Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[FR NL2-16] nl2 QQ

• kk43506
      kk43506
      Brąz
      na forum od: 17.10.2012 Posty: 409
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $1.48 (74 bb)
      BB: $2.04 (102 bb)
      UTG+2: $1.14 (57 bb)
      MP1: $2.03 (101.5 bb)
      MP2: $1.64 (82 bb)
      MP3: $2.05 (102.5 bb)
      Hero (CO): $2.86 (143 bb)
      BTN: $1.08 (54 bb)

Preflop: Hero is CO with :Qc: :Qs:
      2 folds, MP2 raises to $0.05, MP3 folds, Hero calls $0.05, BTN folds, SB calls $0.04, BB folds

Flop: ($0.17) :Qh: :4d: :Kh: (3 players)
      SB checks, MP2 bets $0.10, Hero raises to $0.22, SB folds, MP2 calls $0.12

Turn: ($0.61) :6c: (2 players)
      MP2 bets $0.35, Hero calls $0.35

River: ($1.31) :Jc: (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $0.76, MP2 calls $0.76

MP nit po 230 rękach 7/5 3b 1,3 WTSD 13 W$SD 50

Otwierając z w miarę wczesnej pozycji obstawiłem go na 22+ pod seta AJs+ AQo+. Calluję żeby nie pompować puli w przypadku wysokiego flopa.
      Na flopie trafiam seta, jest FD i bije mnie KK. MP cbetuje za trochę ponad pół puli, delikatnie go 3betuję for value bo mało kart na turnie może mi zaszkodzić a nie chcę go wygonić z rozdania.
      Dostaję call a turn przynosi blanka. O dziwo Villain donkuje co odbieram jako siłę, ale KK powinien 4betować na flopie i tu trochę się zagubiłem, fold oczywiście nie wchodzi w grę, więc callnąłem.
      River raczej jest dobrą kartą, bo nie kompletuje koloru a AT raczej by do rivera nie dotarło. Villain robi check i tu też zdecydowałem się niepewnie na valuebeta chociaż teraz jak patrzę to co mi zapłaci? Zawsze JJ, którego nie powinno być na riverze ale to wciąż nl2, czasem herocall z AA, trapowany set z KK/44, lub 2 pary/strit którego też nie obstawiałem preflop.

Results:
      $2.83 pot ($0.10 rake)
      Final Board: :Qh: :4d: :Kh: :6c: :Jc:
      MP2 mucked :Qd: :Kd: and lost (-$1.38 net)
      Hero showed :Qc: :Qs: and won $2.73 ($1.35 net)

Źle oceniłem zakres, to już wiem (lub dobrze oceniłem a Villain to po prostu słaby nit?). Ale jak ocenicie rozegranie ręki?
  • 4 odpowiedzi
    • aleasy77
      aleasy77
      Brąz
      na forum od: 03.03.2014 Posty: 1 501
      Ja wolę 3betować QQ, jest to silna ręka, sprawdzając tylko narażać się w większym stopniu na multiway, a to nie jest Ci potrzebne. Flop przebijam jak już więcej, minimum z 3x, powinien sprawdzić, na turn prosty raise all in.
    • oceter
      oceter
      Brąz
      na forum od: 27.08.2015 Posty: 432
      Poza sizingami raisów (powinny być 3x minimum, przy jego stacku wystarczy). Ja bym doprowadził do wrzuty na turnie bo flush drawy+straight drawy sprawdzą 2 streety. On tu może tak rozgrywać zarówno KK jak i AA, QK i inne które bijesz
    • ShakeMeDown
      ShakeMeDown
      Brąz
      na forum od: 22.01.2011 Posty: 1 126
      3bet pre to konieczność a jak chcesz flatowac na podstawie jego statów to nie vpip/pfr tylko patrz jak reaguje na 3bety bo może broni większość range u i zapewne tak jest.

As played większy sizing flop. Just callem na turn dajesz mu tanio realizować equity majac second nutsa a jest masa rąk z którymi będzie kontynuował. Uznałes że typ ma nit staty to nie wyciągniesz value a w wielu przypadkach masz tu stacka na plus
    • smellslikecheapspiryt
      smellslikecheapspiryt
      Brąz
      na forum od: 14.02.2014 Posty: 1 035
      Preflop:
      On ma 5% pre open, wiec jakies TT+, Ajs+, KQs, AKo i jest nit fishem (niepelny stack).

Generalnie, przy takim rangu ciezko na nim zarabiac postflop nawet z QQ. Gdy zagramy call i spadnie flop z Ax/Kx to ladujemy na x/fold, a przy niskich flopach bedziemy miec ciezkie spoty na TT+ (bo skaly zwykle overplayuja pockety) i ewentualnie jakies value od drawow. AKs, KQs niby jest sporo wiecej niz pocketow, ktore nas bija, ale one potrzebuja odpowiedniego boardu, zeby nas oplacic, wiec to nie jest jakis game changer.

3bet jest o tyle fajny, ze z KK+ dostaniemy 4bet na ktory fold by minimalizowac straty (20% sie zwiniemy) i mamy value od nizszych pocketow i drawow na niskich i srednich flopach.

Ostatecznie nie mam pojecia co jest bardziej profitowe, ale sam gralbym 3bet, bo prowadzi do prostych i imo EV+ spotow, a jak po just callu nie wpadnie set, to ladujemy w wielu marginalnych sytuacjach.

Flop: raise duzo wyzej. On tutaj ma albo drawa albo jakies TPGK i z dwoma placi tylko dopoki FD sie nie skompletuje.

Turn: raise dla ochrony. Po wyzszym raise flop, mozna pushowac.