Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 3As - flush river 4way pot

• diemdzi
      diemdzi
      Brąz
      na forum od: 27.05.2016 Posty: 23
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BB): 246.6 BB
      UTG: 170 BB (VPIP: 34.09, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: 8.33, Hands: 89)
      MP: 100 BB (VPIP: 25.71, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 8.27, Hands: 391)
      CO: 153.4 BB (VPIP: 32.22, PFR: 25.10, 3Bet Preflop: 9.41, Hands: 246)
      BTN: 254.2 BB (VPIP: 96.04, PFR: 31.19, 3Bet Preflop: 16.52, Hands: 208)
      SB: 189.2 BB (VPIP: 18.49, PFR: 12.33, 3Bet Preflop: 3.03, Hands: 149)

Na MP i CO dość solid gracze - MP na lekkim tilcie, bo na BU siedzi niesamowity wieloryb (takie perełki jak K5o, 97o w 3becie, A3o w 4becie, za to KK limp/call pre), WTSD 32, foldy odpowiednio 40/22/0 (208 hands), bardzo aggro postflop. No i moc była wczoraj po jego stronie ;) Z regami prosta gierka.

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 3:club: A:club:

Preflop gram standard call pod multiway, z myślą o grze c/f jeśli mijam się z boardem.

fold, MP raises to 4 BB, CO calls 4 BB, BTN calls 4 BB, fold, Hero calls 3 BB

Flop: (16.4 BB, 4 players) J:diamond: 4:club: 5:spade:
      Hero checks, MP checks, CO checks, BTN checks

Na flopie mam jedynie gutshot do wheela i backdoor do nutsowego flusha. Czekam, żeby zrzucić, ale pozostaję w rozdaniu.

Turn: (16.4 BB, 4 players) J:club:
      Hero checks, MP checks, CO checks, BTN checks

Na turnie spada jedna z lepszych dla mnie kart, otwierająca mi drogę do top flusha + gutshot jeszcze w grze. Postanowiłem zagrać pasywnie z myślą, że walet zachęci do blefu średnie pockety, slowplayowane overpary - tu szczególnie miałem na uwadze gościa na tilcie i fisza. Zero reakcji.

River: (16.4 BB, 4 players) 5:club:
      Hero checks, MP checks, CO checks, BTN bets 18 BB, fold, fold, fold

BTN wins 15.8 BB

Na river dostaję to, co chciałem, niestety board mocno się komplikuje i w tym momencie zupełnie się pogubiłem. Betować flusha na fullowym boardzie w 4way pocie wydało mi się bardzo złym pomysłem, a pula była zbyt mała, bym pakował się w trudną dla siebie sytuację. No i mam brodatego moderatora na SB, nie będę odpierdalał gdy patrzy :D Gram check, fisz zagrywa overbet, dzięki, nara. Czuję się wyruchany, bo długo zastanawiałem się nad callem, ale niech żre.

Wydaje mi się, że sprawę zjebałem już na turnie, myślę, że powinienem postawić beta za 1/2 pota - w grze zostają średnie pary/overpary, walety, być może trafiony set z flopa u kolegi z CO, no i fisz, który na takim boardzie zapewne sprawdziłby nawet 42o, baadnewz potwierdzi =) . Wtedy na raise od regów zrzucam, na raise od fisza gram call. River w dalszym ciągu - chuj wie. Gdybym został tylko z fiszem, X/C wydaje mi się całkiem słuszne - typ sporo check-behinduje, ale również sporo blefuje, również całkowicie air. W przypadku mojego beta składam się na raise? Z regiem grałbym X/C.
      Na riverze totalnie zgłupiałem, teraz wydaje mi się, że bet za 1/3 nie byłby taki zły.
  • 5 odpowiedzi
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 004
      Nie no, foldowanie tutaj river vs gracz którego opisujesz jako wieloryb-maniak tylko dlatego,że przeciwnik gra niewielki overbet jest sporym spazzem. Jasne,że on dalej czasem może mieć fulla, ale równie dobrze może tez tak grać flusha, nie mówiąc o tym,że gdy czekacie flop , turn i river to może to działać na niego jak czerwona płachta na byka i wręcz zachęcać do overblefowania.

Co do roegrania tej ręki - betując turn musisz mieć świadomość,że często będziesz potrzebował poprawiać wysokim sizingiem river. Generalnie jednak preferuje tu pasywne rozegranie - nie drawujesz do nutsa bo board sparowany, a nie chcesz też zobaczyć przebicia. Na river wolę jednak samemu uderzyć w ~pół pota - 55-TT myśle,że będzie mocno rozważać call, czasem nawet A high u ryby.
    • diemdzi
      diemdzi
      Brąz
      Dzięki za odzew.

