Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 AKo

• Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      na forum od: 22.07.2014 Posty: 905
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $5.09 (101.8 bb)
      BB: $4.58 (91.6 bb)
      UTG: $12.64 (252.8 bb)
      MP: $5.07 (101.4 bb)
      CO: $5.20 (104 bb)
      BTN: $2.32 (46.4 bb)

Preflop: Hero is SB with :Ks: :Ad:
      UTG raises to $0.15, 3 folds, Hero raises to $0.50, BB folds, UTG calls $0.35

Flop: ($1.05) :Qc: :8d: :8h: (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.50, Hero calls $0.50

Turn: ($2.05) :Th: (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.85, Hero folds

EP 14/9 po 24h

Jak to gracie?

Cbet na flopie chyba nie bardzo. Więc gram x-call, żeby ewentualnie łapać blefy od AJ-AT, KJ itp.

Na turnie dostaje w sumie gutshot ale czy x-call nie byłby na wyrost? Bo raczej nie poprawia tutaj blefów, chociaż sam nie wiem. Jest jeszcze opcja na x-raise, ale to już w sumie prawie że trzeba by było wrzucać, ale wtedy jest opcja na zrzucenie Qx, Tx.

Jak to gracie?
  • 10 odpowiedzi
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      na forum od: 09.06.2017 Posty: 166
      "Cbet na flopie chyba nie bardzo. Więc gram x-call, żeby ewentualnie łapać blefy od AJ-AT, KJ itp."

Zła logika po pierwsze chcesz łapać blefy od rąk na które masz blokery , po drugi jak miałeś taki zamiar to dlaczego spasowałeś na turn ? Po trzecie grasz OOP i byłeś agresorem z pre jak chcesz grać c/c c/f bez żadnego planu na turn to lepiej zagraj c/f już na flopie , możesz zagrać cbet jak najbardziej , c/c c/f to kiepska linia na mega dry boards OOP.
    • BroKosa
      BroKosa
      Brąz
      na forum od: 12.01.2012 Posty: 608
      Gram cbet za 1/3 - 1/2 pota i x/f na blanku na T. Jeśli byśmy trafili to x/c T.
    • korneliusz1999
      korneliusz1999
      Brąz
      na forum od: 20.12.2016 Posty: 104
      :)
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 178
      Gram cbet za 1/3 - 1/2 pota i x/f na blanku na T. Jeśli byśmy trafili to x/c T.

Kropka w kropke gram tak samo.
    • malczos
      malczos
      Brąz
      na forum od: 12.01.2014 Posty: 344
      Pytanie do ekspertów. Czy Cbet na tym flopie jest zasadny? Przecież 99-JJ, QK, AQ zagra call. Co niby chcemy u niego zrzucić? Spada T na Turnie co nie jest dobrą kartą aby poprawić na taki zasięg przeciwnika.
    • KrzNow
      KrzNow
      Brąz
      na forum od: 03.08.2014 Posty: 868
      Cbet na tym flopie nie jest zasadny. Q high board jest dla nas boardem najgorszym. Częściej Q w zakresie ma defender. Dokładnie to co pisze malczos. 99-JJ KQs AQ na jeden bet nie zrzuca praktycznie nigdy a z tego będzie składał się zasięg rywala. Nie wyrzucamy dosłownie nic co jest lepsze od nas. Zamieniać tego w blef nie ma sensu. Jak rywal ma duży bet vs missed cbet można zagrać raz call z nadzieją na blef od jakiegoś AT-AJ. Można też strzelać 3 beczki blefem ale chyba każdy się zgodzi, że to bez sensu z AK. Jeszcze większym bezsensem jest bet flop i check turn na blanku. Nasza ręka wygąda wtedy na AK i na nic więcej.
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      Ciekawe rzeczy wypisujesz. Z jednej strony zgadzam się że on tam tej Q nie odpuści ale jednak jeżeli dajesz mu 99 do calla 3beta na UTG według mnie powinieneś mu dodać również wszystkie PP. Widziałem nie raz jak ludziska na UTG ochoczo callują również syfy w postaci 67s, których nawet nie powinno być. Według mnie zagranie c-beta za 1/3 puli okolice max 40% na dłuższą mete przyniesie korzyści jeśli umiejętnie dobierzemy przeciwników. Ja na takim boardzie skłaniałbym się do loospasive - którzy mają szeroki open ewentualnie do nitów którzy wesoło foldują jak nie trafią. Proszę też pamiętać że to NL2 i naprawde sporawy playerpool nie potrafi bronić się przed c-betem od agresora. Ogółem ostatnio zacząłem dobierać odpowiednich przeciwników i moja red nie leci na łeb na szyję. Zauważcie też moi drodzy że blokujemy kombinacje takie jak AQ,KQs a board no bardzo suchy nie jest ale mokrym bym go nie nazwał.
    • Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      na forum od: 22.07.2014 Posty: 905
      Napisane przez bigabing123
      "Cbet na flopie chyba nie bardzo. Więc gram x-call, żeby ewentualnie łapać blefy od AJ-AT, KJ itp."

