Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL20-NL50] JhJd NL25

• Stg44
      Stg44
      Brąz
      na forum od: 06.10.2017 Posty: 45
      Party Poker, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.12 (100.5 bb)
      Hero (BB): $25.36 (101.4 bb)
      UTG: $35.52 (142.1 bb)
      MP: $68.01 (272 bb)
      CO: $19.61 (78.4 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with :Jh: :Jd:
      3 folds, BTN raises to $0.75, SB folds, Hero raises to $2.50, BTN calls $1.75

Flop: ($5.10) :2d: :8d: :Kc: (2 players)
      Hero bets $1.56, BTN raises to $4.37, Hero calls $2.81

Turn: ($13.84) :Qs: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($13.84) :4s: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Przeciwnik
      Po 40 rekach wygląda na gracza regularnego
      Preflop
      Standardowy 3bet
      Flop
      Co powinienem tutaj robić? Decyduje się na niewielki zakład kontynuacyjny - czy to jest ok? A może powinienem 100% czasu grać tu check/call? Przeciwnik przebija , ale JJ jest całkiem wysoko wśród rąk które mogę mieć więc decyduje się na sprawdzenie
      Turn
      Gram check/fold bo karta zbyt fortunna nie jest.Przeciwnik może tutaj blefować z rękoma które dobrze blokują moje Kx jak AQ/QJ/QT i te ręcę mnie już biją. Czekam z myślą pasowania gdyby przeciwnik kontynuował agresję
      River
  • 10 odpowiedzi
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 675
      Flop: Gram c-bet 1/2 i decide turn. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż check/callowanie ponieważ możemy wygrać od razu pulę a nawet zvaluebetować gorsze ręce typu TT-99, 8x. Dostając raise zrzucam swoją rękę, callowałbym dopiero od jakiegoś KT aczkolwiek, może być to overtight, generalnie nie calluje żadnej 2nd pary na raise w żadnej sytuacji.

Turn: As played gram check/fold.

River: Ponownie check/fold ponieważ prawdopodobnie nie wyrzucę go z lepszej ręki typu Qx która mogła mu wejść na turnie.
    • 71022
      71022
      Brąz
      na forum od: 05.04.2018 Posty: 46
      Jak zawsze proponuje większy sizing 3betu (4x OOP jest dziś std)

Board Kxx mocno trafia w twój 3betting range więc cbet 1/3 jest spoko jak dla mnie
      Na raise cbet calluje tylko z Jd, bez diamonda folduje flop.

na turn i riv w tym przypadku gram c/f
    • 71022
      71022
      Brąz
      na forum od: 05.04.2018 Posty: 46
      w tej samej minucie :f_drink:
    • Stg44
      Stg44
      Brąz
      na forum od: 06.10.2017 Posty: 45
      Napisane przez trzasku
      Flop: Gram c-bet 1/2 i decide turn. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż check/callowanie ponieważ możemy wygrać od razu pulę a nawet zvaluebetować gorsze ręce typu TT-99, 8x. Dostając raise zrzucam swoją rękę, callowałbym dopiero od jakiegoś KT aczkolwiek, może być to overtight, generalnie nie calluje żadnej 2nd pary na raise w żadnej sytuacji.
      Jeśli grałbym za 1/2 cbet to też zrzucam na przebicie, underbet natomiast bywa raisowany dla blefu znacznie częsciej z uwagi,że zazwyczaj oznacza znaczne poszerzenie zasięgu rąk które grają zakład kontynuacyjny. Dobrym przykładem jest to rozdanie - przeciwnik miał Ah9h.

Dlaczego w sumie uważasz ,ze bet za 1/2 jest lepszy? Jeśli ten sizing to też stawiasz zakład wiekszością swojego zasięgu?
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      Wydaje mi się, że betując 1/2 ułatwiam sobie spota, nie dostają właśnie tak często raisu i nie muszę bluffcatchować. To co piszesz ma sens i betując 1/3 rzeczywiście można szerzej bluffcatchować.
    • Krismat23
      Krismat23
      Brąz
      na forum od: 27.02.2015 Posty: 84
      Nie podoba mi się argument, że 1/2 to ułatwienie spota, jeśli sizing 1/3 indukuje więcej random raisów to chcemy je dostawać i potem callować vs agresywni gracze, bo zgarniamy na tym blindy , grając za 1/3 tak samo valuebetujesz gorszę sdv ręce i bierzesz izi showdown najczęsciej potem vs one.

Nie mówiąc też o tym, że jak ktoś ogarnięty zobaczy, że takie JJ/TT czy inne middle sdv gramy za 1/2, a top np. KK, AA, AK gramy 1/3 i zwiększamy dopiero na turnie to może nas atakować z random handami gdy gramy za 1/2 i wybarrelować nas lwią część czasu jak nie 100%.
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Srebro
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 963
      traszku chce grać 1/2 pota a nie 2/3 - święto :f_drink:

PS. Sorry trzasku, ale nie moglem się powstrzymać
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      @Krismat23 - Ma to sens, muszę popracować jeszcze nad tymi spotami.

@johny - Czasami trzeba :f_biggrin:
    • nikoro309
      nikoro309
      Brąz
      na forum od: 09.09.2014 Posty: 936
      A co myślicie o graniu x/c zamiast bet 1/3 pota i call na agresywnego rywala. Chyba najwięcej agresji u przeciwnika wywołuje czekanie? Wtedy range przeciwnika przeciw któremu wkładamy kasę do pota będzie najszerszy.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 289
      x/c jest owszem też opcją, ale betując za 1/3 ułatwiasz sobie grę bo nie musisz rozkadać range na cbet i x/c - JJ możesz wtedy spokojnie betować dla protekcji i for value. Stwarzasz przy tym problemy przeciwnikowi bo on musi bronić 75% swojego range byś Ty nie miał autoprofitu w cbecie, co jest ciężkie np. na takim flopie jak ten bo żeby przeciwnik tu nie overfoldował to musi kontynuować z rekami typu T9s. Łatwiej Ci też realizować equity bo sprawdzanie potencjalnych raisów jest tańsze. Generalnie ta strategia ma masę plusów bo ciężko Ci popełnić błąd, czego nie można powiedzieć o przeciwniku.

Co do samego rozdania - ja bym nic nie zmieniał - zagrane ok i giveup od turna też myśle jest ok, znacznie ciekawiej byłoby gdyby na turn spadła np. dwójka i przeciwnik dalej kontynuował :f_thumbsup: