Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL20-NL50] NL25 AQs

• Stalmi321
      Stalmi321
      Złoto
      na forum od: 22.07.2014 Posty: 875
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25 (100 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      UTG: $14.36 (57.4 bb)
      Hero (MP): $25 (100 bb)
      CO: $19.94 (79.8 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with :Qs: :As:
      UTG calls $0.25, Hero raises to $1, 2 folds, SB raises to $3.25, 2 folds, Hero calls $2.25

Flop: ($7) :9d: :Ac: :Kc: (2 players)
      SB bets $3.27, Hero calls $3.27

Turn: ($13.54) :Kd: (2 players)
      SB checks, Hero bets $4.40, SB calls $4.40

River: ($22.34) :6h: (2 players)
      SB checks, Hero bets $14.08 and is all-in, SB calls $14.08 and is all-in

SB 28/28 po 31h 3b 11(9)

Rozdanie do rozkminki.

Pre dostaję 3bet załóżmy od unka, który rysuje się na rega. Podejrzewam, że range 3betu może być poszerzony, bo izoluje limp. Nie będę tutaj super się rozwodził nad jego rangem, skupię się bardziej na tym, z czym mógł cbetować flop, wykluczając blefy:

Stół: 9:diamond: A:club: K:club:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    61.64%   52.24%    9.40% { AsQs }
      MP3    38.36%   28.97%    9.40% { JJ+, ATs+, A5s-A2s, KJs+, AJo+ }

Z racji flush draw na stole i z reguły szerszego 3bet calling range z mojej strony na pozycji myślę, że mógłby zagrać cbet z takim zakresem.

Na turnie gość czeka, więc nie powinien mieć mocnego range, bo na stole leżą 2x FD. Ewentualnie może grać slowplay z AK, AA, KK, to jest 6 kombinacji. Betuję mało, żeby dostać value od Ax, QQ, może JJ:

Stół: 9:diamond: A:club: K:club:  K:diamond:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    69.78%   59.27%   10.52% { AsQs }
      CO     30.22%   19.70%   10.52% { JJ+, ATs+, A5s-A2s, AJo+ }

Nie przebił na turnie i nie donkował na river, więc albo dalej gra ryzykowny slowplay, albo nie ma nutsa.

I teraz o co mi chodziło we wrzucaniu na river.
      Zauważyłem po tym krótkim czasie na NL25, że regowie lubią bluffcatchować. Ja mam w swoim range 2 busted FD. Oczywiście mogę zagrać check back na river i dostać tani SD, ale wydaje mi się, że jak wrzucę, to zostanę szeroko sprawdzony. Prawdę mówiąc, może to być nawet cały range z turna:

Stół: 9:diamond: A:club: K:club:  K:diamond:  6:heart:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    76.92%   69.23%    7.69% { AsQs }
      CO     23.08%   15.38%    7.69% { JJ+, ATs+, A5s-A2s, AJo+ }

Nawet jak call ograniczę tylko do Ax, to i tak jest spoko:

Equity  Wygrana  Podział
      MP2    70.00%   60.00%   10.00% { AsQs }
      BU     30.00%   20.00%   10.00% { KK+, ATs+, A5s-A2s, AJo+ }

Nawet jak to jeszcze mega bardziej okroję, to i tak jest nieźle:

Equity  Wygrana  Podział
      MP2    55.00%   40.00%   15.00% { AsQs }
      SB     45.00%   30.00%   15.00% { KK+, AJs+, AJo+ }

+ może się okazać, że jednak nie będzie chciał bluffcatchować i zrzuci AQ, z którym mam chop, więc pula dla mnie

Co o tym myślicie?
  • 3 odpowiedzi
    • WirusOls
      WirusOls
      Brąz
      na forum od: 28.12.2011 Posty: 225
      Przy tych zalozeniach ze on ma 100% AJo i A2s-A5s to spoko, ale nikt tam tyle nie ma...
    • furminator
      furminator
      Black
      na forum od: 30.11.2009 Posty: 398
      Napisane przez Stalmi321
      I teraz o co mi chodziło we wrzucaniu na river.
      Zauważyłem po tym krótkim czasie na NL25, że regowie lubią bluffcatchować. Ja mam w swoim range 2 busted FD. Oczywiście mogę zagrać check back na river i dostać tani SD, ale wydaje mi się, że jak wrzucę, to zostanę szeroko sprawdzony.
      Według mnie to MOGŁOBY być dobre zagranie, gdybyś miał 100k handów na typa i był pewien, że on lubi hero callować. Jeżeli grasz vs "unk, który rysuje się na rega", to Ty nie wiesz z kim tak naprawdę grasz i nie wiesz, czy jeżeli to jest reg, to czy on lubi hero callować, czy nie... Co to znaczy, że "po tym krótkim czasie" zauważyłeś, że regowie na NL25 lubią hero callować? Ile procent regów tutaj callnie? Tego się nie da nawet oszacować "po tym krótkim czasie". Population reads mogą się przydać i nie mam nic przeciwko nim, ale tutaj masz łatwą, prostą i bezwariancyjną opcję check backu, a takie value bety stosuj vs regów, na których masz statystyki i WIESZ, że szeroko bluff catchują.
    • TthreeO
      TthreeO
      Brąz
      na forum od: 22.05.2009 Posty: 492
      Zamiast wrzuty na river wolalbym smieszny bet za pare dolarow, zeby dac wysmienite oddsy wszystkim smieciom i kazdemu Ax, allinem moim zdaniem wyrzucasz za duza czesc jego range i niemal izolujesz sie na Ax. Obv przy tym indukcyjnym becie to jesf call jego spazz wsuwki.