Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[inne] Hand2Note opinie

• ripper92
      ripper92
      Black
      na forum od: 20.11.2008 Posty: 1 274
      Czy ktoś używa tego programu i może się podzielić wrażeniami w porównaniu do HM/PT?
      Największa przewaga to dynamiczny HUD(wyświetla staty odpowiednio do sytuacji) ale on jest zakazany na starsach, zastanawiam się czy może warto mimo wszystko się przerzucić.
  • 27 odpowiedzi
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 10.11.2011 Posty: 2 784
      Ja używam od około miesiąca równolegle z HM3.
      Jeżeli chodzi o HUD jest bezkonkurencyjny. W HM3 poprawili w stosunku do HM2 ale to tylko kosmetyka.
      Skonstruowanie dobrego HUD wymaga dużo pracy (można kupić gotowe rozwiązania) ale za to otrzymujemy HUD marzenie.
      W raportach HM jest lepszy od standardowego H2N (nie wiem jak wygląda w wersjach tych najwyżej płatnych)
      Świetny Replayer.
      Genialny import dużej ilości rąk, tutaj bije HM2 i HM3 (w tym to na razie tragedia, ale to wersja beta) o lata świetlne.
      Bardzo rozbudowany system notatek i łatwość ich przenoszenia na inny komputer lub archiwizacji.
      Generalnie program nowej generacji. To widać od pierwszego uruchomienia. Częste uaktualnienia.
      Do niektórych funkcji wymaga programów wspomagających takich jak StarsHelper lub Caption. Współpracuje z konwertorami umożliwiając wykorzystanie go na platformach gdzie teoretycznie HUD-ów nie ma.
      Prawdopodobnie przesiądę się na niego docelowo z HM2/HM3.
      Na razie testuje - ale jestem więcej niż zadowolony.
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Dzięki za info, ale na starsach nie grasz, używasz tego dynamicznego HUDA na innych roomach?
      Co do notatek, to jest tam coś takiego jak note caddy, może autorobienie notatek itp.
      Na filmach które przelotnie obczajałem były przykłady rąk adekwatnych do sytuacji po najechaniu na statystykę, dobrze widziałem?
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez ripper92
      Dzięki za info, ale na starsach nie grasz, używasz tego dynamicznego HUDA na innych roomach?
      Co do notatek, to jest tam coś takiego jak note caddy, może autorobienie notatek itp.
      Na filmach które przelotnie obczajałem były przykłady rąk adekwatnych do sytuacji po najechaniu na statystykę, dobrze widziałem?
      Gram na Starsach i rzeczywiście nie używam HUD dynamicznego ale używam pozycyjnego - też bajka.
      Np. dla graczy przede mną wyświetla staty vs 3B a dla graczy za mną jak oni często 3B-tują na tych konkretnych pozycjach i co robią na FLOP w 3B potach jako agresor.
      Jak jestem na BT to dla gracza na SB wyświetla mi staty jak on gra SB vs BT itd.
      Oczywiście trzeba poświęcić mnóstwo czasu, żeby to ogarnąć (albo zapłacić za gotowca) ale efekt jest naprawdę przecudny.
      Są różne bajery związane z notatkami ale na razie tego nie dotknąłem, wiec nie powiem, żeby czegoś nie pokręcić.
      Na pewno jest taki bajer, że zapamiętuje zagrania przeciwnika, które jego zdaniem powinienem sobie obejrzeć i to sygnalizuje.
      Po najechaniu na statystykę pokazuje matryce rąk które grał przeciwnik w danej sytuacji ale na Starsach to nie działa - zabronione.
      Pokazuje tylko zakresy: np że grał tak w takim i takim % z niskim suitet connectorami.
      Generalnie program jest naprawdę z innej bajki w stosunku do HM i PT. Aż strach pomyśleć co oferuje w maksymalnej wersji.
      Genialną rzeczą jest generator statystyk - jesteśmy wstanie zrobić sobie najbardziej cudaczną statystykę do swojego HUD, jaka tylko nam przyjdzie do głowy.
      Ciekawą rzeczą jest też możliwość "wycięcia" z liczonych statystyk rega zagrań wykonanych na fisha, które mogą fałszować statystykę.
      A także możliwość filtrowania w raportach rozdań pod wzgledem ilości fishów w rozdaniu a nawet ich pozycji względem nas.
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Wygląda na to że trzeba będzie zainwestować, parę grozy to kosztuje(najwyższa wersja) ale jak ma winrate poprawić to będzie warto.
      Mógłbyś coś napisać o analizie bazy/graczy?
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      W wersji standard nie wygląda zbyt okazale.
      Nie ma (albo nie znalazłem) filtrów znanych z HM dotyczących siły ręki czy struktury board-u.
      W tej materii w HM3 poszli do przodu.
      Wygląda na to, że priorytetem dla twórców był HUD. Mam nadzieję, że teraz będą rozwijać także część analizowania gry.
      Chyba, że z góry założyli, że to będzie dla tych co wykupią wersję EDGE.
      Dużo dodatków, także do analizowania graczy jest na stronie:
      hand2noteprotools
      Pewnie dużo informacji można wyciągnąć z forum. Na razie nie przeglądałem:
      Forum
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 809
      Napisane przez Elzo2012
      Np. dla graczy przede mną wyświetla staty vs 3B a dla graczy za mną jak oni często 3B-tują na tych konkretnych pozycjach i co robią na FLOP w 3B potach jako agresor.
      Jak jestem na BT to dla gracza na SB wyświetla mi staty jak on gra SB vs BT itd.