Zła logika po pierwsze chcesz łapać blefy od rąk na które masz blokery , po drugi jak miałeś taki zamiar to dlaczego spasowałeś na turn ? Po trzecie grasz OOP i byłeś agresorem z pre jak chcesz grać c/c c/f bez żadnego planu na turn to lepiej zagraj c/f już na flopie , możesz zagrać cbet jak najbardziej , c/c c/f to kiepska linia na mega dry boards OOP.
      Powiesz mi zatem, dlaczego grasz tutaj cbet? Dla value/protekcji czy dla blefu i przede wszystkim jaki dajesz przeciwnikowi range grając cbet, w sensie co zrzuci, a co sprawdzi. Co robisz na turnie po cbecie?
      x-fold na flopie jest opcją i ją jak najbardziej można rozważyć, niemniej jednak ludzie często grają blef one and done vs miss cbet, a bijemy jego cały blef range. Poza tym mamy outy na Qx, JJ-99, z którymi może chcieć zagrać x back na turnie, dzięki czemu dość tanio dochodzimy do rivera i realizujemy całe equity i być może nawet wygramy showdown z naszym AK high, jak rzeczywiście gra one and done swoje blefy.

I dodam tak jak koledzy wyżej do tych, co cbetują ten board. Co chcecie tym cbetem osiągnąć i dlaczego go gracie?

Napisane przez Aseort
      Ciekawe rzeczy wypisujesz. Z jednej strony zgadzam się że on tam tej Q nie odpuści ale jednak jeżeli dajesz mu 99 do calla 3beta na UTG według mnie powinieneś mu dodać również wszystkie PP. Widziałem nie raz jak ludziska na UTG ochoczo callują również syfy w postaci 67s, których nawet nie powinno być. Według mnie zagranie c-beta za 1/3 puli okolice max 40% na dłuższą mete przyniesie korzyści jeśli umiejętnie dobierzemy przeciwników. Ja na takim boardzie skłaniałbym się do loospasive - którzy mają szeroki open ewentualnie do nitów którzy wesoło foldują jak nie trafią. Proszę też pamiętać że to NL2 i naprawde sporawy playerpool nie potrafi bronić się przed c-betem od agresora. Ogółem ostatnio zacząłem dobierać odpowiednich przeciwników i moja red nie leci na łeb na szyję. Zauważcie też moi drodzy że blokujemy kombinacje takie jak AQ,KQs a board no bardzo suchy nie jest ale mokrym bym go nie nazwał.
      99 jak najbardziej jest tu dobre do sprawdzania z perspektywy UTG. Ma nad nami pozycje, z AT+ elegancko flipuje, a nawet można to w niektórych sytuacjach zamienić w blef, jak przeciwnik jest szczery, ale to już w wyjątkowych sytuacjach. I nie zgodzę się, że jak sprawdza 99 to powinno się dodać resztę pocketów. Raz, że nie każdy otwiera wszystkie pockety a dwa, że bodajże od 77 w dół sprawdzanie zaczyna się robić mniej opłacalne, bo za często zobaczymy over karty na boardzie.

