okulary ochronne do kompa?

• halabasa
      halabasa
      Brąz
      na forum od: 02.07.2010 Posty: 553
      hey yo. Chyba przydało by się w jakiś sposób zadbać o wzrok... Ma ktoś doświadczenia/wiedzę na temat okularów, powłok, filtrów zmniejszających szkodliwe światło, promieniowanie monitora (wiem zależy jeszcze jaki monitor teraz mam starego LCDka)? Co myślicie (czy macie doświadczenia) z okularami gamingowymi marki GUNNAR?
      Znalazłem też taki wynalazek na allegro KLIK. Jakieś opinie?
  • 11 odpowiedzi
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 10.11.2011 Posty: 2 664
      Jak dla mnie opis to jakiś bełkot. Zlepek haseł uzupełniony przypadkowymi zdjęciami ludzi w różnych okularach.
      Wydaje mi się, że współczesne monitory nie wymagają żadnej ochrony.
      Wolałbym zainwestować w monitor niż w taki "suplement"
      Jeżeli już, to wolałbym pójść do jakiegoś optyka jednego, drugiego - pogadać i po przymierzać.
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Urzekło mnie to na dole strony:

Chyba chodzi o tą cudowną właściwość ich okularów:

Ciekawe czy ma prawo używać tych wszystkich znaków handlowych znanych marek, które zawarł w swojej ofercie.
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Nie znam człowieka, ale nie wygląda to poważnie.
    • qb4
      qb4
      Brąz
      na forum od: 22.03.2007 Posty: 218
      Ja używam Gunnarów od wielu lat i widzę różnicę zmęcznia wzroku po wielogodzinnym grindzie z i bez nich. Jak nie chcesz inwestować w okulary możesz sobie zainstalować f.lux, który ogranicza promieniowanie niebieskiego światła o odpowiednich porach dnia.
    • Chamberlion
      Chamberlion
      Brąz
      na forum od: 15.12.2009 Posty: 373
      Ja zakupiłem sobie soczewki Eyezen crizal prevencia od Essilora i jestem zadowolony w hej.
    • halabasa
      halabasa
      Brąz
      @Elzo dzięki za wnikliwą analizę oferty, godną Sherlocka :f_drink:

@qb4 dzięki za podzielenie się doświadczeniami z gunnarami. mam F.lux już chyba z 2 lata... coś tam pomaga :P

@chamberlion dzięki za dodatkową opcje :f_thumbsup:
    • halabasa
      halabasa
      Brąz
      zadzwoniłem do tego Pana z allegro... nie powiedział mi tego bez pośrednio, ale zadałem mu kilka konkretnych pytań i odpowiedzi jakie uzyskałem prowadzą do konkluzji że TO ŚCIERWO xD ...powiedział że tak naprawdę tylko soczewki LED control blokują to szkodliwe niebieskie światło (LED control to nazwa jednego z producentów chyba najbardziej znanego na polskim rynku, ale istnieją też soczewki o innych nazwach robiących te samą robotę)... także cała reszta opisu w tej ofercie z allegro ma tylko przyciągać uwagę.. brawo Elzo xD

w takim razie kupuje jedne z poniższych na amazonie...
      J+S bla bla bla
      gamma ray 003
      gameking value classic
    • BroKosa
      BroKosa
      Srebro
      na forum od: 12.01.2012 Posty: 604
      Napisane przez Elzo2012
      Jeżeli już, to wolałbym pójść do jakiegoś optyka jednego, drugiego - pogadać i po przymierzać.
      This :f_drink:
    • halabasa
      halabasa
      Brąz
      dobry wieczór moi kochani! kupiłem game king value używam ich chyba z tydzień.. muszę powiedzieć że jest odczuwalna różnica... w trakcie sesji oczy mi wysychały, a po sesji było znacznie zmęczone.. teraz jest dużo lepiej. polecam tego typu okulary :f_thumbsup: .. mimo zabarwienia soczewek kolorki w hudzie i notatki widać bardzo dobrze.
    • LeborW
      LeborW
      Srebro
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 367
      Akurat jeżeli chodzi o ochronę wzroku podczas grindu to jestem specjalistą. Blokery tak naprawdę niewiele pomagają. Najlepszym sposobem jest zakup monitora z funkcją redukcji niebieskiego światła według potrzeb. Jest udowodnione, że niebieskie światło ma negatywny wpływ na nasz wzrok ale już wpływ na zmęczenie jest mocno dyskusyjny.

Jeżeli ktoś ma suche oczy to rozwiązaniem są krople aż po żele i maści w cięższych przypadkach. Trzeba bardzo często mrugać, ponieważ podczas grindu skupiamy się na monitorze i o tym zapominamy przez co oczy się wysuszają. Najlepiej przykleić sobie kartkę na monitor z przypomnieniem o mruganiu aż wejdzie to do naszej nieświadomej kompetencji.

Jeżeli kogoś oczy bolą lub są zmęczone po wielogodzinnym grindzie jest to najczęściej przyczyną zaburzeń akomodacyjnych. Przy lekkich przypadkach wystarczą ćwiczenia dostępne w necie na zmęczenie wzroku. Przy cięższych przypadkach, kiedy występują bóle głowy, rozmycia obrazu, problemy ze skupieniem wzroku trzeba udać się do specjalisty od terapii wzrokowej aby ustalił indywidualną terapię.

Najważniejsza jest profilaktyka zapobiegawcza, typu przerwy co godzinę, ćwiczenia wzrokowe zapobiegawcze, oraz ustawienia setupu jak chociażby co najmniej 50 cm przestrzeni za monitorem.
    • halabasa
      halabasa
      Brąz
      :f_drink: dzięki za obszerne porady, większość tych informacji już znam i stosuje. ale nie stosuję kropli do oczu, bo nie ufam tego rodzaju preparatom, jest opcja naturalna, zakrapianie olejem rycynowym na noc, ale jeszcze nie próbowałem.
      Tak tylko wróciłem do posta bo mam teraz praktyczne doświadczenie z tymi okularami... i zaprawdę powiadam wam że mi pomagają... :truestory: