Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 kareta na flopie. Jak wyciągnąć max value?

• Froncu
      Froncu
      Brąz
      na forum od: 13.03.2017 Posty: 11
      Cześć. Jak myślicie, w jaki sposób można w tym rozdaniu wyciągnąć max value? Lepiej zagrać c/r na turn, czy call jest ok? Na taki river myśle, ze lepiej zagrac bet za okolo 30% puli, bo mogę dostać call od over pary, a jeśli on ma strita albo fula, to sam zagra raise i pojdą stacki.

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5.26 (105.2 bb)
      Hero (BB): $5.57 (111.4 bb)
      UTG: $5 (100 bb)
      MP: $12.40 (248 bb)
      CO: $5.23 (104.6 bb)
      BTN: $5 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with 5:spade: 5:heart:
      UTG folds, MP raises to $0.15, 2 folds, SB calls $0.13, Hero calls $0.10

Flop: ($0.45) 6:heart: 5:diamond: 5:club: (3 players)
      SB checks, Hero checks, MP bets $0.32, SB folds, Hero calls $0.32

Turn: ($1.09) 9:club: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.69, Hero calls $0.69

River: ($2.47) 7:spade: (2 players)
      Hero checks, MP checks

Results:
      $2.47 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 6:heart: 5:diamond: 5:club: 9:club: 7:spade:
      Hero showed 5:spade: 5:heart: and won $2.37 ($1.21 net)
      MP mucked A:spade: A:heart: and lost (-$1.16 net)
  • 11 odpowiedzi
    • BroKosa
      BroKosa
      Brąz
      na forum od: 12.01.2012 Posty: 608
      Wg mnie jest to optymalna linia.
      Niestety dostajemy nie za dobrą kartę na riverze, bo być może OP już nie podbiją, a poprzez RR na T wystraszylibyśmy ten value który moglibyśmy z nich wyciągnąć na blanku, a fulle i tak będą bić do końca.
      Zastanawiam się czy nieduży donkbet byłby na takim R dobrym zagraniem... bo jak ma showdown value w postaci OP to jest prawdopodobne, że patrząc na niski becik mógłby callnąć. Ale tutaj to już jakiś bardziej doświadczony gracz musiałby się wypowiedzieć, bo to mój autorski wymysł :) .
    • RobertByku2
      RobertByku2
      Brąz
      na forum od: 28.07.2014 Posty: 1 250
      Napisane przez BroKosa
      Zastanawiam się czy nieduży donkbet byłby na takim R dobrym zagraniem
      O tym samym pomyślałem i to bym polecał potestować. Taki gejbet na R za 20-30%, nie więcej. Słaby reg overparkę opłaci, a pula na R zawsze jest solidna, więc profit zwiększysz.

Reszta wp.
    • Endi95
      Endi95
      Brąz
      na forum od: 25.03.2016 Posty: 38
      Nie wiem czy to dobrze ale czesto z nutsem w turnie raisuje gdy jestem OOP.
    • Endi95
      Endi95
      Brąz
      na forum od: 25.03.2016 Posty: 38
      Wydaje mi sie ze czesciej dostne call na raise niz na donk river.
    • malczos
      malczos
      Brąz
      na forum od: 12.01.2014 Posty: 344
      Flop wpada w Twój zasięg calla na BB. Na raise Turn praktycznie wszystkie blefy u ogarniętego przeciwnika się składają prób czegoś w stylu AcKc, AcQc, AcJc. Mimo wszystko zagrałbym chyba raise T niż X/R River.
    • Froncu
      Froncu
      Brąz
      W tej sytuacji pewnie by tak było, ale jak zagramy call, a na river spadnie blank, to on ma jeszcze value beta z over para.
    • malczos
      malczos
      Brąz
      na forum od: 12.01.2014 Posty: 344
      na takim Riverze i pozycjach ogarnięty gracz może zagrać XB z overpara. Więc myślę, że Raise Turn jest lepszym rozwiązaniem.
    • JeDti1
      JeDti1
      Srebro
      na forum od: 09.09.2011 Posty: 11
      Mam swoje przemyślenia, ale zanim je napiszę chciałbym poznać Twoją odpowiedź na to pytanie:
      Czemu 30% bet. Jakie karty sprawdziłbyś, gdyby ktoś donk zabetował 30%, jakie gdy 60%, a jakie gdyby full pot. Czy karty, z którymi calluje full pota callujesz na 2x overbet przeciwnika.
    • Froncu
      Froncu
      Brąz
      Myślę, że donkbet za 30% może wygladac na blockbeta np z setem 5 i może to czasem zachęcic rywala do blefu, albo tak jak pisalem wczesniej mogą to callowac over pary. Bet za 60% pota wygląda mocno i myśle, że dostane wtedy call co najwyzej od strita, którego on tam rzadko ma.
    • peterzimmerman
      peterzimmerman
      Brąz
      na forum od: 07.06.2017 Posty: 79
      Na NL5 ludzie są za mało agresywni na RIV i nie potrafią/boją się ściągać Value. Dodatkowo gość uderza z MP vs 2 graczy, jako iż nie podałeś żadnego info zakładam że to REG, i częściej tam ma niż nie ma i dlatego ja sam przejmuje inicjatywę na turn i gram X/R. Value w x/r jest tona i nie wierzę, że on tam wyrzuca Overpary nie mówiąc o lepszych układach.
    • ShakeMeDown
      ShakeMeDown
      Brąz
      na forum od: 22.01.2011 Posty: 1 079
      Napisane przez malczos
      Flop wpada w Twój zasięg calla na BB. Na raise Turn praktycznie wszystkie blefy u ogarniętego przeciwnika się składają prób czegoś w stylu AcKc, AcQc, AcJc.
      Na nl5 takie rzeczy? Plz. Raz na ruski rok.

Imo karta perfect na raise turn.