylko, że masa jege rangu podłapuje dodatkowe equity przez co nie puści czesto nawet do overbeta turn i dlatego właśnie musisz walić 3 beczki - ale to już ustaliliśmy.

Ja osobiście bym odpuszczał z uwagi na to że, póki co do turna to zinwestowałeś 1,5$ i masz opcje albo odpuszczać ten spot albo inwestować w ręke dodatkowych kilkanaście $ w spocie gdzie masz marne equity a on będzie callował. Grając prostego pokera ja odpuszczam i wybieram inne spoty do takich zagrań ale jeśli już chcesz bić to sizingi jakie dobrałeś są bardzo dobre.
    • Stg44
      Stg44
      Brąz
      Krismat123

Interesująca idea z overbetem na turn, ale IMO gracze bez pozycji będą tu sporo pasować co oznacza ,że na river ciężko będzie mi ich wyrzucić blefem, zwłaszcza ,że pewnie część rąk które chciały przebijać turn widząc overbet będą tylko sprawdzać. Chociaż spróbuje poeksperymentować z tą linią jak się trafi okazja :s_thumbsup:

71022

Też gram prostego pokera, ale widząc dobrego w moim mniemaniu spota do blefowania staram się napierać. Tutaj akurat na pewno blefowałbym szerzej z uwagi na to,że przeciwnik sprawdza preflop ponad 30% zakresu gdy większość graczy regularnych z 25% nie wychodzi i w dodatku nie jest stacją postflop.