Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 AKo Zoom

• KOWAL530
      KOWAL530
      Brąz
      na forum od: 03.08.2010 Posty: 237
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5.12 (102.4 bb)
      Hero (BB): $5 (100 bb)
      UTG: $5 (100 bb)
      MP: $1.99 (39.8 bb)
      CO: $5 (100 bb)
      BTN: $6.02 (120.4 bb)

Preflop: Hero is BB with :Ad: :Kh:
      UTG raises to $0.15, 2 folds, BTN calls $0.15, SB folds, Hero raises to $0.64, UTG calls $0.49, BTN folds

Flop: ($1.45) :Ac: :7d: :Qc: (2 players)
      Hero checks, UTG checks

Turn: ($1.45) :9h: (2 players)
      Hero bets $0.86, UTG calls $0.86

River: ($3.17) :4d: (2 players)
      Hero bets $1.88, UTG raises to $3.50 and is all-in, Hero calls $1.62 and is all-in

Na flopie gram to przez x/c, by dać możliwość bluffowania UTG, ponieważ prawie cały jego rangu tutaj bije.
      Na turn postanawiam jednak już grać bet, ponieważ myślę, że mam tutaj 2 streety value. Sizing 50-60% pota. UTG gra call przez co obstawiam go na jakieś KK,AJs. Bije mnie tutaj raczej jakieś AQs i 99, które mogły się uzupełnić. Set 77 raczej by betował na flopie.
      Na river daje drugą strzałkę, tylko zastanawiam się jaki sizing i czy call do all in ? Czy AK jest jeszcze moim topem tutaj ?
      UTG jest unkiem.
  • 3 odpowiedzi
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 667
      Flop: Check/call wydaje mi się spoko ponieważ nie musimy obawiać się flusha z racji, że większość kombo które przeciwnik ma w call 3-becie są zablokowane. Dodatkowo od gorszych Axów i Qx i tak mamy maksymalnie 1-2 streety value a w ten sposób wyciągniemy jeszcze value z blefów.

Turn: Jak sam nie chce betować to gram valuebet za 2/3 od Ax, Qx. Nie spodziewam się, żeby miał tutaj kiedykolwiek KK, AQ. 99 raczej będą grały przez raise więc jeżeli gra just call widzę u niego głównie słabsze Axy i Qxy.

River: Ponownie gram valuebet za 1/2-2/3 od Ax, Qx. Jego raise tutaj nie wygląda za bardzo na nic bo 77/AQ betują na flopie lub raisują turn, 99/A9s prawie zawsze raisują turn a innych lepszych rąk nie ma w call 3-bet rangu na tych pozycjach. Jego raise wygląda mimo wszystko mocno, szczególnie że Twój bet jest wysoki czyli mówisz mu, że masz mocno i chcesz dostać value. Sizing typu please call me w prawdzie daje nam dobre oddsy ale chyba wzmacnia jego range. Wydaje mi się, że call i fold mają tu podobne equity. Osobiście zagrałbym chyba fold i uwierzył, że zagrał slwoplay z 99 lub A9s. Za foldem przemawia też to, że ma mało rąk które może zamienić w bluff.
    • KOWAL530
      KOWAL530
      Brąz
      na forum od: 03.08.2010 Posty: 237
      trzasku

Faktycznie nie widze u niego KK, bo pewnie by reisował, a AQ moim zdaniem nie rozgrywa. Jego range call preflop oceniam na coś takiego:
      QQ-99, AK, ponieważ ja tutaj gram squeez to jego range na EP powinien być mega tight. Do 4bet/stack off wydaje mi się że ma jakieś KK,AA i do 4bet/fold A5s-A2s. Ty przypisałeś mu luźniejszy zakres call 3betu przez co faktycznie bedą jakieś słabsze Ax i Qx i będzie co value betować. Czy mój range, który określiłem villainowi nie jest zbyt tight jak na NL5 ? Może ten range, który mu przypisałem jest bliższy Twoim stawką ? Jeśli dać mu luźniejszy range jak Ty to zrobiłeś to zgadzam się z wszystkim co napisałeś. Możesz napisać cały zasięg jaki calluje wg Ciebie preflop ?
    • Heissenbberg
      Heissenbberg
      Brąz
      na forum od: 29.10.2012 Posty: 201
      trzasku a co z QQ? Mógł je czekać na flopie z tego samego powodu,dla którego napisałeś,że x hero jest tu spoko. Na turnie nie musiał ich raisować,bo board dalej jest dla niego bezpieczny,a jeśli by je raisował na turnie może już nie mieć value od hero na river,który może wiele Ax grać tam przez x/f,a tak tym callem daje hero jeszcze szanse zabetować na river ,albo na zagranie x/c