Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Q9 nl5

• taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Brąz
      na forum od: 05.04.2017 Posty: 123
      Witam,
      Calluje, bo gość dużo 3betuje(120 rąk).
      Flop myślę że luz
      Turn podwyższa sizing, co może mieć: TT+, TJs, myślę że może dalej grać tak kazde Axs w pikach i w treflach, oczywiście kombosów też ma tu dużo, jakieś 89s, 78s, 56s... Chyba przesadziłem bo mój raise daje mu tylko 25% na cal, gdzie wszystko powyżej TT+ calluje, wyrzuci może jedynie drawy do koloru, które z overkartami też są blisko sprawdzenia. NAtomiast na call turna mamy 28%. Jakieś propozycje?

PokerStars - $0.05 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): 176.2 BB
      SB: 95.4 BB (VPIP: 33.33, PFR: 33.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      BB: 100 BB (VPIP: 16.24, PFR: 16.24, 3Bet Preflop: 10.81, Hands: 120)
      UTG: 197 BB (VPIP: 18.52, PFR: 18.52, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 28)
      MP: 138.8 BB (VPIP: 100.00, PFR: 100.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 2)
      CO: 77.8 BB

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 9:spade: Q:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to 3 BB, fold, BB raises to 10.4 BB, Hero calls 7.4 BB

Flop: (21.2 BB, 2 players) 8:spade: 9:club: 3:club:
      BB bets 10.8 BB, Hero calls 10.8 BB

Turn: (42.8 BB, 2 players) 7:spade:
      BB bets 26.6 BB, Hero raises to 155 BB and is all-in, BB calls 52.2 BB and is all-in

River: (200.4 BB, 2 players) 8:diamond:

BB shows T:diamond: Q:diamond: (One Pair, Eights)
      (Pre 69%, Flop 28%, Turn 18%)
      Hero shows 9:spade: Q:spade: (Two Pair, Nines and Eights)
      (Pre 31%, Flop 72%, Turn 82%)
      Hero wins 192 BB
  • 5 odpowiedzi
    • tiltlover
      tiltlover
      Brąz
      na forum od: 25.05.2016 Posty: 90
      A ten raise turn to bluff czy value ? Dla mnie call turn.
    • stekubuk
      stekubuk
      Brąz
      na forum od: 29.04.2012 Posty: 2 446
      Pre: Jeśli nie gubisz się post w 3b potach to call jest spoko, możesz sobie wyfiltrować w trackerze podobno łapki i zobaczyć czy masz lepszy wynik po callu niż po foldzie. Jeśl nie to fold też istnieje.

Flop: call, ciężko coś lepszego wymyślić.

Turn: Villain podkręca sizing na bardzo mokrym stole, większość mocnych łaptch jest po stronie przeciwnika więc call od czegoś gorszego dostaniesz bardzo rzadko. Dlatego moim zdaniem najlepszą opcją jest call/decide R gdzie bardzo często dostaniesz czek od gościa i cieszymy się z showdownu.
    • furminator
      furminator
      Black
      na forum od: 30.11.2009 Posty: 398
      Preflop:
      Callujesz 3 bet z byle czym, bo gość dużo 3 betuje po 120 handach. Ile to jest dużo po 120 handach? Hmm... czy call z Q9s na typa, na którego tak naprawdę nie masz statystyk, to aby na pewno jest najlepsza adaptacja? Ja rozumiem, że BTN vs BB, że pozycja, ale to jest NL5. Zamiast grać jak na high stakes może lepiej poszukać łatwiejszych spotów i tam znaleźć value? Jeżeli masz dobre wyniki z tak szerokim call 3bet, to szanuję, ale według mnie na NL5 to jest niepotrzebne utrudnianie sobie gry, bo jakiś mądry trener twierdzi, że nie można za dużo foldować do 3betów.

Rozumiem jeszcze, gdybyś dobrze znał typa i wiedział o jego tendencjach postflop w 3bet potach i miał jakiś plan na exploit gościa, ale call na zasadzie "bo ma duży 3bet", to według mnie zbyt mało.

Turn:
      Jeśli to semi-bluff to zastanów się, ile lepszych rąk wyrzucisz? Bo imho chyba żadnych. Jeśli to valuebet, to zastanów się ile gorszych Cię sprawdzi? T9 z FD, KQ i Ax z FD? A ile lepszych Cię sprawdzi? Sety, straighty, overpairs, 2 pary, TPTK z FD. Tak że tego... Dla mnie raise T nie jest najlepszym zagraniem i zgadzam się z przedmówcami, że gramy call T, decide R.
    • LeborW
      LeborW
      Brąz
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 387
      Q9s jak najbardziej jest to snap call preflop. Bardzo dobrze gra ta ręka posflop, masz pozycję a na takim gównolimicie to Ci się przeciwnicy wyłożą straszne bo są po prostu słabi. Większość tych tęgich łbów nie pojmuje jak można grać call z Q9 i nie założy tej ręki w Twoim percive range. Co do tego spota to ja gram call 3 razy. Jest cała masa drawów, które Cię tam będą blefować a także airu typu jakieś AJ, AQ i cokolwiek
    • Gomez224
      Gomez224
      Brąz
      na forum od: 24.03.2008 Posty: 6 750
      To w głównej mierze zależy od stylu gry i jak się czujesz w grzej post flop w 3 betowanej puli. Ja taką rękę po prostu pasuje pre-flop. To co śmiało możesz tutaj callować to np 66-TT, AQ-AJs, KQs, JTs. Ale tak jak powiedziałem to zależy dużo od twojego stylu gry.