[SH NL2-16] KQs nl10

• taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      na forum od: 05.04.2017 Posty: 116
      Jeszcze taka akcyja; zawodnik solidy, trochę przepychaliśmy się wcześniej na blinach, 3 bety 4 bety i wchodzi coś takiego. Jakieś sugestie?

PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 127.8 BB (VPIP: 13.04, PFR: 4.35, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 93)
      UTG: 100 BB (VPIP: 33.33, PFR: 28.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 61)
      MP: 64.2 BB (VPIP: 44.44, PFR: 22.22, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      CO: 102.5 BB (VPIP: 35.29, PFR: 29.41, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 52)
      Hero (BTN): 130.9 BB
      SB: 144.1 BB (VPIP: 25.55, PFR: 21.75, 3Bet Preflop: 7.57, Hands: 2,094)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: K:club:

fold, fold, fold, Hero raises to 3 BB, SB raises to 10 BB, fold, Hero calls 7 BB

Flop: (21 BB, 2 players) T:club: K:diamond: K:spade:
      SB bets 12 BB, Hero calls 12 BB

Turn: (45 BB, 2 players) 6:club:
      SB checks, Hero bets 20 BB, SB raises to 122.1 BB and is all-in
  • 21 odpowiedzi
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 133
      sa latwiejsze spoty ?:D
    • KrzNow
      KrzNow
      Brąz
      na forum od: 03.08.2014 Posty: 835
      Snap call
    • boskibogdan
      boskibogdan
      Srebro
      na forum od: 21.06.2015 Posty: 427
      zamykam oczy i call
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 256
      Masz do dołożenia 90, by wygrać 260, czyli potrzebujesz 35% equity - jaki dajesz mu value range i potencjalnie blefy?
    • marcin22x
      marcin22x
      Brąz
      na forum od: 05.12.2010 Posty: 406
      Bord suchy otwiera się BD, ale to duzo nie zmienia myślę że 66 nie gra 3bet, zostaje AK,AA Kx zablokowane mamy call mamy jeszcze flash drow call
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      Sprawa nie łątwa ponieważ na blindach, zawsze ma tego dużo tutaj. Myślę jednak że blefuje b. mało tutaj, ponieważ stawia 2x więcej niż jest do wygrania, poza tym KX jest u mnie w range gdy stealuje z btn. Potencjalny blef to może dwie ręce w stylu 78, J9 w treflach, które raczej rzadko tak zagra.Nie wydaje mi się żeby zamieniał swój top range w blef tutaj(AA-JJ, AQ). Jego value range to AK, TT, KT, K6s. Wątpię żeby grał tak wszystkie Kx w sercach, więc tego mu tutaj nie daję, tak samo jak raczej nie obawiam się 66. Zatem raczej nie calluję tego? Zaraz napiszę co pokazał tylko z tym spoilerem muszę ogarnąć.
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      Napisane przez taczkadrzewa
      Sprawa nie łątwa ponieważ na blindach, zawsze ma tego dużo tutaj. Myślę jednak że blefuje b. mało tutaj, ponieważ stawia 2x więcej niż jest do wygrania, poza tym KX jest u mnie w range gdy stealuje z btn. Potencjalny blef to może dwie ręce w stylu 78, J9 w treflach, które raczej rzadko tak zagra.Nie wydaje mi się żeby zamieniał swój top range w blef tutaj(AA-JJ, AQ). Jego value range to AK, TT, KT, K6s. Wątpię żeby grał tak wszystkie Kx w sercach, więc tego mu tutaj nie daję, tak samo jak raczej nie obawiam się 66. Zatem raczej nie calluję tego? Zaraz napiszę co pokazał tylko z tym spoilerem muszę ogarnąć.
      e no to jak grasz z otb baronami to inna rozmowa. bez natsa nie podchodz bo przeciez tam nie blefuja. h w equity, przezorny zawsze ubezpieczony.
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      No dobra garncarz to jaka Twoja opinia bo mareytoryki tu u Ciebie brak??
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      .
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      pokazał 66
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      od kiedy myslisz ze on tam ma nutsa ? przed tym jak zdecydowales oddac mu staka ? a potem dla dobra naszej spolecznosci wrzuciles rozdanie zeby omowic dlaczego ten call byl zly - wiedziales ze byl zly ale inaczej bysmy nie uwierzyli. i to wszytko od bronza wee! promocja jak w ACR
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      he he no no
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Złoto
      Trenerze weirdcreep bardzo mnie zastanawia czy moja powyższa analiza jest bliska prawdy??
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      grając tylko vs nutsy:
      http://prntscr.com/it5fft

