Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL20-NL50] NL25 AQs

• Stalmi321
      Stalmi321
      Złoto
      na forum od: 22.07.2014 Posty: 875
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25 (100 bb)
      BB: $17.45 (69.8 bb)
      Hero (UTG): $26.10 (104.4 bb)
      MP: $26.23 (104.9 bb)
      CO: $28.51 (114 bb)
      BTN: $26.87 (107.5 bb)

Preflop: Hero is UTG with :Qd: :Ad:
      Hero raises to $0.75, MP raises to $2.25, 4 folds, Hero calls $1.50

Flop: ($4.85) :2c: :3c: :Qs: (2 players)
      Hero checks, MP bets $2, Hero calls $2

Turn: ($8.85) :3d: (2 players)
      Hero checks, MP checks

River: ($8.85) :Ks: (2 players)
      Hero checks, MP bets $5.75, Hero folds

MP 16/13 po 32h.

Sprawdzacie river?

Ogólnie planowałem grać x-call, ale K mnie trochę spłoszył bo jednak gram w 3bet pocie. Sizing też spory, bo 2/3, no ale jednak jakby blefował, to musi trochę przyłożyć.
  • 4 odpowiedzi
    • djalbert182
      djalbert182
      Srebro
      na forum od: 27.12.2012 Posty: 2 015
      Wiesz coś o tym MP? Taki 3-bet przeciwko UTG wygląda bardzo mocno i ja bym raczej już tutaj spasował. Przynajmniej, jak czasem zaglądam na NL10, to coś takiego od randomowego gracza oznacza przeważnie KK+, AK (ewentualnie jeszcze czasem QQ).
      Na flop to może być standardowy c-bet, sytuacja wydaje się być taka:

Stół: Q:spade: 3:club: 2:club:
      Equity Wygrana Podział
      MP2 50.91% 50.39% 0.52% { AdQd }
      MP3 49.09% 48.58% 0.52% { QQ+, AKs, AKo }

Więc w tej sytuacji call wydaje się ok. Na riverze jednak odpuszczam, teraz w zasadzie nic nas już nie ratuje.
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 262
      Jeżeli rywal gra check turn to masz easy vbet Rna kazdej karcie poza K. Generalnie trzeba ocenić, czy rywal jest w stanie na R zablefować AJ, AT. Jezeli nie, to mamy folda.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 533
      Flop: Gram check/call ponieważ chcę dać przeciwnikowi blefować i nie chcę wyizolować się na mocniejszy range. Nastawiam się najczęściej na 3, czasami 2 calle w zależności od kart i sizingów.

Turn: Jeżeli przeciwnik czeka to zakładam, że nie ma on w zasięgu KK+ które najczęściej byłyby barrelowane. Możliwe, że poddaje AK z którym raz zabetował lub jakiś blef.

River: Ja gram raczej fold, ponieważ jakby miał blefować to często po prostu grałbym bet -> bet zamiast bet -> check -> bet z racji niemożności przewidzenia karty na river. Na pewno może tak grać AK, czasami pot kontrolowane na turnie KQ. Wydaje mi się, że nie ma tam za wiele blefów.

@djalbert182 - Wydaje mi się, że normą jest 3-betowanie na tych pozycjach AJs, AQo, A5s-A2s, KQo więc nie jest to aż takie tight jak myślisz. Ja w próźni calluje nawet AJs.
    • LeborW
      LeborW
      Brąz
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 387
      Napisane przez djalbert182
      Wiesz coś o tym MP? Taki 3-bet przeciwko UTG wygląda bardzo mocno i ja bym raczej już tutaj spasował. Przynajmniej, jak czasem zaglądam na NL10, to coś takiego od randomowego gracza oznacza przeważnie KK+, AK (ewentualnie jeszcze czasem QQ).
      Na flop to może być standardowy c-bet, sytuacja wydaje się być taka:

Stół: Q:spade: 3:club: 2:club:
      Equity Wygrana Podział
      MP2 50.91% 50.39% 0.52% { AdQd }
      MP3 49.09% 48.58% 0.52% { QQ+, AKs, AKo }

Więc w tej sytuacji call wydaje się ok. Na riverze jednak odpuszczam, teraz w zasadzie nic nas już nie ratuje.
      @djalbert182 - Wydaje mi się, że normą jest 3-betowanie na tych pozycjach AJs, AQo, A5s-A2s, KQo więc nie jest to aż takie tight jak myślisz. Ja w próźni calluje nawet AJs.

Ja mam w callu ATs. Jeżeli w callu do 3betu ręka ma winrate lepszy niz -300bb to poprostu warto ją callować. Warto też dodać że wraz ze wzrostem efektywnych stacków poszerza nam sie calling range z racji IO a nie wiele ludzi zwraca na to uwagę i tutaj możemy szukać swojej przewagi