Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL10 ZOOM/ top pair vs river raise

• SUATSD
      SUATSD
      Brąz
      na forum od: 30.07.2017 Posty: 25
      Cześć,

Taki spot mi się wczoraj nawinął.
      PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $4.32 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      SB: $10.50 (VPIP: 22.54, PFR: 17.92, 3Bet Preflop: 4.41, Hands: 175)
      BB: $8.44 (VPIP: 50.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 4)
      Hero (UTG): $10.33
      MP: $9.63 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      CO: $9.15 (VPIP: 12.50, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has A:diamond: J:heart:

Hero raises to $0.30, fold, CO calls $0.30, fold, fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.95, 3 players) 2:diamond: 7:heart: A:spade:
      BB checks, Hero checks, CO checks

Turn: ($0.95, 3 players) 8:spade:
      BB checks, Hero bets $0.68, CO calls $0.68, fold

River: ($2.31, 2 players) Q:heart:
      Hero bets $1.11, CO raises to $2.90, Hero calls ??

PF: Standardowe otwarcie z UTG, dostaje calla od dwóch nieznanych graczy z niepełnym stackiem.
      F: Łapię top pair na bardzo suchym boardzie. Decyduje się na check ze względu na to, że i tak nie wyłapię tu value przez trzy streety, a w większości przypadków po prostu wyrzucę rybki z rozdania na flopie.
      T: :8s: otwiera sporo potencjalnych drawów do strita i koloru,+ mogą tu sprawdzać jakieś słabe Ax; + 8x tak więc strzalam by złapać trochę value.
      (zagrałem za ok. 3/4, przy czym wydaje mi się, że mógłbym uderzyć nawet delikatnie więcej do ok. 75/85c)
      R: Q jest praktycznie blankiem, nie spodziewam się by zbyt często callował tu z jakimś Q8, w każdym razie zdecydowałem się na małego beta by złapać value od jakichś słabych Ax, 8x. I dostałem raise na pysk.

Po przejrzeniu tego rozdania po sesji myślę, że zagranie lini x/b/x-c może być bardziej profitowe i udałoby mi się uniknąć tu ciężkiego spota. Betując T i grając x/c na R, dajemy przeciwnikowi szansę na zabetowanie swoich słabszych Ax i wszystkich nietrafionych drawów, co wydaje mi się może być bardziej profitowe w longrunie.

W takiej sytuacji gracie fold czy callujecie river ?
      Jak wygląda wasza linia przy takim runoucie ?

Pozdro,
      SUATSD
  • 2 odpowiedzi
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 675
      Flop: Gram cbet for value za 1/2 od Ax, 88-JJ, 7x. Check jest według mnie błędem ponieważ tracimy jeden street value od dwóch rybek (niepełny stack to dla mnie zawsze ryba) a dodatkowo dajemy aż dwóm graczom realizować equity i trafić np. seta czy dwie pary. Dodatkowo jeżeli na turnie spadnie kolejna overkarta przeciwnik może już nie zapłacić mając 3rd pair. Oprócz tego mając Axa często mamy 3 streety value ponieważ rybka nie potrafi ich zrzucać.

Turn: As played gram cbet for value za 3/4 od podobnego rangu co na flopie.

River: As played gram barrel za 2/3 for value od gorszych Ax, Qx. Inne ręce nie sprawdzają więc sizing może być wysoki. Raise na river od rybki to praktycznie zawsze nuts. W tym spocie spokojnie może mieć slowplayowane sety czy dwie pary. Gram fold. Callowałbym prawdopodobnie dopiero mając jakieś średnie dwie pary.
    • SUATSD
      SUATSD
      Brąz
      na forum od: 30.07.2017 Posty: 25
      Dzięki za opinię, trzasku