Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

NL2 Dwie top pary vs donk 1BB i back-raise

• tomaszpoker
      tomaszpoker
      Brąz
      na forum od: 27.04.2015 Posty: 20
      Poniżej rozdanie:

Party, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $2.48 (124 bb)
      BB: $2.42 (121 bb)
      UTG: $2.57 (128.5 bb)
      MP: $1.64 (82 bb)
      Hero (CO): $2.27 (113.5 bb)
      BTN: $2.08 (104 bb)

Preflop: Hero is CO with :Kh: :Ad:
      2 folds, Hero raises to $0.06, BTN calls $0.06, SB calls $0.05, BB calls $0.04

Flop: ($0.24) :Ks: :Tc: :Ac: (4 players)
      SB bets $0.06, BB folds, Hero raises to $0.18, BTN folds, SB raises to $0.44, Hero calls $0.26

Turn: ($1.12) :2s: (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($1.12) :5c: (2 players)
      SB checks, Hero checks

Results:
      $1.12 pot ($0.05 rake)
      Final Board: :Ks: :Tc: :Ac: :2s: :5c:
      SB showed :As: :Jd: and lost (-$0.50 net)
      Hero showed :Kh: :Ad: and won $1.07 ($0.57 net)

STATY VILLAIN-a:
      VPIP:31; PFR:18; 3B:6.4; F3B:47; L/C:67; L/F:33; H:270; (L/C - limp/call)
      RFI:13/31/31/25/36

Tak mnie zdziwiło to zagranie, że nie wiedziałem co zrobić. Wiem, że na Turn brak betu oznacza słabość, ale wmówiłem sobie że gość może mi zrobić x/r więc nie bettowałem a na River wpadł Flush, którego myślałem, że może raisował na Flopie i pewnie teraz trappuje.

Patrząc teraz na chłodno to:
      • Ponieważ to NL2 to z value hands może mieć QJs, QJo (spokojnie calluje to w multiway) oraz set TT i nie jestem pewien czy 3bettowal by je pre.
      • Z bleffów i gorszych rąk ma Flush draw, Combo draw Q9cc , J9cc, K9cc, KQcc, KJcc, gorsze 2 pary czyli KT i AT oraz Pare i Gut Shot KQ, KJ, QT, JT . Realnie patrząc to stawiałbym na gorsze dwie pary lub combo draw, z którym vilain czuje się pewnie żeby robić takie akcje.
      • Ponieważ villain nie stawia na T to pewnie miał draw i powinienem postawić na T wysoko. Na R, jeśli przeciwnik by sprawdził T, raczej nie mam betu bo jego linia mogłaby wskazywać na Flush draw.
      • Jeśli nie stawiałbym na T to myślę, że na brak jego betu na R mam bet za 1/2 pot.

Jaka byłaby wasza linia na taką akcję?

Teraz wiedząc co raisuje przeciwnik na flop to bym wrzucił z zamkniętymi oczami :f_biggrin: a on pewnie by callnal. Czy robilibyście podobnie czy może raisowali, ale nie do all-in?
  • 2 odpowiedzi
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 1 078
      Przede wszystkim zwrócił bym uwagę na sizing tego donkbeta - bo czy mając tutaj TT, QJ betował by 1/4 vs 3 graczy ? Myślę że w zdecydowaniej większości przypadków nie. Też grał bym raise ale o wiele wyższy - z automatu raisujesz x3, ale od jego zakładu który jest bardzo mały i tym samym dajesz mu dobre oddsy do callowania jakiś drawów. Raise do ~0.30$ lub nawet więcej i na T wjeżdżam.
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 184
      dwie top pary to kareta inaczej :f_drink: