Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 ATs

• Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      na forum od: 22.07.2014 Posty: 905
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5.22 (104.4 bb)
      BB: $10.60 (212 bb)
      Hero (MP): $5 (100 bb)
      CO: $2.62 (52.4 bb)
      BTN: $5.46 (109.2 bb)

Preflop: Hero is MP with :Ad: :Td:
      Hero raises to $0.15, CO calls $0.15, BTN raises to $0.60, 2 folds, Hero calls $0.45, CO folds

Flop: ($1.42) :Ts: :5d: :Ks: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Turn: ($1.42) :3h: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.91, Hero calls $0.91

River: ($3.24) :Ah: (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1, Hero calls $1

BTN 29/23 po 32h
      Czyli taki unk, bardziej w stronę coś ogarniającego niż 90/0 fisha

Pre taki sqz może zagrać z takim range:
      TT+,AQs+,KQs,AQo+

Skoro na flopie gra x back, to wydaje mi się, że zostaje mu w range coś takiego:

Stół: T:spade: 5:diamond: K:spade:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    46.45%   46.17%    0.27% { AdTd }
      CO     53.55%   53.28%    0.27% { QQ-JJ, AQs, AQo }

Jeżeli nie chce zamieniać AQo w blef, ale to też ciężko stwierdzić.

Turn spada blank i mamy w sumie 4 drogi do wyboru.

Pierwsza opcja to x-fold, jeżeli nie dajemy mu blefów. Bo pewnie zagra delay cbet z QQ-JJ
      Druga to x-call, jeżeli uznamy, że może chcieć zablefować AQ.
      Trzecia to underbet-fold, żeby samemu ustalić cenę na turnie, ale to warto zagrać tylko w przypadku, kiedy jest opcja, że sprawdzi gutshota w postaci AQ. Bo w innym wypadku jesteśmy way behind na QQ-JJ.
      I czwarta opcja, chyba tutaj najlepsza, to overbet T żeby zrzucić go z QQ-JJ i wtedy ewentualnie poprawienie na blank river. Minus tej opcji jest taki, że nie mamy żadnego nawet backdoor drawa do dobrego układu i jest to czysty blef, ale w tym przypadku byłby chyba dość skuteczny.

W rozdaniu wybrałem x-call i na river spadł Ah.
      Grając x-call łapiemy tylko blefy, no bo QQ-JJ gra x back, ale czy jest jakieś inne wyjście?