Napisane przez EmiyaKiritsugu
      Nie no, foldowanie tutaj river vs gracz którego opisujesz jako wieloryb-maniak tylko dlatego,że przeciwnik gra niewielki overbet jest sporym spazzem. Jasne,że on dalej czasem może mieć fulla, ale równie dobrze może tez tak grać flusha, nie mówiąc o tym,że gdy czekacie flop , turn i river to może to działać na niego jak czerwona płachta na byka i wręcz zachęcać do overblefowania.
      Trafiłeś w sedno moich rozważań na riverze, pół timebanka zastanawiałem się nad callem - wszystkie 208 rąk rozegrałem z nim przy tym stole, na pozycji, niemal cały stół bez zmian i sporo rozdań blefował air, no i tu też przeszła mi ta myśl przez głowę. Na moją niekorzyść za mną jeszcze akcję zamykali dwaj solidni gracze. Co jeśli to oni trafili? X/C/F? Stawiając się na ich miejscu wolałbym check/raisować zagranie fisza, niż betować i zgarnąć pulę zbudowaną zaledwie preflop. Z drugiej strony, to tylko NL5 więc ile % graczy siliłoby się na takie zagrania zamiast ABC? Ogólnie gra na tego fisza była mega tight, więc w sumie nie zdziwiłbym się takiego rozwiązania na riverze z ich strony.

Napisane przez EmiyaKiritsuguCo do roegrania tej ręki - betując turn musisz mieć świadomość,że często będziesz potrzebował poprawiać wysokim sizingiem river. Generalnie jednak preferuje tu pasywne rozegranie - nie drawujesz do nutsa bo board sparowany, a nie chcesz też zobaczyć przebicia. Na river wolę jednak samemu uderzyć w ~pół pota - 55-TT myśle,że będzie mocno rozważać call, czasem nawet A high u ryby.
      Mam świadomość co wiąże się z betem na turnie. Kiedyś tam Rusher mówił, że średnie pockety z mocnym drawem OOP grać agresywnie, tutaj mam jeszcze lepiej - na turnie bije mnie tylko full przez slowplayowany pocket z flopa (za wyjątkiem fisza- any 2). I tu żałuję, że nie zagrałem betu - na raise rega fold, na fisza call. Zaprezentowałeś inną linię, i jak najbardziej podany przez Ciebie zakres fisz zapewne by sprawdził. Szkoda mi tego rivera, to chyba pierwsze rozdanie, które przysporzyło mi taki mindfuck, więc zagrałem w myśl vicktora - "nie wiesz co zrobić- odpuść".
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 004
      Na moją niekorzyść za mną jeszcze akcję zamykali dwaj solidni gracze. Co jeśli to oni trafili? X/C/F? Stawiając się na ich miejscu wolałbym check/raisować zagranie fisza, niż betować i zgarnąć pulę zbudowaną zaledwie preflop
      Tylko jaki sens ma x/raisowanie skoro maniak bardzo często gra tu giveup skoro 2krotnie już brał checkback zamiast betować? Poza tym z czym on ma tu sprawdzić x/r skoro pewnie większość średniego value betowałby na flopie czy turnie? Jeśli ktoś ma tu fulla to tylko gracz rekreacyjny bo tacy lubią różne dziwne slowplaye. Solidni gracze niemla zawsze będą betować jak nie flopa to turna lub river z Jx.
    • oceter
      oceter
      Brąz
      na forum od: 27.08.2015 Posty: 419
      Call na river, ma tam duzo AIR a tacy gracze kochaja wysoko betowac spolaryzowany range na river po X OTF I OTT w duzym pocie. Wisienka na torcie jest jego styl gry. Mysle ze X na river byl ok, redzy nie slowplayowali by fulla przy river kompletujacym flusha nawet vs maniak wiec tym bardziej call. P.s. Jestescie tak deep ze na flopie i turnie ktos wrecz musi value betowac
    • diemdzi
      diemdzi
      Brąz
      Na moją niekorzyść za mną jeszcze akcję zamykali dwaj solidni gracze. Co jeśli to oni trafili? X/C/F? Stawiając się na ich miejscu wolałbym check/raisować zagranie fisza, niż betować i zgarnąć pulę zbudowaną zaledwie preflop
      Tylko jaki sens ma x/raisowanie skoro maniak bardzo często gra tu giveup skoro 2krotnie już brał checkback zamiast betować? Poza tym z czym on ma tu sprawdzić x/r skoro pewnie większość średniego value betowałby na flopie czy turnie?
      I na to liczyłem, że regowie pograją na turnie. Nie pograli, na riverze się pogubiłem, ale wrzuciłem tylko 3bb w rozdaniu, więc wtedy fold wydawał mi się najrozsądniejszy.
      AFq tej ryby odpowiednio 50/63/83 i jak wcześniej pisałem, river 0 foldów. Izi blef, nawet nie odpalam equilaba, żeby się przekonać do calla.
      Jeśli ktoś ma tu fulla to tylko gracz rekreacyjny bo tacy lubią różne dziwne slowplaye. Solidni gracze niemla zawsze będą betować jak nie flopa to turna lub river z Jx.
      Masz tu całkowitą rację, a mój pomysł z regiem z fullem OOP grającym slowplay X/X/X na maniaka w oczekiwaniu na bet air jest tylko kolejnym tłumaczeniem przed samym sobą mojego weak zagrania :f_drink: