Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Nowa opłata Euronetu przy korzystaniu z karty Skrill

• 16 odpowiedzi
    • TheBluffPL
      TheBluffPL
      Srebro
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 915
      Stała, przedwczoraj wypłaciłem 4k (czyt. ok. 0,3% prowizji).
      W Planet Cash limit jednorazowej wypłaty to 2k, orientuje się ktoś czy są dodatkowe opłaty? I jak to wygląda w innych sieciach (opłata+limit)? Dzięki
    • trinec
      trinec
      Brąz
      na forum od: 28.03.2010 Posty: 2 154
      wypłacaliście z konta w PLN czy innej walucie? bo wygląda na to że jest to opłata za przewalutowanie
    • TheBluffPL
      TheBluffPL
      Srebro
      Skrill w $ obv. To dodatkowa opłata Euronetu, tylko nie zgadza mi się kwota, bo na ostatnim cashoucie widnieje 2,11$:

Wypłata Skrill

Cashout 3850zł, od pół roku nie gram na P* regularnie, w związku z czym na Skrillu mam tylko Bronze. Drogo :) niestety nie znam innego sposobu na podniesienie statusu poza robieniem obrotu przez P*.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 823
      Napisane przez TheBluffPL
      Skrill w $ obv. To dodatkowa opłata Euronetu, tylko nie zgadza mi się kwota, bo na ostatnim cashoucie widnieje 2,11$:

Wypłata Skrill

Cashout 3850zł, od pół roku nie gram na P* regularnie, w związku z czym na Skrillu mam tylko Bronze. Drogo :) niestety nie znam innego sposobu na podniesienie statusu poza robieniem obrotu przez P*.

Te twoje 2,11$ to standardowa opłata za wypłatę z bankomatu przy Bronze VIP.
      To co zapłacił Elzo2012 to zupełnie coś innego i dodatkowego.

Jak wypłacałeś z tego Planet Cash to wybierałeś jakieś dodatkowe opcje, czy dałeś żeby ci z automatu przeliczył na złotówki?
    • TheBluffPL
      TheBluffPL
      Srebro
      Zgadza się z 2,11$, zawsze miałem Silver/Gold i nigdy nie było tej opłaty.

Nie wypłacałem nigdy przez Planet Cash, całe życie Euronet i standardowo wypłata po kursie nieznanym z konta w $.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      To zakręciłem się :f_mad: .
      Czyli razem z Elzo2012 wypłaciliście z Euronetu, On zapłacił dodatkowo 13zł, a Ty nie - dziwna sprawa, ciekawe od czego to zależy, może przy małej kwocie wypłaty to naliczają?
    • TheBluffPL
      TheBluffPL
      Srebro
      Znowu się zakręciłeś ;)
      Też miałem opłatę transakcyjną 13zł w Euronecie:

[...]tylko nie zgadza mi się kwota, bo na ostatnim cashoucie widnieje 2,11$[...]
      Błędnie założyłem, że pomimo różnicy kwotowej te 2,11$ ma coś wspólnego z nową opłatą Euronetu. Informacja o tym jest tylko w czasie wypłaty na ekranie bankomatu i na paragonie, a na samym Skrillu nie ma nic na ten temat (chyba, że po prostu jest zawarte w przekonwertowanej kwocie)
    • 89deny89
      89deny89
      Brąz
      na forum od: 26.12.2010 Posty: 1 457
      Potwierdzam, jest 13zl oplaty w euronecie. Znacie inne bankomaty w których można wypłacać z kursem mastercard bo kojarzę że kiedyś w pekao wyplacalem i nie mialem możliwości wyboru więc pewnie mnie przewalili :/
    • Mocaprio
      Mocaprio
      Brąz
      na forum od: 05.06.2014 Posty: 36
      Ja ostatnio na dniach wypłacalem ze Skrilla w euronecie i nie bylo żadnej dodatkowej oplaty. Z tym, że konto w PLN.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Taka sytuacja, konto skrill mam w $, sprawdziłem dziś dwa bankomaty euronetu, w obydwu proponowano mi zamianę na złotówki po kursie 3,36 ...
      Kursy na dzisiaj to:

Średni 3.7222 PLN
      Kupno 3.6850 PLN
      Sprzedaż 3.7594 PLN

Skąd oni wzięli ten złodziejski kurs 3,36 ?
      Po wpisaniu pinu miałem tylko możliwość wyboru wypłaty w PLN, co też uczyniłem, następnie wpisałem kwotę do wypłaty i później wyskoczyło już tylko okienko z podsumowaniem. Nie miałem jakiejkolwiek opcji wyboru po jakim kursie chcę wypłacić, co zrobiłem źle ?

