Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] nl10z ATs

• mq123
      mq123
      Złoto
      na forum od: 03.01.2011 Posty: 118
      Całkowicie się zakręciłem.
      Taka sytuacja:

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $11.03 (110.3 bb)
      Hero (BB): $10.13 (101.3 bb)
      UTG: $25.45 (254.5 bb)
      MP: $10.53 (105.3 bb)
      CO: $10.10 (101 bb)
      BTN: $12.16 (121.6 bb)

Preflop: Hero is BB with :Ad: :Td:
      UTG folds, MP calls $0.10, CO raises to $0.50, BTN folds, SB calls $0.45, Hero calls $0.40, MP calls $0.40

Flop: ($2) :Kc: :Qd: :7d: (4 players)
      SB checks, Hero checks, MP checks, CO bets $0.96, SB folds, Hero calls $0.96, MP raises to $5.70, CO folds, Hero raises to $9.63, MP calls $3.93

Turn: ($22.22) :Kd: (2 players)
      River: ($22.22) :Js: (2 players)

Results:
      $22.22 pot ($1 rake)
      Final Board: :Kc: :Qd: :7d: :Kd: :Js:
      SB mucked and lost (-$0.50 net)
      Hero showed :Ad: :Td: and lost (-$10.13 net)
      MP showed :Kh: :Qh: and won $21.22 ($11.09 net)
      CO mucked and lost (-$1.46 net)

Preflop dokładam, bo:
      -ręka nie gra najgorzej w multi,
      -chce zostawic limpera w grze,
      -i tak nie mam już fold equity więc nabuduje tylko pule ze spekulacyjna reka oop
      -nie chce zobaczyc 4 betu

Flop:
      - ???
      Po becie CO pewnie mozna zrobic zarowno call jak i raise. Na pewno nigdzie z taka reka sie nie wybieram. Zagralem call zeby limper mogl sobie sprawdzic z czym oni tam sprawdzaja. Wszyscy widzieliśmy już od takich grajków cuda na kiju.

Akcja do mnie wraca i tu nie wiem co mam zrobic. :f_mad:

Dając mu nawet skrajnie absurdalny range tj: 2p i sety, żadnych drawów - mam 39,82% equity. Pot oddsy 33%.
      Rozumiem, że to 39,82% equity ma znaczenie tylko jak je spelnie tj. zobaczymy sobie showdown.
      W najgorszym przypadku moje szanse flop>turn 8+3= 11 outów (karo bez króla bo paruje + walety) ~22%. Za mało. Dodatkowo just call jest beznadziejny, bo zostanie mi ~3,5$ do puli milion.

Fold albo pcham. Wiem, że ma rękę więc FE=0%.

Fold: Kończę rękę na -1,36$
      Ship: średnio 22,22*(,3982-,6018)= -4,52$

Fold flop? :f_confused:
  • 6 odpowiedzi
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 178
      Rozumiem, że to 39,82% equity ma znaczenie tylko jak je spelnie tj. zobaczymy sobie showdown.
      Nie do konca. To jest equity w ktorym momencie wrzucasz staka i na pewno zobaczysz showdown. I to z wrzuceniem staka jest bardzo wazne.

Easy fold flop. Nic tym callem nie osiagasz. Wystawiles sie na top range przeciwnika ktory Cie bije. Rzadko kiedy w multi bedziesz widzial bluffy na flopie, w dodatku linia x/r flop i to mocne przebicie krzyczace ze przynajmniej zlapal seta. Jak dla mnie fold flop. Gdyby raise byl by mniejszy pewnie bym callowal bo bym zobaczyl wesole oddsy od CO ktory zapewnie zrobilby to samo.
    • roljon
      roljon
      Brąz
      na forum od: 28.07.2009 Posty: 124
      Ja też wolałbym to foldować na flopie, musiałeś dołożyć 5,7$ do 8,7$, a pamiętając o tym że dla trójki którą często trafia na takim flopie agresor, gra jeszcze 7 kart na T, a na R już 10 kompletujących fulla, który przecież pokazuje wszystkim kolorom gdzie raki zimują.
    • ripper92
      ripper92
      Black
      na forum od: 20.11.2008 Posty: 1 274
      Sqz preflop.
      -Nie wiem na jakiej podsawie uważasz że nie masz Feq, wg mnie masz i to dużo, range openera jest luźniejszy bo izoluje limpera, SB jest zawsze capped, o zasięgu limpera nie muszę chyba wspominać.
      -Wolisz zgarnąć kupę dead money i uniknąć gry OOP bardziej niż trzymać tego limpera w puli.
      -Jak zobaczysz 4bet, oceniasz range rywala i oddsy jakie dostajesz i podejmujesz decyzję, biorąc pod uwagę że tam był limp, open za 5bb i call to po sqz nie będzie już raczej miejsca na 4bety.
      Na flopie close, ja bym jednak wjechał, bo to ten limper raisuje, biorąc pod uwagę ilość pieniędzy w puli i siłe ręki, zgadzam się że jego range to głównie sety jednak od takich grajków możemy zobaczyć okazjonalnie jakieś głupoty.
      Nie używam równań matematycznych do analiz ale coś dziwnie mało mi te twoje EV wygląda przy tylu dead money w puli.
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 380
      jakie gorsze rece ci zaplaca w na ten rejs ?
      dorzuc wykres jak kraszujesz.
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Srebro
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 958
      Co do pre - to też widzę sqz
      Po zagraniu call na pre, to też nie raisuje jako pierwszy na flopie (wolę dać dobre odsy na call MP i wpuszczać go do puli, przez co taniej drawować).
      Natomiast po raise MP, przy założeniu, że masz FE = 0 potrzebujesz 39% equity aby shave było profilowe, bez uwzględnienia rake. Ja sety + 2pary jest to close (pewnie lekko ev- przez rake). Ale on może czasem coś więcej spaznąć, więc pewnie minimalnie spod będzie ev+, ale za to wariancjny
    • lenrok1999
      lenrok1999
      Brąz
      na forum od: 09.09.2018 Posty: 32
      jezeli limper zagral cos takiego i callna silniejszy rise pre flop a pozniej akcja kreci sie tak ze dostajesz na flopie bet 50% to to jest snap call na pewno natomiast jak limper raptownie robi wrzute to obstawiam go tutaj glownie na sety qq++ nawet watpie zeby tu byla mowa o ewentualnym ak poniewaz po limpie i dostaniu risu raczej preflop by mocniej zagral