Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL20-NL50] 8c8s NL25

• Stg44
      Stg44
      Brąz
      na forum od: 06.10.2017 Posty: 45
      Party Poker, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $35.07 (140.3 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      UTG: $44.94 (179.8 bb)
      MP: $38.03 (152.1 bb)
      CO: $18.78 (75.1 bb)
      Hero (BTN): $68.68 (274.7 bb)

Preflop: Hero is BTN with :8c: :8s:
      UTG calls $0.25, MP folds, CO calls $0.25, Hero raises to $1.25, SB calls $1.15, BB calls $1, UTG calls $1, CO calls $1

Flop: ($6.25) :4d: :9c: :8h: (5 players)
      SB checks, BB checks, UTG checks, CO checks, Hero bets $3.10, SB calls $3.10, BB folds, UTG calls $3.10, CO folds

Turn: ($15.55) :3h: (3 players)
      SB checks, UTG checks, Hero bets $10.30, SB calls $10.30, UTG calls $10.30

River: ($46.45) :Qc: (3 players)
      SB bets $20.42 and is all-in, 2 folds

Przeciwnicy
      Limpują dwaj gracze rekreacyjni, na dużej i małej ciemnej słabi gracze regularni
      Preflop
      Standardowa izolacja limperów
      Flop
      Trafiam seta na stosunkowo dobrej strukturze - i stawiam zakład za 1/2 puli, nie ma chyba potrzeby grać za więcej
      Turn
      Tym razem za 2/3 by przygotować sobie wjazd na river
      River
      Uzupełnia się JT i gracz na SB który dotychczas był raczej pasywny wrzuca resztę stacka. Ciężko mi wyobrazić sobie by on miał tu cokolwiek innego niż strit i wrzucał kontra agresor który posyła 2 grube beczki w 5-osobowej puli... Z drugiej strony jestem na najlepszej części swojego zasięgu i jeśli nie z tym to z czym?
  • 9 odpowiedzi
    • 71022
      71022
      Brąz
      na forum od: 05.04.2018 Posty: 38
      Ciekawy spot.

Preflop ok

Flop zdecydowanie większy sizing. To 4-way pot to raz a dwa że 983 bardzo dobrze trafia w callujących. Zachacza wszystko od 76 po QJ. Myślę 4,50-4,75.

Na turnie masz 20$ pot i albo wrzucasz (ryba z dwie pary/set albo z gs+fd się nie odklei nawet do overbeta) albo znowu bijesz mocno w 15-17 się comitując i już się niczym nie martwisz. Chociaż ja wole wrzucić na turn.

Po twoich sizingach to masz raczej fold na river chociaż z rybami nigdy nie wiadomo - np. Q9 by mnie wcale mocno nie zdziwiło. Przy rozsądnej liczbie rąk na rybe i pomocnych numerkach można się połasić o call ale jak piszesz że był pasywny to za rzadko zobaczysz tam Q9 w stosunku do JT więc raczej fold.
    • jociasija
      jociasija
      Brąz
      na forum od: 10.03.2010 Posty: 667
      mam wrazenie, ze zdajesz sobie sprawę z tego, ze grając fold top swojego range, w spocie, gdzie bez problemu można przeciwnikowi przypisać rozne blefy, a nawet gorsze valuebety grasz eploita, na którego nie masz dowodu
      a co za tym idzie sam otwierasz się na gruby exploit
    • Kubex11
      Kubex11
      Diament
      na forum od: 07.07.2013 Posty: 42
      Ez call
    • nikoro309
      nikoro309
      Złoto
      na forum od: 09.09.2014 Posty: 924
      napisałeś że na SB jest słaby reg czyli on tam nie powinien mieć TJo, zostają tylko 4kombo siuted. Po regu się spodziewam że może on tam nie raisować 89s,99,44 żeby nie wystraszyć fisza. Na river może sam z tym wrzucać staka bo wie że ty masz value range skoro betowałeś w fisza 2 razy, a nie chce on żebyś zagrał xb z gorszymi układami które mogą sprawdzić.
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 1 098
      nikoro309, to dobry reg calluje TJo na SB pre w takim setupie ?
    • 71022
      71022
      Brąz
      Napisane przez jociasija
      mam wrazenie, ze zdajesz sobie sprawę z tego, ze grając fold top swojego range, w spocie, gdzie bez problemu można przeciwnikowi przypisać rozne blefy, a nawet gorsze valuebety grasz eploita, na którego nie masz dowodu