Ostatecznie zdecydowałem się wypłacić w bankomacie Planet Cash, który to również bez żadnych opcji do wyboru, przeliczył mi po kursie 3,6.
      I teraz pytanie czy bardzo mnie przewałował ten bankomat?
    • kners1122
      kners1122
      Brąz
      na forum od: 30.04.2016 Posty: 407
      2.99% standardowo ci wzielo, na lepszy deal nie masz co liczyc.
    • Bilson
      Bilson
      Platyna
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 380
      Napisane przez Garggamel
      Taka sytuacja, konto skrill mam w $, sprawdziłem dziś dwa bankomaty euronetu, w obydwu proponowano mi zamianę na złotówki po kursie 3,36 ...
      [...]
      Po wpisaniu pinu miałem tylko możliwość wyboru wypłaty w PLN, co też uczyniłem, następnie wpisałem kwotę do wypłaty i później wyskoczyło już tylko okienko z podsumowaniem. Nie miałem jakiejkolwiek opcji wyboru po jakim kursie chcę wypłacić, co zrobiłem źle ?
      To miales do wyboru przewalutowanie przez euronet / wystawce karty czy nie?

Kursy proponowane przez euronet zawsze byly zlodziejskie, ale byla opcja "bez przeliczenia", czyli po kursie skrillowym. Cos sie zmienilo?
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Właśnie, nie było opcji "bez przeliczenia", nie miałem do wyboru żadnej opcji przewalutowania.
    • MaverickPL
      MaverickPL
      Brąz
      na forum od: 14.05.2009 Posty: 566
      Napisane przez 89deny89
      Potwierdzam, jest 13zl oplaty w euronecie. Znacie inne bankomaty w których można wypłacać z kursem mastercard bo kojarzę że kiedyś w pekao wyplacalem i nie mialem możliwości wyboru więc pewnie mnie przewalili :/
      Jeżeli nie masz opcji wyboru to znaczy, że bankomat przewalutował po kursie MasterCard. W każdym bankomacie możesz wypłacać po kursie MasterCard a jedynie można się naciąć wybierając kurs gwarantowany proponowany przez bank. W związku z powyższym jeżeli bankomat nie proponuje żadnej opcji to się cieszysz bo masz pewność, że nie zostałeś naciągnięty. Jest to dosyć logiczne bo przecież gdyby bank mógł tak sobie przewalutowywać po dowolnym zaniżonym kursie to po co mieliby np. płacić 3.3 PLN za 1 USD skoro mogliby płacić 2 PLN za 1 USD albo i jeszcze mniej. Bank nie może sobie tak dowolnie przewalutować ale może podpuszczać klienta hasłami takimi jak "kurs gwarantowany" itd. Krótko mówiąc aby zostać oszukanym na kursie musisz sam się na to zgodzić w momencie gdy bank podpuszcza Cię podsuwając Ci ekran z wyborami "kurs gwarantowany" i "bez przeliczenia/kurs nieznany". Brak tego wyboru = kurs MasterCard.

Swego czasu jak regularnie wypłacałem hajs ze Skrilla to zawsze korzystałem z bankomatu PKO BP, który nie proponował mi żadnych opcji przeliczenia. Jak później sprawdzałem rozliczenia to kurs po jakim wypłacał mi bankomat był o kilka groszy niższy niż średni kurs MasterCard (można sprawdzić na https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html ). Te kilka groszy to była ta skrillowa opłata wynikająca z zamiany waluty. Warto też sprawdzać tę stronę przy wypłatach większych kwot bo kursy MasterCard nie idą w parze z kursami NBP i mogą się różnić.
    • MaverickPL
      MaverickPL
      Brąz
      na forum od: 14.05.2009 Posty: 566
      Wybaczcie double posta ale właśnie rzucił mi się w oczy ciekawy artykuł:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23686441,euronet-rekomenduje-wyplaty-do-1000-zl-mozesz-sie-niezle.html

To tak w nawiązaniu do dyskusji nt. wypłat w bankomacie Euronetu. Z kontekstu wypowiedzi np. deny'ego wynika, że nie wypłacał on w innych bankomatach tylko w bankomatach Euronetu ponieważ ten pozwalał mu kliknąć przycisk "bez przeliczenia" i szukał on bankomatu gdzie będzie mógł to kliknąć. Podejrzewam, że takich osób może być więcej.
      Euronet nie dawał Wam tej możliwości żeby Wam zrobić przysługę i żebyście mogli wypłacić po kursie MasterCard tylko licząc na to, że ileś tam procent klientów się pomyli i da im zysk. W artykule powyżej jest opisany kolejny sposób na wprowadzanie klientów w błąd licząc na jakieś profity. Prawdopodobnie Euronet dostaje prowizję od innych banków za każdą jedną wypłatę, niezależnie od kwoty, więc kombinują aby skłonić ludzi do wypłacania po 1000zł. Pewnie jakieś janusze się dadzą na to złapać a później będzie zaskoczenie dlaczego wyszło kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych opłat.

Powtórzę jeszcze, że kurs MasterCard macie w każdym bankomacie defaultowo. Bankomat jedynie może Was owalić na kursie gdy sami się na to zgodzicie akceptując proponowany, zawsze złodziejski, kurs. Jeżeli prawdą jest to co piszą w tym artykule to proponuję olać tę firmę. Ciekawe co wymyślą następne...
    • dzipek19922
      dzipek19922
      Brąz
      na forum od: 22.11.2010 Posty: 258
      To ode mnie pytanie. Tylko euronet wprowadzil ta dodatkowa oplate 13 zl. Czy inne bankomaty tez. Co do kwoty wyplacalem juz dwa razy. Raz kwota byla mniejsz raz wieksz pobieraja tyle samo.