Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 KT Zoom

• KOWAL530
      KOWAL530
      Złoto
      na forum od: 03.08.2010 Posty: 252
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $7.98 (159.6 bb)
      BB: $5.54 (110.8 bb)
      UTG: $3.96 (79.2 bb)
      MP: $1.98 (39.6 bb)
      CO: $5.07 (101.4 bb)
      Hero (BTN): $11.86 (237.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Td: :Kd:
      UTG folds, MP raises to $0.15, CO folds, Hero calls $0.15, SB folds, BB raises to $0.62, MP folds, Hero calls $0.47

Flop: ($1.41) :Jd: :6h: :Ad: (2 players)
      BB bets $0.41, Hero calls $0.41

Turn: ($2.23) :Th: (2 players)
      BB bets $1.50, Hero raises to $4.54, BB calls $3.01 and is all-in

River: ($11.25) :9c: (2 players, 1 is all-in)

Flop: Gram call, ponieważ mam świetne oddsy na jego niski bet.

Turn: Gram raise i stawiam go na all in, ponieważ mam 13czystych outów na ulepszenie swojej ręki, do tego czasem dochodzą 2 outy T. Zrobiłem to żeby zrealizować 100% equity. Chociaż z drugiej strony z punktu matematycznego to na turnie mam jeszcze oddsy na call. Więc co lepsze tutaj i dlaczego ?
  • 3 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 329
      To jest przede wszystkim raczej fold preflop. Grając call/call jesteś mocno scapowany, w dodatku twoja reka jest mocno zdominowana przez squeezing range przeciwnika.

Co do rozegrania postflop - druga beczka wygląda tu mocno i nie masz dużego fold equity, zwłaszcza na boardzie z dwoma flushdrawami on pewnie nawet nie rozważy foldowania AK. Co do realizacji equity - spokojnie możesz grać call turn bo potrzebujesz 28,6% equity a vs AK+ masz 27%a i znajdą się też spokojnie implied oddsy. I tym sposobem realizujesz 100% swojego equity.
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 675
      Preflop: Również gram z tą ręką call open na tych pozycjach. Dostając jednak squeeze gram po prostu fold ponieważ mój range w takiej sytuacji byłby bardzo face-up a dodatkowo często jestem mocno zdominowany przez range squeezera - Dokładnie tak jak napisał Emiya.

Flop: Zastanawiam się czy ewentualnie raise wchodziłby tutaj w grę aby wyrzucić przeciwnika z KK-QQ i jakiś słabych axów waląc tutaj drugą beczkę. Wydaje mi się, że mając tutaj mocno grałby raczej przynajmniej 1/2. W standardzie call jest jak najbardziej spoko.

Turn: Druga beczka wygląda jakby chciał nadrobić value które stracił na flopie. Może wpadły mu TT/KQ lub ma JJ, AJs, AA które tak nisko zagrał na flopie. Raisem raczej izolujemy się na te mocniejsze range i nie wyrzucamy nic słabszego więc myślę, że nie powinniśmy tego robić. Jeżeli equity się zgadza to można grać call.
    • pawelplay
      pawelplay
      Brąz
      na forum od: 27.11.2014 Posty: 256
      Preflop gram z tą ręką fold. Mógłbym rozważyć tu call jeśli na BB siedziałby fisz, na regów z pozycją wolę generalnie grać 3bet niż cold call ze względu na akcję, którą właśnie dostałeś.
      Jeśli chodzi o flop to masz 9 outów do nut flusha plus 3 outy do strita. 12 outów, squezowana pula, na flopie gram tu raise, jeśli wrzuca to nie jestem za bardzo happy, bo lepsza byłaby sytuacją gdybym ja najpierw wrzucił stack i miał jeszcze jakieś fold equity. Mimo wszystko sprawdziłbym, ponieważ ręka wydaję się zbyt mocna na spasowanie, nawet na jego zakres AA, AK masz 43%.