Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 ATo

• fedGOAT
      fedGOAT
      Brąz
      na forum od: 07.10.2017 Posty: 96
      Party Poker No-Limit Hold'em, $0.05 BB (5 handed) - Converted at http://handhistoryconverter.com/

MP ($3.19)
      SB ($5.02)
      Hero (Button) ($6.02)
      BB ($14.63)
      UTG ($5.39)

Preflop: Hero is Button with A, 10
      2 folds, Hero raises $0.12, 1 fold, BB calls $0.07

Flop: ($0.26) 2, 10, 5 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.16, BB raises $0.73, Hero calls $0.57

Turn: ($1.72) 8 (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: ($1.72) Q (2 players)
      BB bets $1.64, Hero folds

Total pot: $1.72

Results:

BB didn't show

Powinienem grać check back pod pot control na turnie?
  • 13 odpowiedzi
    • kk43506
      kk43506
      Srebro
      na forum od: 17.10.2012 Posty: 400
      Ja bym foldował pod ten 3bet, bo nie jest to standardowy sizing.
      BB może tu trapować jakieś wysokie pary żebyś w razie clear steala złapał kontakt z flopem zamiast zrzucać do resteala pre, albo na flopie trafił mocno. Po callu nawet jak trafisz A spade na turnie to robi się problematyczny spot więc czystych outów masz tu tylko 2, a też nie możesz mieć pewności, że nie skompletował seta.
      Imo flop fold.
    • fedGOAT
      fedGOAT
      Brąz
      na forum od: 07.10.2017 Posty: 96
      To przebicie na flopie to nie jest 3bet, callowałem na zasadzie one and done, ludzie czasami raisują na flopie z drawami, szczególnie że bu vs bb to szerokie zakresy
    • kk43506
      kk43506
      Srebro
      Napisane przez fedGOAT
      To przebicie na flopie to nie jest 3bet (...)
      Posłużę się cytatem ze słownika Pokerstrategy:
      3bet

3bet znany jako re-raise; jest kolejnym zagraniem - po obstawieniu (bet) i podbiciu (raise) - zwiększającym obowiązujący wkład do puli. Jest zatem trzecim z kolei podniesieniem stawki w danej rundzie licytacji. Zazwyczaj używają go gracze w fixed limit, ale można go spotkać także w grach pot- i no-limit jako określenie przebicia.
      Call na zasadzie one and done? A co to za zasada? Nie masz tu oddsów na call i kropka.
      Niech będzie, że raisują na flopie z drawami tak jak mówisz. Załóżmy nawet, że masz na niego info, że raisuje 4,5x z drawem. Wychodzi na to, że powinieneś betować i ciągnąć value w przypadku nieskompletowania spadesów i co robisz na turnie? Obalasz swoją tezę i dajesz mu darmowy river?

No offence, wpakowałeś się w sytuację mocno EV-, ciężko powiedzieć co powinieneś zrobić na turnie, bo nie powinno Cię tam w ogóle być.

Analiza nl2 pro :f_drink:
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 1 078
      Ja bym nie przypisywał tutaj BB wysokich overpar - w zdecydowanej większości wypadków uważam że na tych pozycjach JJ+ jest najczęściej 3betowane pre.
      Jeżeli kompletnie nie znam przeciwnika, nie wiem co zrobię na dalszych streetach, mam świadomość że x/r jest stosunkowo rzadkim zagraniem na tych stawkach.. to ok można to pasować na flopie.
      Seta TT blokujemy, nie spodziewam się tutaj two-pairs (T2,T5,25), nie blokujemy FD - jeżeli decyduję się tutaj na call, to myślę obowiązkowo poprawiam T - bo nie sądzę aby na takiej strukturze sety miały nagle czekać, wtedy mam łatwą decyzję na R - x/back.
    • KOWAL530
      KOWAL530
      Brąz
      na forum od: 03.08.2010 Posty: 225
      kk43506

Ja bym foldował pod ten 3bet, bo nie jest to standardowy sizing
      To mi wygląda jakby chciał zagrać tutaj pot size raise, pytanie czy może tutaj to robić z FD na Ax ?

