Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] SSS - Sens strategii.

• PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      na forum od: 12.12.2007 Posty: 5 467
      No wiec, rozdania nie bede zamieszczal tylko opisze o co mi chodzi...

Gram tak mniej wiecej od miesiaca ta strategia, staram sie przestrzegac jej w 100%, no ale mimo to caly czas jestem mniej wiecej na 0, nie przynosi ona mi specjalnych zyskow...

Zaczynam watpic w sens przebijania kolesia, ktory zagrywa 4xBB z UTG, jesli mamy JJ, jesli wiadomo ze jak jest na UTG, to w wiekszosci przypadkow bedzie mial AA, KK,QQ, czasem AK, no i musimy liczyc na seta co jak wiadomo nie zdarza sie czesto. A wiec pytanie: Czy wy w kazdej sytuacji jak widzicie ze koles podbija z UTG przebijacie go 3-krotnie czy moze tylko sprawdzacie? Mysle ze to dosyc istotny problem, bo naprawde nie rozumiem, wydaje mi sie ze to tylko kwestia szczescia czy odniesiemy zysk grajac ta strategia.

W jednej sesji 2h mam np. +10 $ na 0.5/0.10, a juz w nastepnej -10$. No i tak caly czas sie wyrownuje...

help ! ;]
  • 20 odpowiedzi
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Ile dni już grasz, ile godzin, na ilu stołach?

Sądzę, że kluczem do twojego problemu jest wariancja. W krótkim okresie czasu raczej na pewno nie odniesiesz wielkiego sukcesu. Trza dużo grać i cierpliwie czekać.

Odnośnie problemu z JJ: jeżeli faktycznie w większości przypadków raise na UTG oznacza AA, KK, QQ, to jak najbardziej możesz sobie odpuścić JJ, QQ, AK. Raczej nie zaszkodzi być trochę ostrożniejszym, ale ja musiałbym najpierw mieć na przeciwniku notatkę, że jest rozsądnym graczem, żeby tak zmieniać strategię.
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      No ok. miesiac i to dosyc intesywnie po 6-8 godzin dziennie. Nawet wiecej czasem. Na 8-10 stolach zazwyczaj, ale to tez zalezy.

No mysle ze w 90 % przypadkach koles ktory wyglada na rozsadnego, widac ze BSS gra to z UTG podbija tylko i wylacznie z AA, KK, QQ ew. JJ. Wiec niewiem, moze Magik sie wypowie czy takie przebijanie go ma sens.

Bo moze faktycznie czasem jakis koles co zaczyna dopiero SSS grac, i nie wie jeszcze nic o pozycjach podbije z AJ zalozmy z UTG to wtedy te przebicie z JJ ma sens, a tak to niewiem czy to jest w ogole +EV.
    • d0c3n7
      d0c3n7
      Brąz
      na forum od: 14.02.2007 Posty: 340
      jesli masz pewne info/readsy o gosciu i wiesz, ze podbija z takim zakresem z UTG to jopki mozesz spokojnie odpuscic... jaki problem? Ta strategia nie zwalnia z uzywania mozgu...
      Jezeli jednak nie wiesz nic o przeciwnikach to i tak na tych limitach takie zagranie jest na +EV, nie oszukujmy sie gra na nich sporo "rybek" przebijaja czasami ze smiesznymi kartami i na dluzsza mete wyjdziesz na swoje. Jak tak bardzo sie boisz reraisow z JJ to w ostatecznosci mozesz sobie "zawezic" swoj zakres i tez nie bedzie zle...
      Pozdrawiam
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Zmieniajac co chwila stoly, i grajac na 8-9 nie tak latwo obserwowac innych zawodnikow...

Screen do zoobrazowania sytuacji, gosc podbil z UTG.

Przebijac czy nie?
    • Oleyy1
      Oleyy1
      Brąz
      na forum od: 23.09.2007 Posty: 624
      edit: znowu brednie pisze chyba
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Szansa w procentach :

AA vs AK = W 92.80%

KK vs AK = W 69.38%

QQ vs AK = W 56.55%

AA & KK & QQ vs JJ ~~ W 81.75% W 81.32%

JJ vs AK = W 56.65%

Liczby chyba mowia same za siebie. Niewiem czy jest sens przebijac z JJ jesli szansa na wygrana wynosi 18 % ...
    • wieslawlach
      wieslawlach
      Brąz
      na forum od: 02.03.2008 Posty: 322
      /OT/PDP pozdrawiam z nw.pl :) /OT/
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Haha spoko :)
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Pozatym w BSS AA KK QQ sa opisane jako RAISE, natomiast JJ jako call 20 w przypadku raise przeciwnika, co wydaje mi sie byc lepszym wyjsciem mimo wszystko. Ale nie bardzo pasuje do SSS wiec chyba fold jest lepszym wyjsciem przy podbiciu przeciwnika z utg.
    • gienius0
      gienius0
      Brąz
      na forum od: 07.01.2008 Posty: 104
      sss rulez. Spokojnie graj swoje a Twoj Bankroll bedzie szedl szybciej lub wolniej ale bedzie szedl DO PRZODU...

Pozdrawiam
    • murkins
      murkins
      Brąz
      na forum od: 23.02.2007 Posty: 1 175
      preczytaj artykuł jak grać przeciwko szortom ;) ... kolo z utg to short więc jj raczej możesz sobie odpuścić
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Chodzi o http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/169/ ?

To niestety nie moge, nie ten status =) Moze ktos by to udostepnil gdzies ;p
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      jesli shortstack gra 100% sss to podbija z UTG majac AK lub JJ+

proste ze w tym przypadku z JJ klikamy fold
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      A jak przykladowo z obojetnie jakiej pozycji przebijamy 4x BB z AJ/AQ/AK/KQ , i koles nas podbija 3x i widzimy ze to Shortstack to gramy ALL-INa mimo to ?:) Wiem ze zgodnie z tabela roznie to jest, ale przewaznie tak. A przeciez wiadomo ze jak przebija nas 3x to ma pewnie AK/JJ+ czyli juz na preflopie jestesmy na straconej pozycji.
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      AJ AQ KQ foldujemy jesli jest reraise naszego beta
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Hmm ? Ale w tabeli jest napisane cos innego ;) Jesli STACK SIZE: RAISE SIZE.

A AK nie odpuszczamy? A 77-JJ ?

Sorry ze tak dopytuje ale przegladam to forum dosyc intesywnie i niczego takiego nie wyczytalem.
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      a sory, pomylilo mi sie :)

AK nie odpuszczamy a w przypadku AQ AJ KQ sprawdzamy stosunek stack:przebicie

"reakcja na przebicie za nami"
      http://web.iq.pl/p/sss.pdf
    • PanDuzePE
      PanDuzePE
      Brąz
      Ok dzieki =]

Ale wiesz chodzilo mi o to ze jak ktos 3x nas przebija a my mamy AQ czy tam KQ to on prawdopodobnie ma JJ-AA lub AK i nasze szanse na zwyciestwo sa niewielkie, ale mimo to stosowac sie w 100% do tej tabeli?
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Jeżeli wiesz, że przeciwnik gra stricte SSS, to odpuszczasz wszystkie karty, poza AA i KK. SSS reraisuje z JJ, QQ, KK, AA i AK. Tylko AA i KK są z przodu przeciwko takiemu zestawowi.
    • 1
    • 2