Mówisz cbet 40%. Taki mały cbet 30-40% na flopie ma sens, jeżeli grasz go dla value/protekcji, ale nie dla blefu a piszesz, że chcesz go grać na nitów, którzy jak nie trafią, to spasują. Wydaje mi się, że tu jest błąd w rozumowaniu. Bo jak ktoś nie trafi, to ty nie chcesz go tym betem wyrzucić z rozdania, tylko od niego ciągnąć value/bronić się przed jego equity i jeżeli stawiasz go na osobę, która AJ-AT, KJ-KT, JT sprawdzi na tym flopie, to wtedy taki bet miałby sens. Tylko wtedy dość trudno się gra na turnie, bo pytanie czy wtedy znowu poprawiać za jakieś 30% czy jednak nie i zagrać x-call z nadzieją, że próbuje blefować czy może jenak x-fold. Trudna sprawa.
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      Mówisz cbet 40%. Taki mały cbet 30-40% na flopie ma sens, jeżeli grasz go dla value/protekcji, ale nie dla blefu a piszesz, że chcesz go grać na nitów, którzy jak nie trafią, to spasują. Wydaje mi się, że tu jest błąd w rozumowaniu. Bo jak ktoś nie trafi, to ty nie chcesz go tym betem wyrzucić z rozdania, tylko od niego ciągnąć value/bronić się przed jego equity i jeżeli stawiasz go na osobę, która AJ-AT, KJ-KT, JT sprawdzi na tym flopie, to wtedy taki bet miałby sens
      ... Zagmatwałeś. Walisz za 40% żeby go wywalić zgarnąć tu i teraz i zapomnieć o rozdaniu i TAK właśnie gram go dla bluffu bo jeśli grasz NL2 to dużego skilla często przeciwnicy nie posiadają i foldują na byle jaki bet - myślałem że tak nie jest ale przetestowałem i działa. A dla value to nie polecam chyba że masz topowego nutsa albo TPTK na suchym jak sachara boardzie. W żadnym innym wypadku nie uderzamy mniej niż 50% - sensu to nie ma by dawać dobierać za pół darmo przeciwnikom.

Bo jak ktoś nie trafi, to ty nie chcesz go tym betem wyrzucić z rozdania
      Rzeczywiście będę go trzymał w rozdaniu by pokazać A-high na NL5.

Tylko wtedy dość trudno się gra na turnie, bo pytanie czy wtedy znowu poprawiać za jakieś 30% czy jednak nie i zagrać x-call z nadzieją, że próbuje blefować czy może jenak x-fold. Trudna sprawa.
      Fold albo jak masz staty second barrel bluff w okolicach 65%. Przy jakiejkolwiek akcji fold.
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      na forum od: 09.06.2017 Posty: 166
      "Powiesz mi zatem, dlaczego grasz tutaj cbet? Dla value/protekcji czy dla blefu i przede wszystkim jaki dajesz przeciwnikowi range grając cbet, w sensie co zrzuci, a co sprawdzi. Co robisz na turnie po cbecie?"

Co do pierwszej części pytania to nie wiem czy to trolling czy co ? więc idzmy dalej
      Standardowy range UTG to Axs+, 78s+ , AJo+, 55+ QTs+ KQ , KTs dostał 3bet defence pozycyjny możee wyglądać następująco
      78s+, Axs+, 55-88 pod set value ,99-JJ, z wiadomych względów nie umieszczam QQ+ w jego zakresie co więc wyrzuce z tego zakresu z racji że jesteś inteligentnym człowiekiem nie będę wymieniał dodam tylko że jest to ok 1/2 wymienionego zakresu
      czyli przy 1/3 pota określ sam czy jest to ev+ dodatkowo mam pewne equity na ręce które tutaj sprawdzą
      "odpowiedz na pytanie po co grac cbet"

po to że bet kosztuje tyle samo co call a bet daje mi w przeciwieństwie do call fold equity + pozwala mi samemu ocenić sizing tego betu jeżeli uważasz że robienie c/c tyllko po to żeby liczyć że przeciwnik dalej będzie grał passive i szukać showdown value OOP z Ahigh jest bardziej profitowe to mamy inne wizje gry
      Co do cbet powiedziałem tak możesz zagrać Cbet jak najbardziej, koncepcje wyjaśniłem powyżej jednak w swojej wypowiedzi chodziło mi przede wszystkim o to że granie c/c jest tu fatalną linią i lepiej po prosu zrobić tu c/f i to było głównym celem mojej wypowiedzi w tym temacie