4greg4

Podoba mi się twoja rozkmina na tym boardzie. Zastanawiam się tylko jakim sizingiem poprawiasz na turn ?
    • kk43506
      kk43506
      Srebro
      Napisane przez 4greg4
      Ja bym nie przypisywał tutaj BB wysokich overpar - w zdecydowanej większości wypadków uważam że na tych pozycjach JJ+ jest najczęściej 3betowane pre.
      Właśnie z tymi overparami jest różnie na BB. Jeżeli gracz na BB ma jakieś info, że Hero "całkiem sporo" stealuje i folduje do resteala (a na tych stawkach często tak się gra) to nie chce go wyrzucać 3betem tylko ma nadzieje, że złapie jakiś kontakt z flopem i wtedy mu się wypłaci.

Jeśli callujemy flop to obowiązkowo poprawiamy na takim turnie - jak najbardziej się z tym zgadzam ale tylko jeśli mamy jakieś info na gracza i ułożony w głowie pod to gameplan.
      Na unka call jest wg mnie zwykłym spazzem i nigdy nie powinniśmy sie pchać w takie spoty.

Na co liczycie callując flopa i na jaki zakres obstawiacie BB? Najlepiej gdyby ktoś bardziej oogarnięty się wypowiedział :f_drink:
    • Stawk0
      Stawk0
      Brąz
      na forum od: 12.08.2011 Posty: 162
      Napisane przez 4greg4
      Jeżeli kompletnie nie znam przeciwnika, nie wiem co zrobię na dalszych streetach, mam świadomość że x/r jest stosunkowo rzadkim zagraniem na tych stawkach.. to ok można to pasować na flopie.
      Seta TT blokujemy, nie spodziewam się tutaj two-pairs (T2,T5,25), nie blokujemy FD - jeżeli decyduję się tutaj na call, to myślę obowiązkowo poprawiam T - bo nie sądzę aby na takiej strukturze sety miały nagle czekać, wtedy mam łatwą decyzję na R - x/back.
      :f_drink:

Pre
      - wyrzucam mu overpary z zasięgu z default,

Flop
      - flushdrawy, które tutaj 3b to pewnie tylko QJs, 34s
      - ja bym to pewnie foldował biorąc pod uwagę uwarunkowania limitu, ale nie wiem, czy nie jestem exploitowany (jeżeli to możliwe) - jedyne co za nami tu przemawia to brak blockerów na spadesy

Turn
      - as played flop - czyli przy nice założeniu że ma tam obok setów jeszcze FD/SD - to chyba b/f turn i easy decyzja river
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      Jeżeli calluję flopa i na T dochodzę do wniosku że gostek tam nie ma seta, to trzymam się planu i betuję for value/protekcja od FD (może czasami jakiegoś KTo). Myślę że sizing albo 1/2 albo 2/3 - przy czym trzymając się planu na jego wjazd na T - też calluję.

Odnośnie trapowania jakiegoś AA na BB bo Hero ma np. bardzo duży fold 3 bet - ok, ma to sens, ale wtedy autor powinien podać info że "mamy na siebie w cholerę rąk, mamy ze sobą jakąś historię i jego staty wyglądają tak i tak", albo "mam na gracza mało rąk, ale gostek jak narazie gra 15/14/3". Jeżeli nie mam takiej informacji to nie robię takich założeń, i sugeruję się ogólną tendencją playerpool'a.

