Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] KK OTB vs UTG on wet board in 3bet pot

• scarto89
      scarto89
      Brąz
      na forum od: 09.09.2009 Posty: 50
      PokerStars Zoom No-Limit Hold'em, $0.02 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com/

Hero (Button) ($3.32)
      SB ($3.07)
      BB ($2)
      UTG ($2)
      MP ($11.15)
      CO ($8.46)

Preflop: Hero is Button with K:spade: , K:club:
      UTG raises to $0.06, 1 fold, CO calls $0.06, Hero raises to $0.26, 2 folds, UTG calls $0.20, 1 fold

Flop: ($0.61) 9:spade: , 7:heart: , Q:heart: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Turn: ($0.61) 8:club: (2 players)
      UTG bets $0.59, Hero calls $0.59

River: ($1.79) K:heart: (2 players)
      UTG bets $1.15 (All-In), Hero calls $1.15

Total pot: $4.09 | Rake: $0.14

Hero had K:spade: , K:club: (three of a kind, Kings).
      UTG had 10:heart: , 9:heart: (flush, King high).
      Outcome: UTG won $3.95

pre normalka, na flopie ni cbetowałem ponieważ nie chcę być c/raisowany z kombo drawem i setami QQ-99 które ma w swoim zasięgu, na turnie własnie nie wiem co oznacza taki bet przeciwnika. Czy jest to draw, set, AQ, str8.
      Na riverzae zagrałem call ponieważ bije jego sety a Kh blockuje jego AKhh fd. For value zostaje mu AJhh, AThh, JThh, T9hh.
      Nie wiem czy gra on tak samo z str8 bez h.
  • 31 odpowiedzi
    • tiltlover
      tiltlover
      Brąz
      na forum od: 25.05.2016 Posty: 90
      Obowiązkowo bet na flopie. Sprawdza Cie masa gorszych rak.
      Dalej gram tak samo.
    • boskibogdan
      boskibogdan
      Brąz
      na forum od: 21.06.2015 Posty: 436
      trzeba betować na flopie
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      na forum od: 15.08.2008 Posty: 1 164
      Napisane przez scarto89
      na flopie ni cbetowałem ponieważ nie chcę być c/raisowany z kombo drawem i setami QQ-99 które ma w swoim zasięgu
      tylko wiesz, na ten zasięg to jesteś generalnie w plecy. Optymalną linią jest cbet/foldowanie flopa niż niepoprawne x/c turna i rivera. Idąc Twoim tokiem rozumowania wolisz spłacać się villainowi przez 2 streety od rangu, który podałeś niż ciągnąć value od rąk, które nie będą raisować.
    • scarto89
      scarto89
      Brąz
      na forum od: 09.09.2009 Posty: 50
      Ostatnio bardzo dużo w takich właśnie spotach przegrałem kasy kiedy betuje flopa i dostaję raise. Muszę się nauczyć foldować KK na takich flopach do c/r. Dzięki za pomoc.
    • jejeejej
      jejeejej
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 14.10.2014 Posty: 2 331
      Na takim flopie do Raise to masz reraise
    • LeborW
      LeborW
      Brąz
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 411
      Napisane przez jejeejej
      Mogłabyś napisać co Cię gorszego przebija i jakie gorsze rece sprawdza Twój rereise czy tam jam?
    • przemek9422
      przemek9422
      Brąz
      na forum od: 02.05.2011 Posty: 1 314
      Ja pindole, to jest nl2, psb (i stack off) flop, wsuwka turn, zwykły spot w którym trzeba jak najszybciej wcisnąć stacka do puli
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez przemek9422
      zwykły spot w którym trzeba jak najszybciej wcisnąć stacka do puli
      aj, jak to dobrze, że większość regów na micro tak myśli i nie potrafi foldować swoich overpar ;)
    • przemek9422
      przemek9422
      Brąz
      na forum od: 02.05.2011 Posty: 1 314
      Napisane przez shinthps
      aj, jak to dobrze, że większość regów na micro tak myśli i nie potrafi foldować swoich overpar ;)
      taaa, najlepiej tu zagrać check flop, check turn i od biedy valuebet 1/3 puli river :facepalm: gościu ma tam od groma drawów, z którymi przy takiej puli wszystkie będzie x/pushował, a z racji stawek często można liczyć na jakieś spazy od KQ i QJ, QT, które windują nasze equity do >60%

• shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez shinthps
      taaa, najlepiej tu zagrać check flop, check turn i od biedy valuebet 1/3 puli river :facepalm: gościu ma tam od groma drawów, z którymi przy takiej puli wszystkie będzie x/pushował, a z racji stawek często można liczyć na jakieś spazy od KQ i QJ, QT, które windują nasze equity do >60%

przede wszystkim jakbyś czytał wyżej to optowałem za opcją cbet/foldowania.