Rozumiem, że to co powyżej dotyczy Huda dynamicznego i jest niedostępne na Starsach?

Czy P* automatycznie blokuje niektóre zabronione funkcje H2N, czy musisz sam wiedzieć co wyłączyć, żeby się nie narazić na bana?

Jak z prędkością działania Huda, popópów H2N, w porównaniu z HMem?
    • jwill5555
      jwill5555
      Brąz
      na forum od: 26.06.2007 Posty: 157
      Hej,
      Czy w jakimkolwiek programie trackującym (używam HM2) jest możliwość rozdzielenia statystyki:
      Fold to 3B na:
      Fold to 3B All-in
      Fold to 3B Non All-in ?
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Dynamiczny nie działa ale pozycyjny działa, z tego co rozumiem to preflop staty się dostosowują a postflop nie.
      Automatycznie blokuje.
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 204
      dodam od siebie ze minusem dla mnie est to ze nie pamientam statow :D bo staty sie zmieniaja jak najedziesz to wyskakuja popupy i tez nie wiessz jaka to stata bo popupy sa bardziej ogolne, trzeba wbijac w lepetyne :) ale oglnie spoko. kupilem jakis tam hudzik bo mi sie pieprzyc nie chcialo samemu. nie jest zle w pakiecie masz kilka rodzajow hudow ustawien mtt sng kasz hu spoko ale latwo nie jest sie przyzwyczic. wymaga starshelpera na starsach.
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez Garggamel
      Napisane przez Elzo2012

Rozumiem, że to co powyżej dotyczy Huda dynamicznego i jest niedostępne na Starsach?

Czy P* automatycznie blokuje niektóre zabronione funkcje H2N, czy musisz sam wiedzieć co wyłączyć, żeby się nie narazić na bana?

