Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 33 Zoom

• KOWAL530
      KOWAL530
      Brąz
      na forum od: 03.08.2010 Posty: 237
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5 (100 bb)
      Hero (BB): $10.52 (210.4 bb)
      UTG: $5 (100 bb)
      MP: $6.43 (128.6 bb)
      CO: $13.23 (264.6 bb)
      BTN: $5.20 (104 bb)

Preflop: Hero is BB with :3s: :3d:
      2 folds, CO raises to $0.15, 2 folds, Hero calls $0.10

Flop: ($0.32) :9s: :2c: :3c: (2 players)
      Hero checks, CO checks

Turn: ($0.32) :9d: (2 players)
      Hero bets $0.20, CO calls $0.20

River: ($0.72) :7c: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.40, Hero raises to $1.20, CO raises to $2.90, Hero calls $1.70

Na tym flopie 33 gram przez x/r jednak CO nie betuje.
      Więc na turnie sam gram bet for value, CO gra call, obstawiam że może tak grać jakieś 9x, które czekał na flopie.
      Dla mnie jednak najciekawszy jest river, ponieważ uzupełnia się też flush. CO go raczej nie ma, ale żeby nie wystraszyć go betem gram check i daje mu bluffować lub betować 9x. CO gra bet tak jak przypuszczałem i tutaj pytanie czy vs jego range na river mogę to x/r bo wydaje mi się że raczej nie bo niby co mnie sprawdzi ? 9x ? raczej nie. Więc chyba river x/c.
  • 3 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 169
      Na river myśle,że x/r jest zdecydowanie najlepszą opcją bo jak bluffcatchował Cię z A high czy jakimś 55 to na takim riverze będzie mu ciężko sprawdzić. Przeciwnik natomiast na pewno sam będzie betował każdego flusha/tripsa/A7 , a pewnie i część rąk zamieni w blef. Czemu nie x/c? Przede wszystkim tracisz absurdalnie dużo value - bije Cię 5 kombinacji (1x 99, 1x 97s, 3x 77) a ma też masę tripsów czy flushy. Gdybyście byli 100bb deep to wrzucam all ina na river , ale z uwagi na głębokie stacki call jego raraise wydaje się być jedynym racjonalnym wyjściem. Pytanie jeszcze co on może 3betować na river ? IMO spokojnie przynajmniej 3 kombinacje 22, a pewnie i często mocne flushe(zwłaszcza oparte na asie). Sam fakt,że ma tu 22 powoduje,że masz tu no brainer call przy tych oddsach.
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 667
      Flop: Również gram tutaj check/raise ponieważ chcę również ściągnąć value z c-bet blefów. Jeżeli gra check to zakładam, że ma bardzo słabo. Wszystkie overpary, 9x i często również FD raczej grałyby c-bet. Możliwe, że oprócz nietrafionych rąk czeka tak z 44-88 i jakieś słabe 9x typu 98s.

Turn: Gram bet za 2/3 od wspomnianych 44-88, słabych 9x i ewentualnie jakiś overkart.

River: Jak ma 9x/air raczej sam zabetuje a 44-66 mogą zagrać tight fold, dlatego myślę, że jego betting range jest szerszy niż calling range i również gram check/raise for value od 9x. Nie spodziewam się żadnej mocniejszej ręki w rangu przeciwnika oprócz 77 i czasami 97s a gorszych 9x jest całkiem dużo. Dostając natomiast 3-bet na river któy wygląda niesamowicie na wspomniane nutsy rozważałbym na unka fold. Dopiero mając info, że to ryba zagrałbym call.

@EmiyaKiritsugu - Wykluczyłem u niego 22 ponieważ spodziewam się, że ma to w c-betcie. Myślisz, że powinienem je wliczać do możliwych kombinacji na river? Jeżeli chodzi o flushe to wykluczyłem je ponieważ my sami wyglądamy na fulle i większość regów będzie wiedzieć, że 3-betem mając FD wyizoluje się tylko na mocniejsze ręce na sparowanym boardzie. Z tego powodu wykluczyłem, że będzie on to robić.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 169
      No w sumie racja z tym 22, co nie zmienia faktu,że to jest i tak call. Na river IMO wcale tu nie wyglądasz po takiej linii wyłącznie na fulle. Możesz mieć flushe a pewnie nawet i czasem tripsy uznając, że przeciwnik betowałby flush wyżej na river. Dlatego tez spodziewam się,że nut flushe rozważą 3bet/fold, czasem znajdziesz tu też blefy czy valueraisy od slabych flushy - to w końcu nl5 i spora szansa ,że grasz przeciwko słabemu graczowi.