Poza tym wiesz jaki jest problem w Twojej analizie rozdania? dopisujesz mu wręcz wszystko co w jakikolwiek sposób trafiło flopa i uznajesz, że on każde te combo raisuje. No przykro mi, ale tak nie będzie. Do tego uwielbiam argument w dopisywaniu do rangu spazzów jakby to był jakiś wyznacznik poprawnego pushowania. W ten sposób to wychodzi na to, że my nigdy niczego nie możemy foldować, bo przecież gość ma tam wszystko. Nie tędy droga. Kolejna sprawa, o której wielu ludzi zapomina jest wysoki rake na micro stawkach, który ze spota +ev potrafi się zrobić -ev. Tak więc nie zgadzam się z Tobą zupełnie.
    • jejeejej
      jejeejej
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez LeborW
      Napisane przez jejeejej
      Mogłabyś napisać co Cię gorszego przebija i jakie gorsze rece sprawdza Twój rereise czy tam jam?
      On tu nigdy nie ma 2par [o ile jest ogarniętym graczem], QQ na tych stawkach to stackują preflop, więc zostają 99 i 77 [6 kombinacji] z lepszych, a z gorszych wszystkie Axs [10kombo], chociażby AQ, JT, KQ itd. nie będę wszystkiego wypisywać więc mnie bardziej interesuje dlaczego autor zakłada, że dostanie reraise na takim flopie, i dlaczego calluje tego turna jak wchodzi JT i 65 i dlaczego calluje all in na river jak wchodzi kolor.
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez jejeejej
      Napisane przez LeborW
      Napisane przez jejeejej
      On tu nigdy nie ma 2par [o ile jest ogarniętym graczem], QQ na tych stawkach to stackują preflop, więc zostają 99 i 77 [6 kombinacji] z lepszych, a z gorszych wszystkie Axs [10kombo], chociażby AQ, JT, KQ itd. nie będę wszystkiego wypisywać więc mnie bardziej interesuje dlaczego autor zakłada, że dostanie reraise na takim flopie, i dlaczego calluje tego turna jak wchodzi JT i 65 i dlaczego calluje all in na river jak wchodzi kolor.
      wklepałem wszystkie asy suited w sercach, wszystkie broadwaye w sercach i 99, 77, już wyrzuciłem nawet te QQ i mamy całe 39% z tymi królami :P my po prostu na range raisu nie jesteśmy tu z przodu. Musielibyśmy założyć , że gośc tu raisuje AQ, a ja do końca nie jestem o tym kompletnie przekonany ;) tym bardziej, że nawet jeśli to robi to pewnie część rangu, który wypisujemy tu do raisowania pewnie zagra tylko przez call.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 281
      na unka z nl2 zawsze b/shipuje tutaj
      za duzo gowna spodziewam sie zobaczyc aby to b/f czy tym bardziej czekac
    • LeborW
      LeborW
      Brąz
      Napisane przez jejeejej
      Napisane przez LeborW
      Napisane przez jejeejej
      O ile jest ogarniety to wedlug Ciebie 2 par nie ma ale JT i Ax juz moze miec? Ciekawe. Poza tym z AQ i KQ x/r flop w 3bet puli oop to moze robili donki z 15 lat temu.

Argumentu ze to nl2 to nawet nie komentuje. Bet/raise all in to tutaj jedna z najgorszych linii.
    • jejeejej
      jejeejej
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez LeborW
      Napisane przez jejeejej
      Napisane przez LeborW
      Napisane przez jejeejej
      O ile jest ogarniety to wedlug Ciebie 2 par nie ma ale JT i Ax juz moze miec? Ciekawe. Poza tym z AQ i KQ x/r flop w 3bet puli oop to moze robili donki z 15 lat temu.

Argumentu ze to nl2 to nawet nie komentuje. Bet/raise all in to tutaj jedna z najgorszych linii.
      Czasami trzeba stracić żeby zarobić ;) Według mnie jest to jedna z najlepszych linii bo za mało jest kombinacji setów w porównaniu do kombinacji drawów żeby to zrzucać.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 281

Bet/raise all in to tutaj jedna z najlepszych linii.
      Poprawione :)
    • LeborW
      LeborW
      Brąz
      Napisane przez jejeejej
      Napisane przez LeborW
      Napisane przez jejeejej
      [quote]

9,44%, czyli zakładasz, że przeciętny unk na nl2 zoom broni praktycznie 100% swojego zakresu do 3betu na UTG OOP i ma fold to 3bet na poziomie 0%. Idąc dalej za unka bierzesz jakiegoś donka, który albo otwiera z 50% wszystkich rąk i tylko to broni albo donków, którzy jakimś cudem mają ogarniętą matryce open raise ale nie wiedzą co to 3bet i jak się do tego zachować :wtf:

Czasami trzeba stracić żeby zarobić ;) Według mnie jest to jedna z najlepszych linii bo za mało jest kombinacji setów w porównaniu do kombinacji drawów żeby to zrzucać.
      Z realnych drawów ma może z 2 komba do nuts koloru + czasami 1 combodraw + 6 kombo setów w x/r flop w tym spocie.

Tyle z mojej strony
    • ShakeMeDown
      ShakeMeDown
      Brąz
      na forum od: 22.01.2011 Posty: 1 085
      bet foldowanie tego flopa na unka z nl2, ale się uśmiałem :D
    • shinthps
      shinthps
      Brąz
      Napisane przez ShakeMeDown
      bet foldowanie tego flopa na unka z nl2, ale się uśmiałem :D
      ja tak samo z opinii ludzi, którzy biorą takie spoty w ciemno, bo to nl2;) chyba najgłupszy argument świata w kontekście pokerowym.

edit: od którego limitu gramy inaczej? :P
    • 1
    • 2