Jak z prędkością działania Huda, popópów H2N, w porównaniu z HMem?
      Dotyczy to HUD-a pozycyjnego i działa na Starsach.
      H2N automatycznie blokuje to co na danym roomie jest zabronione, teoretycznie powinieneś być wyluzowany - przynajmniej tak zapewniają na stronie H2N.
      PokerStars przeważnie najpierw ostrzega i prosi o wyjaśnienie jak coś jest nie tak, więc raczej bana z mety bym sie nie obawiał, nawet jakby coś nie grało.
      Prędkość HUD i pop-upów jest u mnie (i5, 8GB Ram, dysk SSD) zadawalająca, ale używam małej bazy. Ciężko mi powiedzieć czy wolniej czy szybciej niż w HM.
      Za to import Hands z pliku lub katalogu - to prawdziwa rakieta. HM przy tym jak żółw.
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez jwill5555
      Hej,
      Czy w jakimkolwiek programie trackującym (używam HM2) jest możliwość rozdzielenia statystyki:
      Fold to 3B na:
      Fold to 3B All-in
      Fold to 3B Non All-in ?
      Myślę, że w H2N da to się zrobić w kreatorze statystyk, ale za płytko w tym siedzę, żeby stwierdzić na 100%.
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez ripper92
      Dynamiczny nie działa ale pozycyjny działa, z tego co rozumiem to preflop staty się dostosowują a postflop nie.
      Automatycznie blokuje.
      Przy budowie HUD możesz wykorzystać informacje np. czy postflop będziesz względem przeciwnika na pozycji, czy bez.
      Nie da się wykorzystać informacji z tego co zaszło na wcześniejszych ulicach. Czyli inny HUD na FLOP jeżeli był 3Bet pre.
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      Napisane przez DzikiHenry
      dodam od siebie ze minusem dla mnie est to ze nie pamientam statow :D bo staty sie zmieniaja jak najedziesz to wyskakuja popupy i tez nie wiessz jaka to stata bo popupy sa bardziej ogolne, trzeba wbijac w lepetyne :) ale oglnie spoko. kupilem jakis tam hudzik bo mi sie pieprzyc nie chcialo samemu. nie jest zle w pakiecie masz kilka rodzajow hudow ustawien mtt sng kasz hu spoko ale latwo nie jest sie przyzwyczic. wymaga starshelpera na starsach.
      Można przecież w HUD stosować opisy.
      A popupy też są w miarę czytelnie opisane
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 1 099
      DzikiHenry, staty działają pozycyjnie, więc trudno żeby w HUD się nie zmieniały. Trzeba się po prostu przestawić aby dostrzec same plusy takiego rozwiązania. Np. samo RFI zajmuje zawsze jedną komórkę w HUD, to samo dotyczy Call open, 3bet, fold3bet itp. Używam H2N od jakichś 2 lat i nie wyobrażam sobie powrotu do PT4, HM2. Wyższe wersje zawierają potężne narzędzie do analizy playerpoola (ale trzeba do tego mieć bardzo dużą próbkę) - zerknijcie sobie na takie poker detox night vision (do wyszukania w googlach)
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 204
      up
      uzywam nie odradzam , ale uprzedzam ze to nie jest przesiadka z pt4 na hm2
      p[ozdro :)
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Napisane przez DzikiHenry
      A starscaption się nada?
      NVM, piszą że się nada http://www.hand2note.com/Help/Index/SupportedRooms
    • alofo132
      alofo132
      Brąz
      na forum od: 28.12.2010 Posty: 146
      Napisane przez jwill5555
      Hej,
      Fold to 3B na:
      Fold to 3B All-in
      Fold to 3B Non All-in ?
      można na 100 pro w PT4 i w H2N
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Warto kupywać te gotowe HUDY? Tam są raporty też uwzględnione do analizy bazy(je też chyba trzeba kreować samemu)?
      Chyba to nie jest aż tak trudne i czasochłonne zrobić pozycyjny, z dynamicznym było by więcej zabawy.
      https://www.youtube.com/watch?v=I5hCHCqYQXQ
      To mi wygląda na 1-2 godziny roboty, to chyba nie warto płacić za te gotowce 50 czy 70$.
      Ewentualnie jak ktoś zakupił i chce uciąć koszty no można pisać na priv, jutro będę ściągał program to będę wiedział co i jak wygląda.
    • DamianLuna
      DamianLuna
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 11.01.2013 Posty: 1 746
      Mi identyczny HUD i popup jak w Hand2NoteProTools zajęło około 36 roboczogodzin. Od zera napisałem wszystkie staty. Mają bardzo przyjazny i intuicyjny kreator statystyk, więc jak załapiesz wprawę to szybko idzie. Czy warto płacić? Na moich stawkach taniej było zrobić samemu.
    • 1
    • 2