vs w miarę sensowny range:
      http://prntscr.com/it5fyo

vs jakieś tam semi blefy /overplaye
      http://prntscr.com/it5fpb

Ja nie puszczam tego combo, clubsowy draw dodaje Ci bardzo dużo equity i jeśli 4betujesz Ak zawsze to to jest pierwsze combo (poza TT) które powinieneś callowac all day :)
    • zarabiamnazycie
      zarabiamnazycie
      Platyna
      na forum od: 05.09.2009 Posty: 100
      Nie rozumiem weird czemu mu dajesz KJs tam w ch/r, jak on nigdy tam tego nie ma, chyba że to jakiś świr i zamienia dobre SV w blef(bo od czego gorszego by mial calla dostać?). Szczerze, biorąc pod uwagę, że to nity NL10 to gram fold i widzę same fulle w jego zasięgu. Masz 2k rąk na niego to już powinnieneś mieć jakieś ręce na niego czy spazzuje, overplayuje.
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      Napisane przez zarabiamnazycie
      Nie rozumiem weird czemu mu dajesz KJs tam w ch/r, jak on nigdy tam tego nie ma, chyba że to jakiś świr i zamienia dobre SV w blef(bo od czego gorszego by mial calla dostać?). Szczerze, biorąc pod uwagę, że to nity NL10 to gram fold i widzę same fulle w jego zasięgu. Masz 2k rąk na niego to już powinnieneś mieć jakieś ręce na niego czy spazzuje, overplayuje.
      Bo ma tripsa, to rozegra go dziwnie. Dokładnie, to NL10, tu zdarzają się głupoty. Ty widzisz same fulle i ok, ja patrzę na equity vs rozny range i skoro vs nutsy jestesmy niedaleko od b/e calla, to jak dodamy random spazzy czy QJ to juz jest ok. On tu value ma 4 x AK, 3 x TT i może jakieś KT, chociaż watpie by grał je w ten sposób.

PS. Kjs to jedno combo, a juz wystarczająco zmienia equity, to tylko zeby zobrazować że on ma bardzo waski value range, który blokujemy. Dodatkowo, czasami bijemy jego "value" (bo nie jest powiedziane ze on tak nie zagra z KJ).
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 986
      Dobre rozkminy panowie :f_drink:
      Hero tu nie ma praktycznie AK w range więc jesli przeciwnik stackuje tutaj AK(znacznie bardziej prawdopodobne niż fulle) to i z KQ też wrzuca. A wtedy:

Stół: T:club: K:diamond: K:spade:  6:club:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    33.16%   19.63%   13.53% { KcQc }
      MP3    66.84%   53.31%   13.53% { TT, AKs, KQs, KhTh, AKo, KQo }

Brakuje więc paru dziesiątych procenta, I to zakładając,że villain nigdy nie blefuje ani nie overplayuje swojej łapy(na nl10? yhm). Także dla mnie izi call, chociaż nie nastawiam się,że to spot w którym drukuje się siano w ilościach hurtowych.
    • zarabiamnazycie
      zarabiamnazycie
      Platyna
      na forum od: 05.09.2009 Posty: 100
      Martwi mnie split w tym spocie, na splicie zawsze tracimy rake, więc nie mamy całego equity do calla. Strasznie close, i bez informacji, że gościu lubi blefować raczej ciężko to sprawdzić.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 986
      Equity wymagane na call to 33,82%, uwzględniając rake potrzebujemy 35,17%. Tymczasem gdy do range dodamy mu zaledwie 1 kombo, w dodatku ręki z najlepszym equity vs KcQc po nutsach czyli AcJc to okazuje się ,że nagle szybujemy do 37,41% equity. Krótko mówiąc potrzebujesz tutaj 1/3 jednej kombinacji nienutsowej ręki by callnać nawet uwzględniając rake. Oczywiście jeśli dajesz mu KQ jako bottom i uważasz ,że jest tak nitty i solid,że nigdy tu nie ma np. AcJc czy KJ to folduj.
    • 1
    • 2