Poradźcie coś.
  • 9 odpowiedzi
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      na forum od: 09.06.2017 Posty: 166
      1) to jest fold pre
      2) linia przeciwnika z preflop/flop/turn kupy dupy się nie trzyma nic mega mocnego nie bedzie robić check behind na takiej strukturze boardu
      3)przejmujesz inicjatywę na turn zamiast znowu oddawać ją przeciwnikowi, turn bet
      4) river call wzgędnie c/r ( grasz vs range 99,JJ-QQ AJ-AQ )
    • malczos
      malczos
      Brąz
      na forum od: 12.01.2014 Posty: 344
      myślę, że raz na jakiś czas on też może mieć KK, AK. Nie powinieneś grać call pre ale jeśli już dochodzisz do Rivera to raczej jest to call, wchodzi QJ, które raczej nie grałby 3betem pre a reszta to blefy.
    • Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      Napisane przez bigabing123
      1) to jest fold pre
      2) linia przeciwnika z preflop/flop/turn kupy dupy się nie trzyma nic mega mocnego nie bedzie robić check behind na takiej strukturze boardu
      3)przejmujesz inicjatywę na turn zamiast znowu oddawać ją przeciwnikowi, turn bet
      1. Jakby nie było w rozdaniu fisha na CO, to prawdopodobnie bez pozycji bym pasował. Ale w 3 wayu z fishem mam dobre implied oddsy.
      2. Nie rozumiem, czemu linia przeciwnika kupy dupy się nie trzyma. Może po prostu nie cbetuje każdego flopa z air/średnim showdown value, jeżeli trafia on w mój range? Z tym, że nie powinien mieć nic mocnego, to się zgodzę.
      3. Wyjaśnisz dlaczego przejmujesz inicjatywę i jakim sizingiem?
      4. Wyjaśnisz dlaczego czasami grasz x-raise i o ile przebijasz? Wrzutka, minraise?
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      Napisane przez Stalmi321
      1) to jest fold pre
      1. Jakby nie było w rozdaniu fisha na CO, to prawdopodobnie bez pozycji bym pasował. Ale w 3 wayu z fishem mam dobre implied oddsy.
      2. Nie rozumiem, czemu linia przeciwnika kupy dupy się nie trzyma. Może po prostu nie cbetuje każdego flopa z air/średnim showdown value, jeżeli trafia on w mój range? Z tym, że nie powinien mieć nic mocnego, to się zgodzę.
      3. Wyjaśnisz dlaczego przejmujesz inicjatywę i jakim sizingiem?
      4. Wyjaśnisz dlaczego czasami grasz x-raise i o ile przebijasz? Wrzutka, minraise?
      1)Widze że następny grajek co fisha od razu rozpoznaje bo stack niepełny (równie dobrze może grać MidStackiem i wygrać 0,12
      ja tu info nie znalazłem w temacie że gra fish na CO ani jego statsów , mówisz o dobrych Implied odds to zobacz sobie stack to pot ratio "twojego fisha" i zastanów się nad możliwymi scenariuszami gdy A "fish robi call" a ty trafiasz draw na flop i B z racji jego stacka robi wrzutke pre vs 3bet BTN
      2) żadna silna ręka na tym boardzie nie będzie trapować calling range MP więc opcje są dwie całkowity missed i średni showdown value z którym decyduje się na calldown
      3)z racji board sizing dobieram stounkowo wysoki 2/3 tak aby ewntualny raise był wrzutką przeciwnika a zarazem nie comituje sie z pula oraz zostawiam sobie możliwości na river
      4) dlatego że gdy np przeciwnik trafił TP na river i wiem że może myć z nia sticky (wysoki showdown) a zarazem jest agresywny a ja biję jego TP więcej value wyciągnę robiąc c/r niż bet
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 178
      Fold pre. P.s Tam więcej value byś miał jak byś np A2-A5s callował(czego oczywiście nie popieram do 3 beta). Check flop, bet turn w okolicy 60% tak jak pan wyżej i albo betujesz wesoło river albo odwalasz re-raisa. Jeśli złapał AKo trudno zdarza się. Przy TT i KK nie widział byś checku a szybki becik.

Aaaa i tak jak Pan wyżej - Nie na darmo w masie treningów masz napisane kozie na wozie - DRAWY dużo bardziej opłacają się w sytuacjach DEEP i głębszych stakach.
    • Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      1)Widze że następny grajek co fisha od razu rozpoznaje bo stack niepełny (równie dobrze może grać MidStackiem i wygrać 0,12
      ja tu info nie znalazłem w temacie że gra fish na CO ani jego statsów , mówisz o dobrych Implied odds to zobacz sobie stack to pot ratio "twojego fisha" i zastanów się nad możliwymi scenariuszami gdy A "fish robi call" a ty trafiasz draw na flop i B z racji jego stacka robi wrzutke pre vs 3bet BTN
      2) żadna silna ręka na tym boardzie nie będzie trapować calling range MP więc opcje są dwie całkowity missed i średni showdown value z którym decyduje się na calldown
      3)z racji board sizing dobieram stounkowo wysoki 2/3 tak aby ewntualny raise był wrzutką przeciwnika a zarazem nie comituje sie z pula oraz zostawiam sobie możliwości na river
      4) dlatego że gdy np przeciwnik trafił TP na river i wiem że może myć z nia sticky (wysoki showdown) a zarazem jest agresywny a ja biję jego TP więcej value wyciągnę robiąc c/r niż bet
      Nie napisałem statów CO na początku, to prawda, mój błąd. Po prostu chciałem się tutaj głównie skupić na postflopie i wyleciało mi z głowy. Ale nie wiesz po czym stwierdzam, że jest fishem. Dlatego po zdaniu "Widze że następny grajek co fisha od razu rozpoznaje bo stack niepełny[...]" jak i sposobie/formie Twoich wcześniejszych wypowiedzi raczej nie chce mi się już z Tobą dyskutować. Mam wrażenie, że stosunek value do poświęconego czasu nie byłby satysfakcjonujący.

Także powodzonka przy stolikach i wszystkiego dobrego.