Jakie blefy przypisałbyś słabemu pasywnemu graczowi w 4 wayu na riv w pocie 200bb który ma w staku 1/2 pota a przeciwnicy grają grubo i wygląda na to że sprawdzą na bank? Bo ja żadnego.
      Wszystkie gorsze vbety SB (poza Qh9h) wrzucają c/r turn bo i tak są comiited po callu na turn więc to bez sensu grać call z made hand mając za sobą drawującą rybe na mokrym stole w pocie 150bb.
    • jociasija
      jociasija
      Brąz
      na forum od: 10.03.2010 Posty: 667
      56,57,67, 4x bdfd, 9x bdfd, niektóre QT, QJ, ale poza tym on może mieć tez 2 pary, które myśli ze valuebetuje i hooy wi co jeszcze
    • Stg44
      Stg44
      Brąz
      na forum od: 06.10.2017 Posty: 45
      Dziękuje za wasze komentarze.
      Napisane przez 71022
      Flop zdecydowanie większy sizing. To 4-way pot to raz a dwa że 983 bardzo dobrze trafia w callujących. Zachacza wszystko od 76 po QJ. Myślę 4,50-4,75.

Na turnie masz 20$ pot i albo wrzucasz (ryba z dwie pary/set albo z gs+fd się nie odklei nawet do overbeta) albo znowu bijesz mocno w 15-17 się comitując i już się niczym nie martwisz. Chociaż ja wole wrzucić na turn.
      Czyli proponujesz w nie 3betowanej puli rozłożyć 180bb na dwie strzałki? Jak dla mnie to masakryczne ucinanie sobie profitowości ręki - gracz rekreacyjny sfolduje na turn pewnie bardzo wiele rąk które mogłyby sprawdzić nawet 3 strzałki. Gracz regularny zaś pewnie 2x się zastanowi nawet z 44.

Napisane przez jociasija
      O to akurat,że będe w ten sposób exploitowany sie nie boję, na pewno nie od tego gościa.

Problemem w tym spocie jest IMO to ile można mu przypisać gorszych rąk granych dla wartości na tym riverze. Bo to,że on tu ma 0% blefów jest raczej oczywiste. Z tego co widzę potrzebuje 2 kombinacji takich rąk - jedno to na pewno Qh9h. Być może też na turn dalej tylko sprawdzał z 44(co jest moim zdaniem bardziej prawdopodobne niż 99 które blokując mi kombinacje 2p i topparke pewnie wrzuca turn 100%) więc chyba jednak wyjdzie to sprawdzenie , chociaż nie jest to spot w którym będę robił kokosy bo jednak najczęściej to TJ pokaże.
    • 71022
      71022
      Brąz
      Napisane przez Stg44

Czyli proponujesz w nie 3betowanej puli rozłożyć 180bb na dwie strzałki? Jak dla mnie to masakryczne ucinanie sobie profitowości ręki - gracz rekreacyjny sfolduje na turn pewnie bardzo wiele rąk które mogłyby sprawdzić nawet 3 strzałki. Gracz regularny zaś pewnie 2x się zastanowi nawet z 44.
      Większe sizing flop i turn napewno. Bez dwóch zdań ma to sens i tu jest największy leak w tym rozdaniu.
      Wątpliwości co lepsze mam jeśli chodzi o turn. (kieruje się stakami jakie by były przy większym sizingu flop)
      Czy comitować się betem za 17$ do pota 20$ i sprawdzać/wrzucać każdy river?
      Czy wrzucić overbeta 155bb (tyle ma utg, ryba ma 120bb) do pota 80bb?

Moim zdaniem na overbeta nikt tutaj nigdy nie zrzuci żadnego seta (98 myśle że ten reg też by nie zrzucił - ja bym na bank nie zrzucił mając rybe w pocie i ciebie który może ją izolować z QQ-AA) a ryba napewno nie wyrzuci dwóch par ani czegoś typu fd+gs a jak zobaczy allin i call SB to na bank dokłada nawet goły str8 draw bo już widzi wielką wygraną :coolface:
      Przy becie pojawia się problem, że tak naprawde nie chcesz zobaczyć niczego pomiędzy 5 a Q (pomijając 9 i 8) ani heartsa na riv. Rondomy mogą na takich deepach zagrać flat turn z mocnym drawem i foldnać na miss riv i tu tracisz value a jak im wpadnie draw to wrzucają a ty jesteś commited.
      Dodatkowo jak spada jakiś scary card to nawet jak SB miał 44 grane jest x/x river.

Pewny nie jestem jaki jest correct play w tym spocie ale wydaje mi się że dużo zależy od dynamiki twojej (czy w ogóle overbetujesz kiedykolwiek turn two pairs+/FD?) i jaka panuje na sofcie. Ja gram teraz tylko na starsach hiszpańskich i tam jestem pewny że bym dostał dużo calli od gorszych rąk na overbet turn. Nie wiem jak na party. Pule na deepach zawsze są ciekawe i ciężko się je gra. Bez jakiejś sensownej liczby rąk na graczy to zawsze jest zgadywanka ale ja tak to widze.

EDIT: im dłużej o tym myśle to coraz bardziej podoba mi się jednak duży bet turn i calldown każdego rivera... sam nie wiem.