Natomiast tak jak pisałem - nie widzę problemu z foldowaniem tego na flopie bo np. nie wiem co dalej zrobić, bo x/r na tych stawkach są stosunkowo rzadko itp. itd.
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Złoto
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 868
      Krótka zabawa w EQULABie
      Wariant optymistyczny (pewnie coś na mnie ;) :

Stół: 2:spade: T:spade: 5:diamond:
             Equity  Wygrana  Podział
      BU     75.09%   72.92%    2.17% { AhTc }
      BB     24.91%   22.74%    2.17% { 55, 22, A4s-A3s, 96s+, 86s+, 76s, AsTs, KsTs, QsTs, JsTs, As9s, Ks9s, Qs9s, Js9s, Ts9s, As8s, Ks8s, Qs8s, Js8s, Ts8s, As7s, Ks7s, Qs7s, Js7s, Ts7s, As6s, Ks6s, As5s, 8s5s, 7s5s, 6s5s, 7s4s, 6s4s, 5s4s, As2s, ATo, A4o-A3o, JTo, 98o, 87o, 76o }

Więc mamy call na flopie

Trochę mniej draws:

Equity  Wygrana  Podział
      BU     62.67%   62.62%    0.05% { AhTc }
      BB     37.33%   37.27%    0.05% { 55, 22, 96s+, 86s+, 76s, AsTs, KsTs, QsTs, JsTs, As9s, Ks9s, Qs9s, Js9s, Ts9s, As8s, Ks8s, Qs8s, Js8s, Ts8s, As7s, Ks7s, Qs7s, Js7s, Ts7s, As6s, Ks6s, As5s, 8s5s, 7s5s, 6s5s, As4s, 7s4s, 6s4s, 5s4s, As3s, As2s }

Dalej call na flopie

Moim zdaniem najbardziej realny na tych stawkach

Equity  Wygrana  Podział
      BU     35.06%   35.00%    0.06% { AhTc }
      BB     64.94%   64.87%    0.06% { 55, 22, AsTs, KsTs, QsTs, JsTs, Ts9s, Ts8s, 9s8s, Ts7s, 9s7s, 8s7s, 9s6s, 8s6s, 7s6s, As4s, As3s, As2s }

I zaczynają się schody, bo call już na styku a 90% dostaniemy drugą strzałę

W najgorszym przypadku ma tylko sety.

Na unkadla mnie jest to tight fold flop na tych stawkach
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      Napisane przez Stawk0
      - flushdrawy, które tutaj 3b to pewnie tylko QJs, 34s
      No ale czemu "tylko" QJs, 34s... a już na Axs nie, Kxs też nie jakieś 98s, 76s też nie ?
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 278
      Napisane przez kk43506

Posłużę się cytatem ze słownika Pokerstrategy:
      3bet

3bet znany jako re-raise; jest kolejnym zagraniem - po obstawieniu (bet) i podbiciu (raise) - zwiększającym obowiązujący wkład do puli. Jest zatem trzecim z kolei podniesieniem stawki w danej rundzie licytacji. Zazwyczaj używają go gracze w fixed limit, ale można go spotkać także w grach pot- i no-limit jako określenie przebicia.
      I to wciaz nie jest 3bet tylko raise. Akcja postflop idzie bet -> raise -> 3bet, pre flop raise -> 3bet poniewaz wplacone blindy traktowane sa jak bet.

A co do reki to gram b/c i vs check turn po prostu betuje bo rowniez sadze, ze sety tutaj nie czekaja i gosc wyglada najczesciej na jakies spazzniete Tx/draw lub totalne air
    • kk43506
      kk43506
      Srebro
      Ale jeśli standaryzujemy cały spot to czy naprawdę standardem jest tu tak wysoki sizing raisa na flopie z FD/FD+GS i uważacie, że nie będzie tu callował zamiast raisować?

@kNoq001
      Zaznaczyłem, że w grach no-limit jest używany jako określenie przebicia i tak sobie to zrozumiałem. Bet->przebicie=3bet
    • molekpl
      molekpl
      Brąz
      na forum od: 22.09.2008 Posty: 374
      call flop/ bet/call T 1/3
      ass played call R