Napisane przez Aseort
      Fold pre. P.s Tam więcej value byś miał jak byś np A2-A5s callował(czego oczywiście nie popieram do 3 beta). Check flop, bet turn w okolicy 60% tak jak pan wyżej i albo betujesz wesoło river albo odwalasz re-raisa. Jeśli złapał AKo trudno zdarza się. Przy TT i KK nie widział byś checku a szybki becik.

Aaaa i tak jak Pan wyżej - Nie na darmo w masie treningów masz napisane kozie na wozie - DRAWY dużo bardziej opłacają się w sytuacjach DEEP i głębszych stakach.
      Ten fold pre w tym spocie mnie do końca nie przekonuje, ale nie uważam oczywiście, że call to jest standard. Wydaje mi się, że można grać tak i tak.

Co do turna to po ponownym przeanalizowaniu spota się zgadzam, ale tylko jeżeli grasz go jako semiblef, żeby poprawić na blank river, żeby wyrzucić QQ-JJ.
      W przypadku trafienia tak jak w przykładzie ja osobiście zagrałbym underbet, żeby dostać call od QQ-JJ, bo podejrzewam, że AQ, które by złapało TP, odpuściłoby po becie na turnie. Oczywiście oprócz AsQs, ale to tylko 1 kombinacja.
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      dajesz rozdanie do analizy poźniej de facto sam je analizujesz argumentując jakimś bzdurami o implied odds i podważając wszystkie wcześniejsze analizy, które ludzie ci napisali, jak wiesz wszystko najlepiej to po co wrzucasz rozdanie do analizy , piszesz o unku a później stwierdasz że nagle to fish, analizujemy unka to zapytałem się skąd nagle wiesz że to fish w ironizującej formie " następny grajek" , nie jest to w żaden sposób forma wypowiedzi która obrażałaby kogokolwiek gdyż nigdy na żadnym forum ani w żadnym poście nikogo nie obraziłem ,ale widze że jesteś kimś kto jest strasznie przewrażliwiony więc faktycznie sesnu dyskusji dalszej nie widze , bo robi się z tego koncik smutków i żali albo jak to określił kiedyś w jednym programie Tony G "poker kindergarten". Tak więc wklejaj ręce do oceny a później baw się w trenera we własnym poście , a ja mówie fold. Pozdrawiam i również życzę powodzenia przy stołach.
    • Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      No miałem nie odpowiadać, ale to aż w oczy kole. Muszę chyba nad mindestem popracować.
      dajesz rozdanie do analizy poźniej de facto sam je analizujesz argumentując jakimś bzdurami
      No tak, lepiej wrzucić na pałe rozdanie bez analizy i czekać na gotowe, nie przedstawiając swojego punktu widzenia.
      podważając wszystkie wcześniejsze analizy, które ludzie ci napisali
      Proszę, pokaż gdzie podważyłem czyjeś zdanie.
      A jeżeli masz na myśli moje pytanie do Twojej odpowiedzi w pierwszym poście to... No tak, przecież lepiej przyjąć wszystko jako pewnik nie pytając dlaczego co i jak i jaki proces myślowy za tym stoi. Bardzo pouczająca sprawa:f_thumbsup:
      jak wiesz wszystko najlepiej to po co wrzucasz rozdanie do analizy
      Żeby poznać czyjś punkt widzenia.
      piszesz o unku a później stwierdasz że nagle to fish, analizujemy unka to zapytałem się skąd nagle wiesz że to fish w ironizującej formie
      Czytanie ze zrozumieniem się kłania. W rozdaniu gramy z BTN. Pisałem, że CO to fish.

Dalej tego nie będę ciągnął.
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      dajesz rozdanie do analizy poźniej de facto sam je analizujesz argumentując jakimś bzdurami
      No tak, lepiej wrzucić na pałe rozdanie bez analizy i czekać na gotowe, nie przedstawiając swojego punktu widzenia.
      podważając wszystkie wcześniejsze analizy, które ludzie ci napisali
      "bzdurami o implied odds i"

jak pięknie wycięta z kontekstu puenta zdania żeby nie obnażyć swojej niewiedzy.
      Dobra nie zaglądam nawet więcej do twoich postów bo to dziecinada jest i żenada w czystej postaci. Ostatni mój wpis tak więc postaw sobie pod tym co naapisałem swoją kropkę nad i żeby było na twoje i nara.