Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] TT nl5

• sh2ckal
      sh2ckal
      Srebro
      na forum od: 07.11.2011 Posty: 422
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $5.89 (117.8 bb)
      BB: $5.47 (109.4 bb)
      UTG: $5.43 (108.6 bb)
      MP: $5.17 (103.4 bb)
      CO: $4.66 (93.2 bb)
      BTN: $5.43 (108.6 bb)

Preflop: Hero is SB with :Th: :Tc:
      UTG folds, MP raises to $0.12, CO folds, BTN raises to $0.30, Hero calls $0.28, BB folds, MP calls $0.18

Flop: ($0.95) :Ts: :As: :3h: (3 players)
      Hero checks, MP checks, BTN checks

Turn: ($0.95) :8h: (3 players)
      Hero bets $0.80, MP folds, BTN raises to $1.80, Hero raises to $5.40, BTN calls $3.33 and is all-in

River: ($11.21) :6c: (2 players, 1 is all-in)

Mała próbka na gracza, unk wyglądający na rega. Przy jego raisie na turnie na takim boardzie z setem T robię automatyczny 3bet shove, choć gdzieś pojawiła mi się myśl, że właśnie nabijam się na AAA.
      Teraz, na chłodno, wydaje mi się, że taka linia to tylko set Asów, ponieważ Ax, A3 i AT betowałby już na flopie, QQ, KK i pewnie grałyby check/fold. W 3betowanej puli w 3 wayu na nl 5 nie doszukuję się blefów. Więc czy call na turnie nie byłby lepszy?? Jeśli tak to rodzi się pytanie co na river, bo pewnie dostaniemy wrzutkę? Słabo zrzucić sety bez żadnego info.
      Czym dłużej o tym myślę tym jestem w większej kropce. Please, help me.
  • 5 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 087
      W 3bet pocie na 100bb setów się nie zrzuca niemal nigdy no chyba, że board jest fatalny. Tym bardziej w takim spocie jak wkleiłeś - bilion combodrawów możliwych + czasem pewnie zobaczysz tu 'tricky'' zagrane AK/AQ które po slowplayu na flopie stwierdziło,że jest już nieco za mokro. Izi ship.

A czemu nie bet/call? Jest zbyt mokro i masz bardzo silną łapę która bardzo dobrze gra też vs stackoff range przeciwnika.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      na forum od: 03.03.2014 Posty: 1 398
      Z second nutsem nigdzie się nie wybieram, w sumie na flopie grałbym donkbet. Sprawdzą z pewnością drawy bądź Ax.
      Takie min 3bety u niektórych to są asy rozgrywane preflop, jak już sprawdziłeś to z SB, to nie po to z pewnością, żeby po trafieniu seta odpuszczać spot, zwłaszcza przy takim boardzie.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      Nie rozumiem po co tu donkbetować - boardy A high są dobre dla agresora preflop więc możesz się spodziewać dość dużej częstotliwości cbetów. Donkbetując nieco ucinasz sobie value bo to co targetujesz czyli AK/AQ/flushdraw i tak samo betuje. Grając check pozwalasz mu przynajmniej raz stabnąć z KQ/KJ/QJ i innymi backdorami.
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      na forum od: 03.03.2014 Posty: 1 398
      Nie zawsze agresor w 3bet pocie w 3way będzie z tym betował według mnie (mam na myśli KQ,KJ,QJ, backdory).
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      Jasne,że nie zawsze będzie betował, ale na pewno nad tym się zastanowi i czasem zagra cbet z KQ czy np. KK bo nie wie co robi(zwłaszcza na nl5). Zauważ,że donkbetując valuebetujesz range który sam betuje flopa więc z samej definicji check nigdy nie będzie gorszy niż donkbet.

Co innego oczywiście boardy na których nie spodziewasz się dużej ilości cbetów - np. na QT8 donkbet może być naprawdę fajnym zagraniem bo nie pozwalasz przeciwnikowi na xback z KK+ czy drawami(co wielu w miarę ogarniętych regów może robić).